| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum sa o depasescsad Am intalnit o fata pe internet eu fiind in Timisoara si ea in Iasi. Eu am 18 la vara implinesc 19 si ea are 14 anul acesta face 15(stiu ca veti rade dar am iubit-o enorm). Am vb cam 7 luni si ne-am inteles foarte bine. In a 7 luna ne-am dat seama ca ne potrivim si a fost totul perfect in ciuda distantei si am hotarat sa fim impreuna. A fost nemaipomenit. Mi-a spus ca ii este frica sa nu ma piarda si sa fiu numai al ei sa o iubesc numai pe ea. I-am spus sa nu ii fie teama ca sunt numai al ei ca o iubesc doar pe ea si vara aceasta eram hotarat sa merg la Iasi in vizita la ea tocmai pentru a-mi arata iubirea pentru ea eram dispus sa fac totul pentru ea. Si am facut foarte multe sa ii dovedesc tot ce i-am zis si tot ce i-am spus ca imi doresc. Am renuntat la multe de la mine pentru ea ne-am promis ca nimeni si nimic nu va sta intre noi ca suntem unul pentru celalalt ca vom ierta totul si vom fi impreuna fie ce o fi si sa astepte pana in vara ca voi merge la ea.pe urma la un moment dat a inceput sa se raceasca nu a mai vb cu mine la fel de tandru si a ras in unele momente de mine si am suferit foarte mult. nu a avut incredere in mine si daca a avut a pierdut-o repede fara vreun motiv. cand ii spuneam ca sunt hotarat si stabil pe ceea ce imi doresc nu m-a crezut deloc. pe urma a revenit totul la normal. insa intr-o vineri am intarziat putin acasa vreo 2-3 minute si s-a suparat pe mine foc ca eu umblu aiurea cand ea intra pentru mine pe mess. m-a durut enorm dar am trecut peste pentru ca o iubeam enorm si iertam totul.pe urma duminica a fost ziua neagra:mi-a spus ca distanta pentru ea e o problema si ca ar vrea sa fie cu altcineva din distractie pentru pasti. i-am spus ca nu imi convine ca ma doare asta dar a tot insistat si la un moment dat i-am spus ca face ce vrea ca daca se simte bine si fericita alaturi de ala sa fie cu el atunci. m-a rugat din tot sufletul ei sa nu fiu suparat pe ea ca vede ea ce face cu el si ca ma iubeste enorm. a doua zi a fost ea suparata pe mine ca de ce nu i-am spus clar ca trebuia sa o pun sa aleaga intre mine si ala. i-am readus aminte de ce i-am spus duminica seara dar tot ce a retinut a fost ca daca e fericita alaturi de ala si mi-a aruncat ca nu sunt acolo langa ea ca altfel nu s-ar fi intamplat asta si ca ei i-am dovedit faptul ca nu sunt sigur ca o vreau alaturi de mine. m-am chinuit din rasputeri sa ii arata tot ce ii spusesem cand ne intelegeam perfect dar a fost in van. a spus ca vrea o perioada sa fie singura si ca nu stie daca o voi recastiga si ca a suferit enorm din cauza mea. dar numai eu stiu cate nopti am plans si nu am dormit prin faptul ca nu vroia sa ma creada tot ce ii spuneam ca imi doresc si anume numai pe ea numai pe ea sa o iubesc sa fim impreuna orice ar fi. de duminica seara nu am mai dormit deloc am fost atat de distrus in interior incat nici pofta de mancare nu mai aveam si am plans intr-una si la scoala si acasa inima in mine e inca sfasiata.am fost fidel in tot ceea ce i-am spus, nu a existat decat ea pentru mine eu nu eram dispus inca detestam gandul de a fi eu cu altcineva daca o am deja pe ea.niciodata nu am fost mai distrus ca acum. i-am spus a doua zi sa imi dea bep sa vb cu ea la telefon. nu mi-a dat.asta m-a facut sa ced ca nu o mai pot recastiga niciodata.pe urma i-a spus varului meu ca niciodata nu va mai vb cu mine si cand am vb cu ea a fost foarte rece si distanta.asta m-a facut sa imi expun toata suferinta sa i spun ceea ce nu mi-a convenit. a spus ca nu ma obliga sa vb cu ea, ca eu mi-am creat singur aceasta impresie fata de ea, practic a dat vina pe mine pentru tot ce s-a intamplat.si pe urma mi-a spus ca ea nu a renuntat la mine cand a spus ca vrea sa fie singura o perioada si daca taceam vroia sa ne impacam. pe urma mi-a spus ca vrea sa ne impacam ca nu poate fara mine si eu am fost 100% de acord si i-am propus sa luam totul de la 0. i-am spus ca o vreau numai pentru mine si a inceput sa creada ca o consider un obiect si dupa 5 minute a si renuntat la ideea de a ne impaca.am luat totul asupra mea sa fiu eu vinovatul si poate am fost asta ma doare cel mai mult prin ceea ce mi-a zis ca am facut-o sa sufere prea mult eu nu am vrut sa o fac sa sufere pentru ca nu merita suferinta si am facut tot posibilul sa fie bine intre noi. i-am spus ca pot sa ma schimb a fie altfel intre noi sa nu renuntam la tot ce am trait impreuna dar a spus ca o consoleaza ideea de a fi prieteni.relatiaa durat 3 luni. sincer ma doare enorm si ma simt vinovat pentru tot si nu pot sa imi revin sunt prea sfasiat si acum imi este foarte greu.nici nu stiu ce sa fac cum sa pot macar alina aceasta sfasietoare durere ce o am in suflet si in inima mi-e greu si sa zambesc macar pentru ca eu am pus suflet si am iubit-o cu adevarat in sensul absolut al cuvantului am iubit-o mai mult ca viata mea a fost totul pentru mine.la inceput m-a facut sa cred ca asa e si pentru ea.si am fost dispus sa iert tot pentru a fi bine intre noi. dar ea nu a vrut sa ma ierte pentru duminica seara, desi nu eu am fost vinovatul, ca am fost mai nehotarat pe mine.nu stiu ce s afac cum sa ies din starea aceasta.prietenii si familia mi-au fost alaturi dar tot sufar sunt total distrus plang noptie la rand nu mai pot fi acelasi care facea pe toti sa rada atat de plin de viata.nu stiu ce sa mai facsad stiu ca poate veti rade de mine dar am nevoie de ajutor de sfaturi pentru ca nu stiu ce sa fac in continuaresad sper sa intelegeti din ce am povestit.sunt zbuciumat si am incercat sa fiu cat de coeerent posibil sunt inca distrus si nu pot gandi limpedesad

Răspuns Câştigător
| yami a răspuns:

Iti inteleg suferinta, as vrea sa pot face cu adevarat ceva care sa te scoata din starea asta, dar iubirea nu poate fi tratata nicicum decat cu rabdare si timp. incearca totusi sa te gandesti ca ea e destul de copila, inca nu stie ce vrea, ea acum incepe sa cunoasca lumea, sa guste din fieacre lucru, e curioasa si nu o vei putea tine alaturi de tine, mai ales ca intr/adevar distanta nu te ajuta deloc. in plus, faptul ca ai cunoscut/o doar prin intermediul internetului, dupa cate am inteles, iti ofera prea putine informatii despre cine era aceasta domnisoara cu adevarat... poate te/ai indragostit de o himera, si nu merita lacrimile tale. si chiar daca ea e cum ai perceput/o tu, crede/ma ca ea nu are nicio vina ca nu merge relatia asta, ce poti cere de la un copil care abia a terminat cu jocurile copilariei si habar n/are ce urmeaza. te rog, fii realist, sunt sigura ca sunt atatea alte fete care ar astepta un singur semn de la tine si ar fi capabile sa judece matur si sa stie sa te faca fericit. pe aceasta copila las-o sa creasca, daca va fi sa va iubiti, lasa timpul sa decida, pana cand ea va mai creste si-si va da seama ce vrea. e bine ca ai cerut ajutorul, asta e primul semn ca vrei sa iesi din starea asta, deci nu mai e mult timp pana sa te refaci si sa iesi in lume pregatit pentru o noua aventura a vietii tale, pentru ca e prea scurta viata asta ca sa plangem jumatate din ea, cand am putea profita de fiecare moment, nu stii cand se poate opri totul. te pup, sa aud numai de bine de tine de-acumhappy

17 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E clar vina ei ci nu a ta! Nu te mai invinovati degeaba. Tu esti mare si nu ti-ai dat seama ca la varsta ei nu e deloc matura si astea mai mici nu stiu ce e dragostea adevarata!

Astya e partea ta de vina: ca ai pus suflet ca fraierul!

Las-o de tot si nu mai vorbi deloc cu ea. Mie mi se pare ca nu-i sanatoasa la cap la cum te-a jucat pe degete! E instabila!

Mergi inainte si cauta o fata cuminte si matura ca din astea ca fosta gasesti pe toate drumurile!
Bafta si sorry daca am fost mai dura!

| Mya a răspuns:

Inteleg prin ce treci, dar asa e "iubirea" la varsta asta...suferinta,fericire,suferinta,suferinta! Data viitoare fii mai rezervat in declaratii, stie ce simti pentru ea si s-a jucat cu tine.ar fi trebuit sa-i arati si putina indiferenta din cand in cand.Prea multa iubire devine plictisitoare, sufocanta. Ea este inca mica, probabil va mai schimba multi prieteni, iar tu trebuie sa accepti ideea.Mergi mai departe si invata sa iubesti din nou, cu riscul ca vei mai trece prin asta.Fii realist si nu o mai idolariza!

| adi4ever a răspuns:

Si eu am trecut prin ce treci tu acum si daca vrei sa vorbim da-mi id tau pe privat sa iti spun si eu povestea mea si cum am reusit sa trec cu greu peste ea.
Sa auzim de bine!

| Silviu591 a răspuns:

Frate.scrie un roman.serios.le ai laughing)

in primul rand cum ai putut pune suflet intr-o relatie virtuala thinking scuze dar mi se pare penibil big grin dc n`ai incercat cu una din timisoara de unde esti tu. ce crezi ca le-ai cunoscut pe toate de acolo si vroiai sa treci la ceva strain? din cate ai povestiti ai aratat ca e adevarata faza ca fetele sunt mai mature decat baietii cu cativa ani buni happy

ai 19 ani frate. nu pune suflet aiurea pe o relatie virtuala. bafta.revino`ti

| kennyspark a răspuns:

ce distrus poti fi ca sa ''suferi enorm'' pentru o copila de 15 ani. da mi un id ca eu sunt din iasi si am eu grija de ea de paste... asa ca prieteni TPU ce suntemlaughing

| Absenta a răspuns:

Da. mi id. ul tau!

| alisuncik a răspuns:

Sincer sa-ti spun nu am carezut ca un baiat ca tine poate exizta. Mias dori si eu un astfel de iubit. Iar cea ce cred despre iubita ta este ca numai ea este vinovata de tot ce s-a intamplat. Nu te invinovatzi ar fi mai bine daca ai incerka sa privesti situatzia din alt punkt de vedere incearca sa te afunzi in lucru si sa o uitzi...Skuze daca sfaturile mele nu tziau fost de ajutor, dar am si eu 15 ani si poate nu inteleg cu desavirsire dragostea adevarata.

| Camelia_7710 a răspuns:

Mamaaa cat e de citit laughing
ma apuc acum` si eu:X

| Camelia_7710 a răspuns:

Deci.pentru inceput buna si tiestraight face
nu ma mira nimic in povestea ta pentru ca si eu am trecut prin astahappy
acum suntem impreuna, bine mersi, dar la noi nu s`a ajuns atat de departe, bine. a fost alcv. El e din c`ta eu bucuresti.
dar treabae ca ne-am vazut, ne stim f bine, acum de paste urmeaza sa ne vedem iar.nu pot sa-ti zic sa o uiti, pentru ca nu e asa usor, stiu ca suferi,. Noi ne cunoastem de 2 ani happy eu 16 ani el 18.
Suntem de 6 luni impreuna, si de revelion am fost certati rau, eu i-am zis ca numai are nici un rost, sa continuam desi recunosc ca il iubesc enorm.in fine. atunci eram intr-o perioada naspa, aveam si probleme in familie, eram foarte pesimista, si am zis, ia lasa-ma frate ca numai vreau nici o relatie.
da`nu am putut sa stau mai mult de o zi farael, fierbea sangele in mine, si ne-am impacat pentru ca ma iubeste, pentru ca sunt constienta ca altul ca el numai gasesc, pentru ca am plans impreuna, ca el a fost singurul care a avut grija de mine. ce sa mai:X
ne-am impacat pentru ca sufeream prea mult, ambii, si era pacat.happy
daca tipa asta te iubea nu se supara din orice, incearca sa numai te porti asa de frumos cu ea, sa numai fii asa calm.si-a luat-o prea in cap, explica-i cum sta treaba, si da-i de ales : "ne impacam acum sau. faci ce vrei, eu nu stau sa ma rog de tine, chiar daca te iubesc, o sa sufar dar trec peste."
altfel nu ai cum, chiar daca doare fa-o si pe asta, si daca nu`i convine nici asa bag-o p unde a iesit:*:*
take care:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar ma socat povestea ta straight face se pare ca mai sunt si fete care fac baietii sa sufere.ideea e uramtaorea: ea nu e destul de matura pentru tine, gandeste-te ca tu ai 19 ani iar ea 15, la ce te poti astepta de la o fata de 15 ani care nici macar nu ii are impliniti? tie iti trebuie o fata ceva mai aproape de varsta ta sau daca nu sa fie cat de cat matura, sa aiba mentalitatea ceva mai dezvoltata. mi se pare stupid sa se fi suparat pe tine din cauza ca ai intarziat sa intrii pe mess 2-3 minute. ce inseamna asta frate? eu cred ca ce simti tu e o oarecare obisnuinta, adica sa vorbesti 7 luni pe mess mereu cu o persoana e ceva care poate duce la obisnuinta. cel putin asta e parerea mea.cauta-ti o fata care sa fie din acelasi oras cu tine, o fata care sa incepi sa tii la ea iar pe parcurs sa incepi sa o iubesti, dar ai grija ca sentimentul sa fie reciproc.nu te mai lasa dus de val pe mess si nici nu te implica in relatii de lunga distanta pentru ca stii cum se zice "ochii care nu se vad se uita". poti vorbii cu cineva 24 din 24 dar daca nu ai acea persoana langa tine sa o imbratisezi, sa o saruti, sa ii simti caldura si atingerea chiar nu se poate numi iubire adevarata. sfatul meu ar fi uramtorul: incearca sa iesi, sa te distrezi, sa cunosti oameni noi si mai ales fete, sa ai un umar pe care sa plangi si cineva sa te asculte aproape de tine e foarte important.gandeste-te ca ea e doar un copil si ca sentimentul tau nu a fost impartasit, ca nu te-a meritat si ca tu esti mult prea bun pentru ea.sunt multe fete pe lumea asta si una dintre ele este acea jumatate care o cauti, trebuie doar sa ai rabdare.ai grija de tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Na... fetele din Iasi au ceva aparte big grin

eu si kenny iti suntem alaturi... avem noi grija de ea laughing

trebuie sa incepi sa gandesti limpede... ea e mica... tu de abia major... posibilitati oricat de multe ai avea tu esti intr-un capat de tara si ea in celalalt... nu inteleg de ce iei relatiile intr-un mod atat de serios... pana la urma unde credeai ca o sa ajungeti? sa va casatoriti sau ce? astea-s basme! fata ori e vrei aiurita, [am intalnit destule] ori e una destul de desteapta care ti-a dat destule semne la mintea cocosului incat sa-ti dai seama ce vrea ea sa-ti spuna de fapt... mai lasa relatiile pe mess ca nu duc la nimic bun... si in timisoara ai destule pitipoance de unde alege laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu am intilnit si eu asa ceva eu am 13 ani sunt cl a 6 si ma intilnesc cu un baiat de cl a 10 si avind 17 aqni ne intelegem fff fff fff bine deci iti recomand sa iei relatia in serios si sa te intilnesti cu ea cred ca puteti avea si relatii de sex oral! :p:p:p:p:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau pentru tine... dar eu cred ca nu te-a iubit sad

| AlExUtZa380 a răspuns:

Buna! Intradevar am fost uimita de toata aceasta poveste. Daca ar fi dupa mine, sa fiu in locul tau chiar nu stiu ce as face, dar eu zic ca toate aceste luni petrecute alaturi de ea au fost false.Nu o spun din proprie experienta pentru ca sunt inca mica, dar subliniez cuvantul PROBABIL au fost false.Ma gandesc ca poate a fost vina ta din acea duminica, dar avea si numarul varului tau sau ce s-a intamplat exact. Oricum parintii prietenii, famili cred ca stia de aceatsa intamplare. Te pot ajuta cu un sfat care este greu de urmat insa sunt sigura ca 98% dintre cei apropiati iti recomanada:SA INCERCI SA O UITI! sau probabil ti-ar spune:SUNT O GRAMADA DE FETE IN LUMEA ASTA,. Ma corctez si zic:SUNT O GRAMADA DE FETE IN orasul ACESTA. Poate ca si distanta aceasta a facut ca relatia dintre voi sa se raceasca.Repet inca odata nu am trecut prin asta inca dar sunt sigura ca sfatul meu e unul foarte bunwinking. Ma bucur ca ti-am fost de ajutor! By3 By3!(fundita?)

| Alexxandru08 a răspuns:

Cine vrea id meu sa trimita un mesaj si ii voi raspunde

| deea_3347 a răspuns:

Viata merge inainte, incearca sa o uitu, vorbeste cu cat mai multe fete'

| vlad321_6629 a răspuns:

Baiete te-as sfatui las-o la oparte viata merge inainte