| Elecktra a întrebat:

Nu inteleg de ce acund baietii aproape mereu faptul ca le place o fata, sau ca sunt indragostiti. O fi mandria, se simt apoi mai vulnerabili si mai expusi, sau ce Doamne iarta-ma? Mi s-a intamplat ca dupa ce sa aflu din greseala ca si el ma place, de atunci sa ma ignore intr-un mod mai mult decat evident, insa pur si simplu nu pot vorbi cu el, nu il inteleg. Ce altceva as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| N3rvos a răspuns:

Nu este vorba de mandrie, mai degraba este vorba de frica de a fi respinsi odata ce isi recunosc sentimentele, pe principiul daca afla si ea nu ma place si ma fac de ras(desi cum sa te faci de ras nu inteleg)am un var intr-o situatie similara si ii este teama ca o sa se faca de ras, de parca alte fete nu mai exista daca este refuzat...(sau poate ca unii sunt timizi si de aia nu recunosc)

| Vladuthz a răspuns:

In general, baietii se tem de reactia fetei. Fetele sunt mai,, smechere" decat baietii in privinta asta, si multe profita de pe urma lor cand afla ca sunt placute de ele. Si nu numai asta, ti-am zis, baiatul se teme sa nu fie respins sau de reactie in sine.

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Daca vrei vb cu el, ar trebui sa vorbiti in particular, pentru ca fata de prieteni lui o sa te ignore tot timpul, si daca o sa fiti impreuna. baietii sunt denumiti mai insensibili, si asa se si cred, iar in momentul in care se afla ca place o fata, el face contrariul. e ceva normal! asa sunt totii baieti,

| Th3RiP a răspuns:

Pai nu este ca se simte vulnerabi, ii este frica de posibilele raspunsuri sau barfe...Ai putea sa ii lasi biletele cu mesajele si sa ii spui separat de la cine sunt chiar daca nu iti raspunde la ele dar este putin probabil

| StEfyOrOs12999 a răspuns:

Stiu prin ce treci asa am patit si eu, dar poate ca nu vrea sa vorbeasca cu tine ca poate este o fire mai retrasa si mai rusinoasa. Baieti sunt mai RUSINOSI!

| Elecktra explică:

PS: El stie ca il plac, de la asta a pornit totul, si totusi...
Plus ca a mai trecut ceva vreme de cand s-a intamplat asta si nu s-a schimbat nimic! Imi vine sa tip fiindca nu stiu ce gandeste.

| Adyyyyyyformt2 a răspuns:

Pai chestia e ca daca o fata afla ca un baiat o place, dupa aceea el este mult mai vulnerabil decat daca fata ar fi aflat de la el pentru ca in caz ca ea nu il place, el ar fi distrus, incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ca si tu il placi, funda pls