| Nevroza a întrebat:

Nu inteleg..De ce cand nu iubesc, fetele se baga in seama iar eu le ranesc ca le refuz si chiar nu simt, is sincer. Iar cand ma indragostesc, fata nu ma place si imi iau refuz. Cum fac sa nu mai pun asa de mult la suflet? Cand eram mai mic nu puneam, de cand m-am despartit de iubita(singura care am iubit-o) sufar desi orgoliu ma mai salveaza. Eu vreau o relatie in care sa simtim amandoi nu doar eu sau ea, daca e doar pentru sex e plictisitor sincer. platesc una si is face treaba dar eu vreau sa am pe cineva cu care sa ma deschid.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai timp de relatie nu te grabi, se intampla asa deoarece pe fetele care le placi vrei sa le multumesti, sa fi vazut bine, este ca si cum te-ai inchina in fata ei si ai zice "sunt al tãu, poti face ce vrei cu mine, nu imi pasã deoarece eu te iubesc si iti vreau binele" acesta e cel mai mare turn off poate sã fie si ea neatractiva fizic daca faci asa nu o sa te placã.
Sfatul meu este sa vorbesti cu cât mai multe fete si te intalnesti saptamanal cu ele, sau chiar la 2-3 saptamani mai ales daca iti place tie de ele, foarte rar si continui in acest timp sa cauti din ce in ce mai multe. Din a2-a intalnire ea ar trebui sa te cheme fara sa o contactezi tu, si tu planifici tot si cand ai observat ce fete iti rãspund si te plac mai mult alegi tu de care iti place.

3 răspunsuri:
| Denianonim a răspuns:

Bună
Comunicarea e cheia
Vorbeste cu ele si nu le mai respinge ca nu ai nimic de câștigat
Fi cât mai deschis chiar dacă nu le placi, ați putea fi prieteni
Baftă

| Gabris77 a răspuns:

Încearcă sa fi mai deschis cu cei din jurul tău. Deschideti sufletul în fata lor atât cât e nevoie și necesar și tine pentru tine tot cei mai bun. Cred ca cel mai bine ar fi sa fi mai sociabil. Sa vb cu toată lumea. Sa cunoști oameni noi. Ca nu știi de unde apare fata potrivita. Dacă vezi o fata care ți place întâi împrietenește te cu ea. Deveniți prieteni buni, fa o sa prindă încredere în tine, fa o sa rada caci asta adora cel mai mult. Si îngrijorează te pentru ea când are probleme sau ii este rău. Crede ma. Dacă o sa vadă toate astea. O sa se îndrăgosteasca de tine sigur. Dar fa toate astea fără sa i dai prea tare de înțeles ca vrei sa fie iubita ta. Fi puțin inocent. Încât ea sa nu obs asta. Căci în felul asta nu mai pui totul la suflet. Sau dacă o fata din cele care te plac pe tine. E draguta. Sau ceva. Încearcă sa ramai prieten cu ea. Ca nu se știe niciodată. Poate acum nu ți place de ea. Dar peste ceva timp poate o sa ți placa. Știi cum se spune ca "pofta vine mâncând". Cam asa e și în relații și în viata.

| blanabombă a răspuns:

Leacul pefect este sa asculti manele de jale si jumatate de litru de Mona si o sa iubesti pe fiecare fata pe care o intalnesti si imediat o s-a te deschizi. Dacaaa stiii cum zic.