| clauphotograph a întrebat:

Nu inteleg Generatia asta de fete in ziua de azi

Toate se plang ca baietii sunt toti la fel magari, prosti, nemernici pana mea

Dar ele sunt alea care gresesc, uitandu-se doar la aspectul fizic ci nu la gandirea baiatului comportamentu etc.

Astept pareri

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Deci esti de acord cu mine ca fizicul conteaza. Bun. Aici voiam sa ajung.
Oricum standardele de frumusete difera atat de mult incat nu poti face comparatii.
Una e sa nu iti pese deloc de fizic si alta e sa treci cu vederea anumite imperfectiuni.
Plus ca ma repet, nu stiu ce varsta ai, dar daca ai varsta adolescentei...e normal ca o relatie sa se bazeze strict pe fizic.winking
Atunci cand cunosti prima data un om, iti place fizic. Si intrii in starea de "indragosteala". Cu timpul, cunoscandu-l, ajungi sa descoperi ca are un caracter infect si suferi. E perfect normal si acceptabil pentru ca noi nu avem caracterele si sufletele puse-n frunte.

25 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Psihologic vorbind, iti inteleg deceptia.

| harciog a răspuns:

Doamne cati deviati.Macar eu recunosc ca sint...

| RAY a răspuns:

Fizicul ca fizicul dar vor si banii

| RAY a răspuns:

Nu e vorba de generatia asta sau a mea sau a ta, biologic ne place cei frumos asa lea placut la stramosi nostri asa ne place si noua, femeile prefera sa aiba un barbat puternic fianciar si daca se poate dragut
raspunsul sta tot in evolutia noastra, femeia poarta copilu nu barbatul ea isi face griji pentru viitor mai multe ca barbatul

| neutrino a răspuns:

Eu nu cred ca tu nu te uiti in primul rand la cum arata fata. De cate ori te-ai indragostit de o fata urata, dar care gandeste asa cum ai dori tu? In aceste conditii, nu vad de ce fetele trebuie sa acctioneze in alt fel decat baietii. Numai pentru ca tu ai pana si ele nu?

| clauphotograph explică (pentru neutrino):

Eu nu vreau o fata frumoasa deoarece frumusetea e trecatoare, mie mi s-a acrit sis a daud e din astea care dupa 2 3 saptamani sex nu frate vreau una serioasa care sa puna capac

| raluk27 a răspuns:

Lasa ca si aia saraci, urati cu spume, cu carte 0 sunt niste nenorociti, care fac pretentii. Iar dintre 2 nenorociti, mai bine il alegi pe ala frumos. Mai sunt si categoria "gargaragii": eu sunt sincer, sunt familist, vreau o relatie serioasa etc. Deci si daca te uiti la gandire, iti poti lua o mare teapa. Cele mai relevante sunt faptele. Si nu mai dati vina doar pe fete. Ia fi tu sincer pana la capat, tine-te de cuvant si nu o sa te respinga niciuna

| Mariusib a răspuns (pentru raluk27):

laughing) Daca ar gandi toate ca tine as spune ca asa este dar din pacate adevarul este altul.

| matesanosa a răspuns (pentru raluk27):

Sinceritate zici? majoritatea fetelor din ziua de azi sunt MATERIALISTE nu conteaza aspectul fizic conteaza bmw-ul din fata clubului si de spun asta..pentru ca experienta asta o traiesc in fiecare vara cand merg acasa(sunt de 7 ani in it)si cand eram la scoala nu eram baiat cu bani vb aia nu ma bagau in seama ``gainele`` pentru ca erau alti cu bani.dar in ziua de azi tot acele ``gaine`` sau schimbat total fata de mine(probabil ca am apartament, masina, servici bun, bani si fara grija de maine)spune tu daca gresesc?

| Analytical a răspuns (pentru matesanosa):

Du-te la matrimoniale ca, esti numa bun de-o familie. Nu prinzi sirene pe TPU asa, inca si pretentii de seriozitate. Fala asta. Zboara porcii ca pechinezii.

| raluk27 a răspuns (pentru Mariusib):

Care este adevarul?

| matesanosa a răspuns (pentru Analytical):

Nu caut nici o sirena am spus doar purul adevar...despre fetitzele noastre

| raluk27 a răspuns (pentru matesanosa):

Pt majoritatea fetelor, banii sunt o consecinta fireasca a inteligentei, a puterii. Uita-te si in natura, femelele aleg mereu masculii cei mai puternici. Un om puternic iti inspira siguranta. Ce sa faci cu unu care e maturator de strada? Sa ii platesti tu sucul, sa il duci in spate, presupunand ca vrei sa iti faci o familie intr-o zi, cu ce poate sa te ajute un astfel de barbat? E adevarat, mi se pare stupid sa faci selectia dupa ultimul model de bmv. In al doilea rand, e vorba de un disc: baiatul cu bani vs.baiatul sarac. Caracterul nu i-l poti sti decat in timp, ca nu scrie pe fruntea lui daca e rau sau bun. Deci, unu bogat poate fi bun, dupa cum unul sarac poate fi rau. Insa langa cel cu bani, in cazul in care nu merge, totusi te alegi cu niste "bonusuri": plimbari, haine, cine etc. Deci daca se intampla sa iti iei teapa, tot te-ai ales cu ceva. Dar daca unu mai sarac se dovedeste a fi si jegos, prejudiciul e dublu..Cam asa merge treaba.

| Vix999 a răspuns:

Ai frustrari dragul meu?
Arata-mi tu mie cate femei isi bat joc de barbati ...cate le promit marea cu sarea doar ca sa faca sex cu ei, cate umbla cu 4-5 deodata, cate isi santajeaza psihic partenerul sa isi inceapa viata sexuala cand el nu e pregatit, cate spun te iubesc doar ca sa mai marcheze unu pe lista?
Compara procentele la femei si barbati si o sa vezi ca voi sunteti de vina.
Este absolut normal din toate punctele de vedere sa te uiti si la fizic pentru ca si ala conteaza.
Plus ca depinde si de varsta... daca tu ai intre 15-20 la ce vrei sa se uite? Asta e varsta hormonilor. Abia dupa varsta asta o femeie incepe sa se gandeasca la un posibil viitor sot. Iar atunci tot nu e bine ca voi vreti sa golaniti pana la 50 de ani si abia apoi sa va insurati.
M-am saturat de generalizarile astea imbecile!
Sunt si femei proaste asa cum sunt si barbati batuti in cap si dobitoci.
Deal with it!

| Voidwithin a răspuns (pentru Vix999):

Toti gresim happy

| clauphotograph explică (pentru Vix999):

Te inteleg si pe tine frate dar daca vor fizic sa nu se mai planga ca dc sunt lasate

| Vix999 a răspuns (pentru clauphotograph):

Bine...cand te-oi vedea eu pe tine la brat cu o femeie de 150-200 de kg, cu acnee peste tot, cu burta p'afara si cu lantul de aur pana la buric, cu parul oribil in cap si care se imbraca de zici ca tocmai au pescuit-o din Dunare...atunci o sa fiu de acord cu tine. Pana atunci in fata mea nu ai agrumente solide.
Daca nu vrei sa mai asculti vaicareli, nu o mai face. Nu te obliga nimeni sa fii umarul de plans al societatii.

| clauphotograph explică (pentru Vix999):

Frate e altceva cand vezi una asa si e altceva cand nu alegi pe cineva ca are putina burta sau ca are o cicatrice sau pana mea nu am zis ca sa iei una asa dar nici sa ceri neaparat fizic ca nu ala conteaza in relatie

| Vix999 a răspuns (pentru clauphotograph):

Deci esti de acord cu mine ca fizicul conteaza. Bun. Aici voiam sa ajung.
Oricum standardele de frumusete difera atat de mult incat nu poti face comparatii.
Una e sa nu iti pese deloc de fizic si alta e sa treci cu vederea anumite imperfectiuni.
Plus ca ma repet, nu stiu ce varsta ai, dar daca ai varsta adolescentei...e normal ca o relatie sa se bazeze strict pe fizic.winking
Atunci cand cunosti prima data un om, iti place fizic. Si intrii in starea de "indragosteala". Cu timpul, cunoscandu-l, ajungi sa descoperi ca are un caracter infect si suferi. E perfect normal si acceptabil pentru ca noi nu avem caracterele si sufletele puse-n frunte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele care spun ca toti sunt la fel, sunt imature sau probabil ca i-au incercat pe toti laughing. Sunt si fete care stiu sa faca diferenta intre baieti, nu dispera.

| Voidwithin a răspuns:

E adevarat ce zici luand in considerare ca baietii is mai copilarosi cateodata.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,depinde de gustul fiecare-i fete,pana al urma daca vezi ca nu te potrivesti dai verde ca il prinde rosu, si nu cred ca sunt numai baietii de vina, si fetele sunt ca sunt incapatanate, dar mai sunt si baieti destui cum ai descris tu, care vor numai sa profitewinking

| kiv1990 a răspuns:

Pai urit nu este nimeni(ei asa se mai intimpla cazuri), insa trebuie sa ai un pic grija de tine, sa fii imbracat stilat, sa nu mirosi ca o maimuta, sa ai grija de coafura, de pielea fetii,- ca tie doar nu-ti plac fetele neingrijite.'
in plus n-ar strica sa mai fii un pic gentilmen.
crede-ma ti se vor mari sansele

| Generalul a răspuns:

E simplu, fetele de varsta ta cel mai probabil sunt atrase de "smecherasi" care isi bat joc de ele si care peste vreo 10 ani iti vor spala masina sau te vor servi la o saormerie. Incearca sa le gasesti pe cele care nu gandesc ca turma, sau mai asteapta cativa ani, unele se mai trezesc la realitate atunci...

| Alexandru_Lazar_1990 a răspuns:

Pentru ca se uita la tot felul de prostii

| ManuBMX a răspuns:

Mda..ai dreptate, unele aşteaptă ca toţi să le iubească când de fapt nici ele nu ştiu ce vor. Şi nu văd de ce ar zice că toţi sunt la fel? adică au fost cu toţi? :]