| eeeel a întrebat:

Nu ma simt deloc apreciata de el. Mereu ma critica si ma face sa ma simt prost. Vor o gramada sa fie cu mine, dar am impresia ca el ma crede o urata sau una cu care nu vrea nimeni sa stea. Imi zice ca in realitate nu sunt ca in poze, ca toti zic asta, si cine ma cred eu de am atatea figuri. Ori face asa ca sa nu mi se urce la cap, ori chiar nu e mandru de mine. Voi ce credeti?sad

14 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca te umileste astfel, renunta.

| VladGH a răspuns:

Eu cred ca tu te lauzi pe tine prea mult, de asta el se plictiseste si se poarta asa cu tine. Sau el crede ca nu esti demna de el. Atunci de ce stai cu el si te infrupti din cuvintele rele ale lui?

| eeeel explică (pentru VladGH):

El mai imi zicea mie ca toti ii zic ca eu nu-l merit, dar credeam ca glumeste. Toti imi zic ca el nu face de mine, ca merit ceva mai bun. Chiar n-ar avea de ce sa creada ca nu sunt demna de el. Ii sunt mai superioara si cred ca de-aia face asa.

| VladGH a răspuns (pentru eeeel):

Gurile astea de demna, nedemna poate strica o relatie. Daca un prieten adevarat iti spune asta atunci chiar nu face de tine.

| NnDWtf a răspuns:

Iti spune urata pentru ca:
1) Probabil esti.
2) Probabil vrea sa-ti distruga increderea in tine.

| eeeel explică (pentru NnDWtf):

Pai ce ar castiga daca mi-ar distruge increderea in mine?

| NnDWtf a răspuns (pentru eeeel):

Daca n-ai incredere in tine, nu pleci de langa el, toata lumea ta se invarte in jurul lui. Daca n-ai incredere in tine, o sa iti vina mai greu sa crezi ca unui baiat ii place de tine, o sa iti pui intrebari de genul "ce vede la mine?"

| eeeel explică (pentru NnDWtf):

Sper sa nu gandeasca asa. El e constient ca ii sunt mai superioara din anumite puncte de vedere cum ar fi cel financiar si multe altele. Se certa cu o gramada ca vroiau cu mine. Si cred ca face asa ca sa nu ma laud, sa nu mi se urce la cap.

| NnDWtf a răspuns (pentru eeeel):

"Chiar n-ar avea de ce sa creada ca nu sunt demna de el. Ii sunt mai superioara si cred ca de-aia face asa. "
"Sper sa nu gandeasca asa. El e constient ca ii sunt mai superioara din anumite puncte de vedere cum ar fi cel financiar si multe altele."
Tu nu esti superioara nimanui. Tu esti o figuranta, mi-am schimbat total parerea despre tine dupa ce te-ai laudat acum, si am citit primul post inca o data, imi pare rau ca ti-am raspuns acum. Dar daca tot am facut-o si mi-am dat seama de persoana ta, hai sa iti spun eu cum sta treaba.
Cel mai probabil o sa mori virgina din cauza figurilor pe care le ai in cap, nici un baiat nu cred ca o sa stea mai mult de un an cu tine daca continui asa. Cred ca unii chiar ii spun ca nu esti demna de el, si asa si este, si cred ca da, are dreptate, ai figuri in cap.
Si nu in ultimul rand, daca cine ti-a spus tie ca nu e el demn de tine era baiat, fii sigura ca vroia sa fie el cu tine si sa profite de faptul ca ai bani (ca asa zici da?).
Si hai sa-ti mai zic ceva, si eu am bani in banca, foarte multi bani, in euro, nu in lei cum probabil ai tu. Prietena mea nu are o stare financiara tocmai buna, si totusi nu i-am scos ochii cu asta sau nu i-am spus nimic in legatura cu banii ca sa o fac sa se simta prost, si ia uite, am 1 an jumate de relatie cu ea, de ce? Tocmai ca nu am figuri in cap din cauza ca "ii sunt superior" ce zici, inca ti se pare ca el greseste?

| Dianatips a răspuns (pentru NnDWtf):

Like! laughing big grin

| eeeel explică (pentru NnDWtf):

"Cred ca unii chiar ii spun ca nu esti demna de el, si asa si este". Si tot nu inteleg de ce nu as fii eu demna de el...

| NnDWtf a răspuns (pentru eeeel):

Ca esti plina de figuri si te crezi superioara lui.

| NnDWtf a răspuns:

Imi cer scuze daca am fost prea direct cu tine, dar nu suport cocalarismele si pitiponcismele astea. Nu toata lumea s-a nascut cu bani, asta nu inseamna ca cineva e inferior, maturizeaza-te, asta e sfatul meu.

| MadaSweet18 a răspuns:

Eu cred ca esti urata. nu stiu