| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai inteleg nimic... un baiat de care imi place se uita mereu pe ascuns la mine, dar nu ma baga in seama, si fix in fata mea a îmbrățișat o fata, deci fix in fata mea! Cand nu sunt eu de fata, sau nu sunt foarte aproape de el, nu mai face nimic... Si vorbeste cu prietenele mele, doar cu mine, nu! De ceeee? sad :'(

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt 2 variante
Ori nu ii place de tine, ori ii este frica sa se bage in seamã deoarece ii place prea mult de tine, si nu o face deoarece ii este teama de un refuz. Ai 80% sanse sa ii placa de tine, ca altfel nu se uita insistent si pe ascus.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intreaba-l in mod direct pe el. Daca vei face asa NU va mai avea posibilitatea de a se eschiva. Curaj fiindca ai doar de castigat. Succes!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pai in caz ca nu stiai multi baieti fac asta, admira multe fete ca doar uitatul e gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce? Are teroare de refuz, nu știe cum să te ia să nu cadă de prost sau în zona aia, în purgatoriu era parcă? A, nu... în friend zone. Zona aia de unde nu mai ieși niciodată și mori de frustrare.

| Jonas94 a răspuns:

Poate nu-i place de tine big grin, este o variantă de luat în considerare.
Chiar dacă tu îl placi, nu este obligatoriu ca el să te placă.

| Anapanda a răspuns:

Poate vrea sa te faca geloasa