| CVE12 a întrebat:

Nu mai rezist.am nevoie de un sfat urgent.deci.am fost impr cu o fata 4luni.sapt trecuta ne-am desp, sunt distrus. i-am zis si ei chestia asta, a zis ca si ea mai simte cv pentru mine, dar nu e nu stiu ce.si imi trm cateodata sms-uri d genul t pwwp dolshe etc. zice ca nu mai putem fi impr, cica pentru ca le-a zis prietenelor ei k nu se mai impaka cu mine. dar nu cred ca acesta e adev motiv. ea a fost indr dusa de cel mai bun prieten al meu, caresi-a batut mereu joc de ea, si imi tot zice sa o astept dupa ore, etcsi ea merge acasa cu ala, si cand m-a vazt ea k vin din spate, mi-a zis prietenul k a zis ea catre el,, hai sa mergem mai repede". acum ea il tot intreaba pe el daca mai simte cv pentru ea etc.si pe mine ma.imi face sperante.si mi le arde in flacarisadnu mai stiu ce sa fac. ce sa cred despre ea k eu sunt prea derutat si frustratcrying

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cumva eşti certat cu gramatica?

| AkexD a răspuns:

Timpul, a 4a dimensiune cunoscuta a universului nostru, e facut pentru a putea lasa trecutului ce apartine lui, lasand loc prezentului si viitorului.
Timpul este irevocabil, chiar daca te vei impaca cu ea mare lucru nu se va intampla, caz in care ati continua relatia, insa daca totul ar incepe de la 0, oirigine, ah, deja ar fi interesant.big grin
Fara sa-ti dai seama ai lasat`o sa fie stapana peste inima ta si-acum suferi.
Nu stiu cat de mare ar fi suferinta daca te-ar lasa in pace, doar ca... ea iti trimite in continuare mesaje, care intr-un fel sau altul nu lasa sa se atenueze sentimentele.
Tot ce trebuie sa faci, iti sta in maini. Nu e cazul sa aplici sau sa actionezi dp anumite reguli sau standarde, fii asa cum esti.
Bafta!

| RedGuy a răspuns:

Raspunsurile la intrebare sunt multe si unele sunt diferentiate de varsta.Eu am sa incerc sa iti dau un raspuns mai generalizat si din proprie experienta.Pentru oricine e greu atunci cand se desparte de cineva orice varsta ar avea. Cel mai simplu este sa ii spui,"Eu tin la tine, tu ti la mine?""putin","poate","nu stiu" nu trebuie sa fie raspunsuri, raspunsul trebuie sa fie "da" sau "nu"oricat de confuza ar fi acea persoana si chiar nu stie trebuie sa ia o decizie si sa spuna "da" sau "nu". Eu am avut o relatie care era promitatoare si incepusem sa tin destul de mult la acea persoana dar din prostia mea intr-o seara mi-am aratat o latura nu prea buna si am stricat tot, in acea noapte nu am putut dormi si ma simteam foarte prost si a doua zi am incercat sa repar ceea ce am stricat dar fara folos asa ca am decis sa las totul asa si sa uit, nu am uitat intr-o zi sau o saptamana dar dupa un timp am inceput sa uit dorinta aceea de a repara. Ceea ce vreau sa iti zic este pune intrebarea daca raspunsul este "Da" atunci totul va fi bine, daca este "nu" lasa timpul sa treaca, lasa "ranile" sa se vindece, dar intotdeauna urmele ranilor vor ramane. Timpul intr-adevar vindeca.

| bitihacy a răspuns:

Era mult mai usor daca ne spuneai macar varsta ta. Oricum, am vazut ca pana acum ti-au raspuns numai baieti. Poate esti curios ce gandeste o fata. Hai sa-ti spun: cu mult timp in urma imi placea un baiat, chiar am fost prieteni cateva luni pana cand o "prietena" de-a mea a zis ca il place. Fara nici un fel de resentiment i-am dat papucii baiatului spunandu-i ca nu simt nimic pentru el. Adevarul era ca eram speriata, nu stiam nici eu ce simt, eram o copila de 15 ani. O perioada dupa despartire, baiatul era catelul meu, ba voiam sa fiu ce el, ba nu voiam, cand il sunam din 5 in 5 minute, cand nu-mi auzea de nume cu zilele.Probabil ca s-a plictisit baiatul sa tot astepte si s-a cuplat cu prietena mea. Abia atunci am realizat ce se intamplase dar nu voiam sa ii stric fericirea asa ca de suparare m-am maritat cu primul venit. Bineinteles ca mariajul meu nu a tinut asa cum nici relatia intre baiat si prietena mea nu a tinut. Au fost impreuna 5 ani iar eu casatorita 4 ani. Ne-am intalnit intamplator pe strada imediat dupa despartiri si de atunci suntem impreuna, iar. Ne-am casatorit si avem 4 copii minunati si cel mai important, inca ne iubim!
Morala: Vorbeste deschis cu ea si spune-i ce simti si atat. Nu astepta nici un raspuns din partea ei, pur si simplu intoarce spatele si pleaca. Dispari din raza ei vizuala cateva zile, lasa-i timp de gandire. Daca nici dupa asta nu va veni la tine, atunci uit-o, nu e perechea ta. Cat despre "prietenul tau", este o vorba din popor "prietenul ori iti fura nevasta, ori iti da foc la casa" asa ca in locul tau nu as dormi pe o ureche.

| CiprianTPU a răspuns:

Isi bate joc de tine. Ai grija ce faci! Daca ea tot isi bate joc de tine, ia fa si tu o miscare inteligenta. Conbina-te cu o tipa super din scoala de la voi si apoi sa vezi gelozie si ciuda pe fata ei happy.

| ku990 a răspuns:

Te ingeleg perfect! Am simtit si eu asemenea lucruri...
In primul rand EA A STAT CU TINE PT A SE APROPRIA MAI MULT DE ASA ZISU PRIETEN AL TAU, daca era prieten adevarat i zicea: ''du-te fa dracu, stai cu pretenu meu si te dai la mine?'!
Ea te considera un foarte mare catelus [prost(scuze)] care e indragostit lulea si face totul la comanda!
Daca simnte cv pentru tine nu o interesa ce zice prieteni ei, si se impaca cu tine, mai mult nu trebuia sa te paraseasca!
Acum sfatul meu este urmatorul:
Cand o vezi prefate ca nu mai simti NIMIC pentru ea, nici ura, nici iubire, nimic!
Si sa nu ii mai zici sa se impece cu tine ca pari implorator si nu se va mai intoarce la tine asa ca las-o pe ea sa se intoarca la tine.
Stiu ca iti este greu sa o uiti.
Dar trebuie!
Daca vrei neaparat sa te impeci cu ea poti incerca sa o faci geloasa, de fata cu 'joacate' cu o alta fata, rade glumeste, ia-o imbrate, etc.
Arata-i ce a pierdut!

| Laaviniaa a răspuns:

Si eu sunt disperata. M-am despartit de iubitul meucrying