| dydyyyy a întrebat:

Nu mai suport! ma cert cu iubitul meu foarte foarte des din niste motive prostesti si copilaresti care pemn ma enerveaza la culmeangrysunt cu el de 3 ani si nu vreau sa se piarda relatia din cauza unor certuri din astea. ce sa fac?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunt sigura ca nici unul din voi nu e rau intentionat si nici nu vrea sa-i faca rau celuilalt.Trebuie sa fie doar orgoliu gresit inteles la mijloc,e greu sa-i dai dreptate celuilalt cand te simti atacat cu ceva.
Din moment ce realizezi care ar fi problema, incearca sa te depasesti pe tine si, inarmeaza-te cu un calm... ingeresc.De cate ori,unul din aceste motive isi face aparitia,sau te calmezi sau il intrebi de ce vrea sa va certati iar pentru fleacuri.
Continua haraiala prin care treceti,este foarte obositoare si oricat de dulci ar fi impacarile, va umple numai de amar si va uzeaza sufletele.
Stai mai intai de vorba cu tine si interzice-ti orice enervare pentru nimicuri si pe urma, vorbeste si cu el.Situatia asta trebuie sa-l streseze si pe el tare mult,asa ca,daca-l rogi sa evite orice motiv care v-ar duce la cearta, va fi mai mult decat multumit sa o faca.
Gandeste-te numai la cat de mult vei suferi, daca dintr-o greseala copilareasca v-ati desparti...Vezi? Lupta pentru voi, luptati amandoi, merita!

| Ririru a răspuns:

Ar fi trebuit sa ne spui motivele "prostesti", pentru ca poate nu sunt la fel de prostesti. Daca o sa pui si motivele, macar unele dintre ele, vei avea si raspunsuri mai multe.

| DAHAKA31 a răspuns:

Pai si eu ma cert cu iubita tot din motive prosteti dar dulci sunt imapacaril; e sti depinde si din ce motive va certai eu zic sa ajungeti la un comun acord adica sa discutati din privinta motivelor de cearta si sa puneti cap certurilor

| dotea_5137 a răspuns:

Eu la fel ma cert foarte des dar incearca sa lasi de la tine dar daca nici asa nu merge incercati sa puneti capat trecutului.Vb si puneti-va de acord, pentru ca din cauza trecutului mai mult va certati cred ( tu ai facut asa, iar tu ai facut invers... ) mergeti inainte fara sa va uitati in urma! SUCCESE!