| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport, plang continuu si nu stiu ce sa mai fac. Imi place de un baiat cam de vreo 2 ani, si cam acum cateva luni m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna. Am fost foarte surprinsa, si i-am spus ca nu, pentru ca nu imi trebuie prieten. Adevaratul motiv era faptul ca ma rusinez prea tare in preajma lui si ma inrosesc instantaneu. Ma agit foarte tare. A tot insistat vreo luna, dupa care a renuntat. Mai vorbeam cateodata, dar destul de rar. De vreo cateva saptamani, am inceput din nou sa ies cu el si cu niste prieteni, si vorbim tot mai des. M-a pupat de vreo cateva ori pe obraz si am mai povestit, dar in rest ma ignora. Ce-i drept, nici eu nu prea ma bag in seama cu el pentru ca mereu e inconjurat de prieteni. Nu stiu ce sa mai fac, tanjesc sa fiu cu el. O prietena mi-a spus ca va vorbi ea cu el pentru mine daca vreau, si ca nu are cum sa refuze pentru ca oricum ma place, insa nu prea cred ca e o alegere buna. Imi e teama de respingere. Oricum am auzit deja ca ii place de o alta fata, insa ea nu e interesata. Nici nu stiu de ce plang atat, avand in vedere ca e vina mea pentru ca sunt prea timida si am stricat totul. Cand stam pe banca unul langa celalalt nu ma pot uita in ochii lui, imi intorc capul in alta parte pentru ca ma intimideaza prea tare. Ce pot sa fac? straight face. Funda

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Intr-adevar, o solutie ar fi sa mearga acea prietena a ta si sa.i povesteasca situatia ce ne.ai spus-o si noua si atunci el va intelege, si va sti cum sa reactioneze cat despre tine si eu sunt foarte timit si zi de zi ma lupt cu asta, nu regret ca sunt asa, si tie iti recomand sa iti invingi teama si nu.l mai respinge acceptal stai cu el incearca sa vorbesti cu el pe messenger si sa va intalniti doar voi doi intr-un loc retras si sa discutati toate lucrurile, stiu ca e destul de greu dar incearca ca daca vei reusi te vei simti implinita si fericita!

5 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Te uiti in ochii lui si ii spui: "ai un muc..."

| luby a răspuns:

Stii cunosc cam acelasi caz nu e despre mine dar in orice caz e aproape identic.NU EXISTA PRIETENII DUPAC CE UN BAIAT rea sa fie cu tine eu zic sa il trafi intr-un colt si sa-i spui ce simti pentru el daca se va duce o prietena nu vei rezolva nimic un baiat spune ca ii plk de alta fata pentru ca vrea sa bvada cum reactionezi.

| Amerilyse a răspuns:

Eu zic sa nu vorbeasca prietena ta cu el.Incearca si fa-ti curaj si spune-i tu pe mess sau fata in fata si incearca sa ii explici de ce nu ai acceptat de primadata.Incearca sa iti invingi timiditatea pentru ca nu o sa rezolvi nimic in viata cu ea. kiss

| Everywhere_4058 a răspuns:

Eu zic sa bei o bere sau 2 si sa iti cat sa iti faci curaj nu sa te faci clei laughing, apoi iei nr lui daca nu ai curaj sa ii spui in fata si ii spui la telefon sau ii dai sms. si ii spui exact ce ne-ai spus noua. stii poate intr-un fel respingerea ta l-a facut sa se simta oarecum prost sau nu neaparat, poate l-a facut sa isi piarda increderea in el! si chiar daca ii place lui de alta nu conteaza, daca si tie iti place de el asa mult nu-l lasa sa se duca la alta. tine-l pentru tine. succes

| Vexonap a răspuns:

Nu cred ca e bine sa se duca o prietena de-a ta sa vorbeasca cu el.Si eu am fost rusinoasa dar mi am facut curaj si am vorbit cu el asa o sa vada ca ai pus alta persoana era bine sa iti faci curaj si sa vorbesti cu el fata in fata crede ma ar fi fost foarte bine si numai plange totul o sa fie bine.