| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul de 2 saptamani...am facut sex neprotejat, dar nu a ejaculat in mine. De ceva timp am dureri de spate jos, ma doare si burta jos. am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Oare ce am? sunt insarcinata?crying

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A întârziat mai mult de 10 zile, putem vorbim de o sarcină.
O analiză de sânge poate spune dacă este sarcină, apare hormonul sarcinii.
Bea ceai de crețișoară, stimulează apariția menstrei.
Pa, pa.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu e bine pentru ca, chiar daca nu a ejaculat in tine cum spui tu, barbatii au un lichid preejaculator! care contine spermatozoizi! Si este posibil sa fi insarcinata! Nu mai da banii pe teste, du-te la medicul de familie, daca esti minora, si cere-i o trimitere la ginecolog! Nu iti fie rusine! Controlul va fi gratuit si iti va spune tot ce trebuie sa stii! Bafta multa, si nu mai face imprudente! Protejati-va! Daca nu va place prezervativul, ia-ti ovule! Sunt si ieftine si eficiente! :*bafta

| anonim080 a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Multumesc pentru sfat:*

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru anonim080):

Nu ai pentru ce!:*

| roxutza2010 a răspuns:

Poate fi o intarziere din cauza stresului sau o posibila raceala, nici sarcina nu cred ca e exclusa.Ar fi bine sa ma faci un test, si daca ai acelasi rezultat sa consulti un medic specialist.
Multa bafta si ai grija de tine!

| anonim080 a răspuns (pentru roxutza2010):

Multumesc roxutza201

| Titi_8249 a răspuns:

Uite mie exact asa misa intimplat...stau impreuna cu prietenu.si am facut si noi sex neprotejat...si trebuea sa imi vie ciclu la inceputu luni, dar au trecut 3 saptamini si numi mi venia uite ca cind am inceput sa-mi fac griji mai mari de ce nu-mi vine, si am vrut sa fac un test.mi-a venit. exact asa ma simteam si eu.ma durea spatele ma simteam obosita, incearca sa fii mai calma mai distrata, vei vedea ca nu-i nimic baftawinkinghappy

| anonim080 a răspuns (pentru Titi_8249):

Exact asa am patit si eu...trebuia sa`mi vina pe 5. Nu stiu care`i cauza, sper sa fie binesad