| Ionelusha a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul de 3 luni, primadata mi-a venit in mai.De ce?

Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

Buna!

Probabil ai racit.Nu te ingrijora, se mai intampla, foarte fff des! Ciclul menstrual in timp de 2 ani se tot regleaza. Spune-i mamei tale. Si roag-o sa te duca la un medic ca sa te consulte.Medicul iti va scrie niste pastile pentru. reglarea menstruatiei si va fi totul Ok.

Multa sanatate, ai grija de tine!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca in primii doi ani menstruatiile sa fie neregulate si sa ai pauze. Nu te ingrijora, esti doar la inceput, dureaza pana corpul tau isi gaseste ritmurile.

| AnonimA a răspuns:

Buna pai du-te la ginecolog si vezi ca ai :*

| Pacala a răspuns:

M-am uitat la intrebarile pe care le-ai mai pus pana acum. Cred ca te-ai grabit sa dai fundita. Pinky are dreptate doar partial, in sensul ca obligatoriu trebuie sa mergi la un ginecolog. Am observat ca pui intrebari legate de masturbare si ca te plangeai de un miros foarte urat "acolo jos". "Jos" miroase foarte urat doar daca ai o infectie. O infectie netratata la timp poate avea efecte foarte urate, inclusiv amenoree (absenta menstruatiei). Daca te masturbezi, ai grija sa ai mainile proaspat spalate cu sapun, sa fie curate. Contacte sexuale nu cred ca ai avut, deci nu e cazul sa discutam asta. happy Ai grija de tine.

| Paula007 a răspuns:

Amenoree cel mai probabil. absenta menstrei. spune-i mamei tale. du-te la un medic, si -ti va da un tratament. ginecolog. si fii calma, cel mai probabil nu te va examina dezbracata. avand in vedere ca intrebarea ta se opreste aici, si nu continua la nu mai stiu ce extreme, presupun ca esti virgina ( bravo ) si prin urmare nu ar avea de ce sa te examineze doctorita. ii spui doar ce s-a intamplat, iti va da o reteta, o cumperi, o iei. si mie mi s=a intamplat, amenoreea, si a trecut cu medicamentatia necesara. dar tu acum esti in crestere, si cel mai probabil se va repeta.tot ce pot sa-ti spun e sa ai grija de tine
ia-o pe mami tau si du-te la control.
succes

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual, poate fi o raceala la ovare, o anexita deci du-te repede la un control ginecologic! Daca, in schimb ai avut un contact sexual fugi repede la farmacie in prima faza si ia un test de sarcina!

| diana_3934 a răspuns:

Se intampla, mai dureaza ceva timp pana se regleaza. Cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor endocrinolog sau ginecolog care te-ar putea ajuta cu mai multe informatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gravida... daca ti-o tragi ca o maimuta uite ce patesti