| suedeza22 a întrebat:

Nu mi-a venit CICLUL! de 8 zile trebuia sa-mi vina si nu mi-a venit. Am 17 ani si am avut 3 contacte sexuale (cu prezervativ).
Nu vad unde este problema... Am facut 2 teste care au iesit negative ( primul din ziua in care ar fi trebuit sa-mi vina ciclul si al doilea in ziua a 3a in care ar fi trebuit sa vina... Sunt DISPERATA! imi tot vina in minte existenta unei sarcini dar mi se pare imposibil!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ambele teste le-ai facut prea devreme, practic nu conteaza. Nu inseamna ca esti insarcinata, inseamna doar ca nu stii. Primul test de sarcina concludent il poti face dupa 7 zile de intarziere (adica in a opta) din prima urina de dimineata. Iar daca este negativ, trebuie repetat dupa 3 zile. De-abia daca ambele aceste teste sunt negative, o sarcina este improbabila (risc de cam 1% ca ambele teste sa dea gres).
Oricum, daca ai folosit corect prezervativ, riscul de sarcina ar trebui sa fie extrem de mic, asa ca trebuei sa gasesti alte cauze. Si asta o poti face numai prin concult ginecologic (in ziua in care faci al doilea test de sarcina).

| membrugirl2010 a răspuns:

Daca nu s-a spart prezervativul, nu ai sanse sa fi insarcinata. Relaxhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relaxeazate

| suedeza22 explică:

Va multumesc pentru mesaje.
@biancabia asta e si problema. eu am folosit prezervative. sad si eu la fel m-am gandit ca e de la stres.