| DcMu a întrebat:

Buna caut si eu niste lamuriri...Mi-a intarziat ciclul 2 zile tin sa mentionez k de obicei imi vine la 30 de zile, iar luna trecuta mi-a venit dupa 28 de zile.eu am intretinut relatii cu prietenul meu dupa 9 zile dupa inceputul ciclului menstrual.mi-am facut ieri un test de sarcina si mi-a iesit negativ. poate fi vorba de o sarcina? astept sfaturi.Multumesc!

2 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu cred ca o posibila sarcina intra in discutie.Se intampla tuturor, sunt persoane carora le intarzie ciclul zile intregi, persoane carora le vine la cateva luni etc.Sincer,2 zile, cat ti-a intarziat tie, nu fac diferenta.Nu iti fa griji, mai ales daca testul de sarcina a iesit negativ. Daca vrei sa fii sigura 100%, mai fa inca un test, insa eu cred ca rezultatul va fi acelasi.Bye!

| miriammiriammiriam a răspuns:

Buna,normal dupa 10 zile de intarziere poti sa ti faci griji si te as sfatui sa consulti un medic ginecolog, asa nu vei avea neplaceri