| cristinutza20003 a întrebat:

Nu mi-a venit inca ciclul de 3 zile. Am facut si un test de sarcina si a dat ca nu sunt insarcinata. In schimb ma dor sânii si imi merge si burta. De la ce nu imi poate veni? Am facut contact sexual cu partenerul meu neprotejat o data, dar nu a ejaculat in mine. Chiar nu vreau sa fiu insarcinata.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din intrebarile tale anterioare reiese ca din nefericire pentru tine, caracterstica principala a ciclului menstrual este aceea de a fi de obicei mai mult sau mai putin dereglata si astfel devine neregulata si in mod frecvent prezinta abateri in +/- de cateva zile. Pentru a fi absolut sigura ca nu esti insarcinata, trebuie sa fie facut inca un test peste 3-4 zile al carui rezultat sa confirme rezultatul testului de sarcina efectuat in zilele trecute. Faptul ca au aparut acele dureri la nivelul sanilor probabil ca reprezinta o simptoma premenstruala si anunta ca in zilele urmatoare va porni si sangerarea menstruala. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate e doar o întârziere, mai ales dacă ai un ciclu neregulat.

| GabrielaCioraia a răspuns:

Pai esti