| SteffRose a întrebat:

Nu-mi vine sa cred ca recurg la acest site pentru a-mi rezolva problema, dar fie, sper ca aici sa gasesc oameni binevoitori care sa ma ajute! Sunt in clasa a 12-a si de cand am devenit adolescent am o mica mare problema pe care am incercat s-o ignor dar vad ca imi face rau si nu gasesc solutii. Ma consider un baiat bun, la locul lui, care invata bine si care are planuri de viitor. Totusi, nu sunt multumit cu "viata amoroasa" desi in trecut am avut cateva relatii. Acum sunt singur fiindca vreau sa ma gandesc exact la ceea ce sunt. Problema mea este ca imi plac fetele doar fizic si modul de gandire si de a fi nu prea. Acum veti spune ca fiecare are modul sau de a fi, sunt de acord, insa atat femeile cat si barbatii au acel "ceva" care ii defineste si deosebeste. Mai pe scurt nu ma pot atasa emotional, pur si simplu. Am fost numit "nenorocit" fiindca mi-am parasit prietenele pe acest criteriu, dar eu nu am facut nimic cu rautate. Am incercat sa ma schimb dar vad ca nu pot. O alta problema care se leaga de aceasta este ca am intalnit baieti (pe internet, la liceu si in diverse proiecte tot legate de scoala) care au exact mentalitatea care imi place si care ma atrag din acest punct de vedere, care ma intriga. Intr-un fel pot spune ca ma simt indragostit, daca asa se manifesta lucrul asta. Stiu ca este ciudat, dar asta simt. Am avut momente in care eram foarte nervos pe mine din cauza asta.

Ce-ar fi bine sa fac in situatia actuala?

6 răspunsuri:
| florg78 a răspuns:

Esti un tip inteligent, ceia ce se pare ca nu prea ai intalnit la fostele tale partenere, faptul ca te simti atras doar psihic de baieti nu cred ca e iesit din comun, in timp o sa reusesti singur sa gasesti un raspuns, nu-i nici de ras nici de condamnat

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Pai stai cu o fat faci sex si apoi toate devin la normal

| caterinasmile a răspuns:

Ai fost numit "nenorocit' din cauza ca poate l'ai dat sperante, vise care s'au spulberat, ai spus cuvinte mincinoase dar in fine.Eu nu sunt genul care sa judece orientarea sexuala a oamenilor insa poate este o criza avarstei, o faza trecatoare, poate gandesti si simti astfel din cauza ca esti complexat poate din cauza faptului ca nu poti iubi o fata. poate nu ai intalinit o fata potrivita care sa te faca sa iubesti.in schimb partea cu baietii eu una o vad normala. Adica nu esti singurul dar nu poate sa-ti spuna nimeni esti gay sau nu.U stii cel mai bine ceea ce vrei si ceea ce simti.Trebuie sa-ti gasesti orientarea sexuala, iar cand o vei face totul va veni de la sine! daca totusi nu esti gay nu'ti fa griji, va veni acea fata intr'o buna zi care sa te faca sa o iubesti!

| Loreddana a răspuns:

Sa te accepti asa cum esti. Nu trebuie neaparat sa fii cu o fata daca nu te simti implinit pe plan psihic. Daca tu te indragostesti de baieti (asta am inteles eu din ce ai scris) inseamna ca ai gasit deja raspunsul la problema asta a ta legata de atasamentul fata de fete. Probabil esti bisexual. Fetele te atrag fizic iar baietii la nivel intelectual/emotional.

| Nutemaiholba a răspuns:

Pai parerea mea e ca esti un tocilar gay [fara supararelaughing)]

| FrezZy a răspuns:

Iti spun eu raspunsu corect : e si cauta un baiat care sa te iubeasca si sa fiti fericiti, pana la adanci si batranete.