| Antonius_6688 a întrebat:

Nu pot avea orgasm.
Am 21 de ani, si sunt la a doilea partener sexual de aprox 1 luna. Mentionez, ca prima relatie a fost de aprox 3 luni. In ambele cazuri aceleasi problema, nu pot avea orgasm/ejacula in timpul actului sexual. Nu sunt bolnav fizic si nici psihic. Am incercat diferite pozitii si fara succes.
Partenera are de fiecare data orgasm, de multe ori chiar 2.
Nu stiu ce sa zic, am incercat sa dezbat cu prietena dar nici ea nu stie, iar pe net am gasit mai mult raspunsuri aiurea si batjocura.
Astept niste sfaturi, va multumesc si rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| andreea_9470 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi mai mult cand faci sex, nu te gandi la nimic altceva, doar acolo. lasa grijile deoparte si bucura-te de moment. altceva nu stiu ce ai putea face.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medic, e clar ca pe undeva e un blocaj mai ales daca n-ai orgasm nici cand te masturbezi!

| gigiro a răspuns:

Cauzele disfunctiei sexuale, in cazul tau lipsa orgasmului(destul de grav), sunt multiple:functia hepatica, diabetul, factori psihologici, etc. Este o problema destul de serioasa si trebuie sa mergi la medicul androlog. Am uitat sa enumar alcoolul si drogurile.

| DEBrown a răspuns:

Prietene, noi nu prea putem sa te ajutam. Viziteaza si tu un medic ginecolog, el va stii sigur ce sa iti faca. Si lasa rusinea ca este pentru copii, sanatatea este mai importanta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un androlog

| serg a răspuns:

Du-te cat mai repede la un doctor pentru ca nu e de gluma. poti sa ai mai multe probleme la testicole sau nu ti-se formeaza lichidul spermatic. du-te acum cand esti tanar ca peste ani o sa vrei sa ai copii si nu o sa poti succes...

| Antonius_6688 explică:

Specific, ca pot avea orgasm/ ejacula daca ma, masturbez

| Antonius_6688 explică:

Specific ca am orgasm/ ejaculez cand ma masturbez