| anonim_4396 a întrebat:

Ma cam oftic. de ce? ca nu am orgasm. desi am incercat diferite pozitii, sex oral, tot degeaba. e ceva in neregula cu mine? prietenul meu nu stie ce sa-mi mai faca, cum sa ma mai atinga, sa ma mangaie. uneori cred ca el isi doreste sa am acest orgasm mai mult decat mi-as dori eu, deci nu e problema ca nu-si da interesul, dar nu stiu ce sa zic, care sunt motivele pentru care nu ajung acolo. el a fost singurul pana acum pentru mine, viata sexuala am inceput-o in urma cu 5 luni si am fost foarte activi in tot acest timp.ma simt bine in timpul actului sexual, simt mici placeri dar atat. as vrea mai mult. am auzit ca unele femei au orgasm la prima penetrare dupa sarcina sau ca nu ating niciodata placerea aceea.nu stiu ce sa mai zic. as vrea sa stiu daca ati fost in cazul meu si daca ati reusit pana la urma.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca "vanezi" prea tare orgasmul. Te gandesti numai la asta, te obsedeaza si de ata nici nu te relaxezi suficient, nici nu esti suficient de interesata de placerea partenerului si atunci, ca urmare, nu ai orgasm. Important este sa te abandonezi complet, sa nu cauti placerea ta, ci sa oferi placere fara inhibitii si fara tabu-uri, sa te lasi in voia simturilor. Daca vei reusi ca macar o luna sa nu te gandesti deloc la orgasm, o sa apara si el. Esti inca la inceputul activitatii sexuale si cautarea unui vinovat sau a parerilor pe internet nu face decat sa te crispeze si mai mult.

16 răspunsuri:
| yami a răspuns:

Daaaa, si eu am aceeasi problema, si e chiar frustrant. nu cred ca e vina nimanui... daca relatia merge bine si sunt sentimente profunde eu zic ca asta e adevaratul orgasm:). sa-l simti, sa-l ai cu totul, sa va daruiti unul celuilalt cu adevarat. sunt foarte profunda, stiu:), poate dau impresia ca bat campii, dar decat sa simt wowww si sa nu mearga relatia atat de bine, mai bine sunt fericita ca-l am trup si suflet si nu am nevoie de "foc de artificii":P

| ShineMe a răspuns:

@harciog bine zis. Dar de ce vrei tu neaparat orgasm? Va veni de la sine nu trebuie sa insisti tu.Ma rog.Succes

| hamsterx a răspuns:

Eu am orgasm de la inceput pana la sfarsit tongue oricum nu esti ciudata ca nu ai, si nici singura big grin nu cred ca se poate face ceva in cazul asta.nc sa mimezi nu ar fi bine.deci obisnuiti`va cu ideea sau poate iti va veni pe parcursbig grin baftatongue

| madutza_ubytzik a răspuns:

Mergi mai bine la un medic si cere-i parerea! El te va ajuta mult mai mult decat am putut-o noi sa o facem aici! Poate chiar o sa iti dea vreun sfat sau vreun tratament! Oricum e cel mai bine sa mergi la un medic!

Si nu uita foloseste PREZERVATIV! E singura metoda care te protejeaza de o sarcina nedorita si in acelasi timp de o boala cu transmitere sexuala!

Sper ca ti-am fost de ajutor! Bye Bye

| andalu a răspuns:

Depinde ce fel de orgasm. cel clitoridian este f usor de atins, cel vaginal intr-adevar... cele care reusesc sa il aiba se pot numi f fericite, am auzit ca este mult mai puternic decat al baietilor, insa doar am auzit big grin
E f posibil sa fii prea incordata si te concentrezi la cum trebuie sa arati, sa te misti etc si sa uiti sa te lasi "purtata de val" insa este o doar o ipoteza pentru ca nu te cunosc sa stiu cum esti de fapt big grin
eu zic ca un pas simplu ar fi sa te atinga in zona clitoridiana insa nu chiar pe clitoris. ma indoiesc sa nu ai un orgasm puternic si sa nu te declari multumita chiar si. numai cu atat
In legatura cu orgasmul vaginal, chiar daca nici eu nu l-am avut, am auzit (si chiar se simte mai bine) daca mai incoderzi din vagin in timpul actului sexual, e placut atat pentru el cat si pentru tine!

| adrian_3467 a răspuns:

Am avut partenere care avusesera orgasm cu fostii dar nu au avut cu mine, cred ca este vorba de mai multi factori aici. Incercati sa lucrati la cap. sentimental daca totul este ok atunci este vorba de nepotrivire fizica.

| alexutu05 a răspuns:

Ori ai tu ceva ori prietenul tau nu e bun de nimic

| alexutu05 a răspuns:

Ori tu ai ceva ori el nu e bun de nimic

| Cryzy a răspuns:

Incearca sa te masturbezi si vezi daca o sa ai orgasm atunci. Poti incerca cu jucarii sexuale, cu jetul de la dus sau pur si simplu cu degetul.Trebuie doar sa ai o atmosfera relaxata, sa nu te deranjeze nimeni, sa nu te grabesti si sa stii ce miscari sa faci. Exploreaza-ti corpul!
Poti incerca si altceva...ai putea sa incerci sa faci sex si cu altcineva, poate mai experimentat, mai pe placul tau. Dar ai grija sa nu fie un profitor!

| stillhartu a răspuns:

Poate ca nu exista acea "chimie" intre voi. Poate nici dragostea nu e destul de puternica. Sunt persoane care nu pot avea orgasm decat daca intretin relatii sexuale cu o persoana iubita. Poate nu sunteti compatibili! Mai lucrati putin la asta. Arata-i ce-ti place. Daca nu merge nici cum si tu iti doresti o relatie sexuala sanatoasa, renunta!

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Problema este doar aceea ca voi nu mai simtiti o atractie asa de mare intre voi(din punct de vedere sexual). Am vazut intr-un program ca daca va masturbati unul in fata celuilalt va putea merge...bineinteles ca pentru asta trebuie sa va stiti amandoi foarte bine organul genital.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Placerea vine din interiorul fiecaruia.Atita timp cit are grija ta sau tu pe a lui nu veti atinge acea placere.Nu oveti atinge decit atunci cind urmariti placerea pe cont propriu fiecare, facind in asa fel ca actul sa dureze si lasind animalul din fiecare sa se manifeste liber.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai experienta tu insuti, daca el isi da silinta tu ce faci? astepti sa te simti bine? contribui si tu la intalnirea cu acea stare? sau doar astyepti sa ti-o ofere prietenul pe tava? crezi ca tu nu ai nici un rol in producerea orgasmului? cred ca ai inceput cam devreme si nu ai experienta.mai invata.despre sex si dragoste si despre organul tau genital.despre zonele erogene, despre punctul G, despre cat din partida de sex are loc in creer si cat in vagin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O face-ti virtual si mincati seminte in timp ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca o faci ca sa ai orgasm, nu vei avea.
Relaxeaza-te si va veni de la sine!
Succes la incercat! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am patit la fel ca tine! m-am informat si am aflat ca sunt foarte multe cauze care te determina sa nu ai orgasm.Cum ca ai fi complexata de corpul tau, sau inca iti este jena in timpul raportului, sau te preocupi mai mult cum sa fi sexy in timpul actului, sau te gandesti doar la cum sa il faci pe partener sa se simta bine uitand de tine, sau esti cu gandul in alta parte, sausau te cocentrezi prea mult ca sa ai orgasm.Orgasmul vine at cand savurezi placerea, cand te simti cu adev bine...happy pa