| YourGirl93 a întrebat:

Eu nu am orgasm la fiecare numar... dar ma simt bine in timpul actului sexual chiar daca nu am orgasm de fiecare data. Am doar intr-o pozitie, nu cred ca a fost vreodata sa nu am in pozitia aia dar in rest nu, iar asta nu inseamna ca nu ma simt bine. Este normal?
Mai spuneti-mi si voi alte pozitii mai alfel, pe care le-ati incercat sau nu...

Răspuns Câştigător
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Uite aici niste pozitii;)). Poate te ajuta:)
http://www.eva.ro/......15247.html
Nu cred ca e ceva in nerecula daca nu ai orgasm de fiecare data. distreazate si nu te mai gandi la asta;))
Sper ca te-am ajutat, ceau :*

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Is curioasa in ce pozitie ai.

Da, e normal.
Exista femeie anorgamice, femei multiorgasmice si femei care nu au orgasm tot timpul.

| Lummy a răspuns:

Este normal sa nu ai orgasm de fiecare data, depinde de organism...deci stai lin.

| Ovilacul a răspuns:

Ca sa lamurim o treaba : Nu exista femei care nu pot sa aiba orgasm! Stiu ca poate multi o sa sariti pe mine ca exista, ca ati vazut, ca ati auzit voi de la vecini bla bla bla... Deci nu exista. Exista doar barbati care nu stiu sa faca sex si femei care nu isi cunosc trupul. Intr-o relatie comunicarea e la fel de importanta ca si sexul asa ca ar fi bine sa incepi sa-i spui prietenului tau ca nu te satisface chiar asa cum ai vrea tu si incercati sa lamuriti problema. Crede-ma ca nu o sa se supere. Si daca se supara inseamna ca e un complexat. In primul rand, la femei, orgasmul tine in 99% din cazuri de starea in care te aflii. Daca esti stresata sau ai avut o zi proasta e cam greu sa ai orgasmul vietii tale. Cumparati-va niste lumanari parfumate, un lubrifiant, niste uleiuri frumos mirositoare si masati-va reciproc pentru a inlatura stresul. O alta modalitate pentru a scapa de stres e sa te apuci de un sport, eu ti-as recomanda joggingul. Pe termen lung face minuni in privinta stresului si, astfel, iti imbunatateste si viata sexuala. Sper ca am reusit sa te lamuresc macar putin.

| paynehunter a răspuns:

Ca sa ai orgasm, trebuie sa stati intr-o pozitie in care el iti stimuleaza cat mai bine punctul G, citeste mai mult despre asta si ai sa vezi.

| TheDaffodil a răspuns:

Sunt femei care nu au orgasm deloc, asa ca te poti considera fericita. Informeaza-te impreuna cu iubitul tau si experimentati. Sunt atatea site-uri si carti de specialitate, incat va veti plictisi citind. Good luck

| alexcrazydog a răspuns:

Inseamna ca partenerul nu este potrivit si nu se ridica la standardele tale.