| KindKid17 a întrebat:

Nu stiu ce sa cred, deci este o fata, ne cunoastem de cand eram mici, inainte de vacanta asta eu o salutam si cateodata nici nu saluta inapoi, la scoala. Acum revelionul l-am petrecut la prieteni si a fost si ea, si mai multe seri am petrecut unde a fost si ea... 3-4 seri. Si astazi, nici nu o vazusem si m-a salutat asa "Salut Andrei!"

si am vazut-o cum se uita la mine in timp ce vorbea cu altcinva... deci ce se intampla aici? Funda la un raspuns clar

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti un mare fraier ca de revelion NU ai rupt patul cu ea, nici nu ma mir ca te ignora, esti pampalau

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ps: te porti ca o muiere

| Emilian65 a răspuns:

Asteapta ca tu sa dai un semn ca o iubesti.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Frate,iti faci prea multe sperante/probleme...
Pe mine ma saluta din cand in cand unele colege *am mai fost pe la concursuri/olimpiade cu ele* si nu mi se pare mare lucru.
Este o chestie de bun simt. Mi se pare normal sa te salute daca te cunoaste si daca te-a vazut prima...
Va cunoasteti din copilarie deci ar fi chiar un gest de prost gust sa te ignore.

Poate ca atunci cand te ignora avea altceva mai bun de facut, poate ca era ocupata sau poate ca era cu gandul in alta parte. Cateodata nici eu nu salut unele persoane intrucat cine stie, poate ca nu ii vad sau poate ca sunt afundat in ganduri sau poate ca imi dau seama prea tarziu ca am trecut pe langa ei fara sa-i salut.

Deci este doar o chestie de bun simt, nimic mai mult, nimic mai putin.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A avut bunul simt de a te saluta, dar asta inca nu inseamna absolut nimic.
Vezi cum vor decurge lucrurile mai departe, cum se va comporta cu tine, daca vezi ca accepta apropierea ta atunci baga STARTwinking

| PogChamp a răspuns:

Complici lucrurile pentru un nimic, tipa si-a amintit ca ai fost la petrecerea respectiva si te-a salutat, nimic mai mult sau mai putin.