| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica intrebare.intai sa incep cu inceputul:d

am intalnit un baiat, care e cu 3 ani mai mare ca mine(eu am 20, el 23)de fapt pe baiatul asta il cunosc de vreo 5-6 ani, dar pana acum nu am avut nici o tangenta (cred ca nici nu stia cum ma cheama)llaughingasa..acum vreo 4 luni, eu am inceput sa lucrez la un supermarket..baiatul asta venea si el deseori pe acolo si mereu cand ma vedea, ma saluta.am uitat sa va spun ca tatal meu e prieten foarte bun cu baiatul asta si cu familia lui.intr-o zi, cand s-au intalnit, baiatul l-a intrebat pe tata, cine sunt, daca sunt fata lui(auzise el ceva), daca lucrez acolo unde m-a vazut el..si tot asa...

si tin sa completez,baiatul n-are prietena, e singur.

tatal meu se intalneste mereu cu ai lui, si.o data cand s-a intalnit cu fratele lui, asta l-a intrebat iar de mine, cati ani am, etc.

Intre timp, eu m-am mutat la alt supermarket(aceeasi firma, doar ca are mai multe puncte de lucru)..si locul asta e foarte aproape de casa baiatului,deci il vad cam in fiecare zi,aproape.

De cand a aflat cine sunt, cand trece si ma vede, mereu ma saluta...

insa,cateodata,cand trece, se uita si daca vede ca ma uit si eu la el, intoarce repede capulhappy

Acum 2 seri in timp ce veneam de la supermarket, eram pe jos, pentru ca locuiesc la 10 minute distanta,m-am intalnit iarasi cu el,era cu masina si,normal, m-a salutat!

Initial, dupa ce-a trecut pe langa mine si m-a salutat, a vrut sa intre pe strada lui, sa se duca acasa, dar, s-a intors si iarasi a trecut si iarasi m-a salutatlaughing

dupa aia, iar s-a intors si m-a salutat..si tot s-a plimbat asa pe langa mine.

pana am ajuns acasa la mine, m-am intalnit cu el de vreo 5 ori si de fiecare data m-a salutat.

asa, intrebarea mea e urmatoare:oare ma place? avand in vedere ce v-am povestit? si mai e ceva:la supermarketul asta, unde lucrez acum, el n-a intrat niciodata, de cand lucrez acolo.au venit ai lui,mama, fratele, cumnata, dar el niciodata...
si am uitat sa spun..noi nu avem prieteni comuni!

ai mei, ca stiu si ei despre asta(familiile noastre se cunosc foarte bine), mi-au zis ca poate ii e rusine.dar nu inteleg de ce i-ar fi rusine avand in vedere ca e mai mare ca mine.
.si nu inteleg de ce,cum am mai spus, cateodata cand trece si ma priveste, vede ca si eu il privesc...intoarce repede capul in alta parte!

oare sa-i fie rusine la 23 de ani ai lui? nu prea cred eu ca el e genu` care sa fie timid.e destul de ok.

10 răspunsuri:
| stef112 a răspuns:

Nu stiai cum sa ne spui ca-l placi.laughingsmug poate te place. dar cand il mai vezi baga-l tu in seama si vezi reactia lui... incearca sa socializezi cu el..pt inceput 10 minute apoi nu stiu iesiti la un suc..in parc..la un film in oras..baftabig grin

| Auslesse a răspuns (pentru stef112):

De placut, il plac..si nu mi-e rusine s-o spun pentru ca, fara sa-l laud.zic purul adevar, e un baiat de nota 10. un baiat " de milioane"..pe care orice fata l-ar vrea alaturi de ea.
si de bagat in seama..nu prea am cum..na,ce sa-i fac?
el trece mereu cu masina....si eu ce sa-i fac? sa ies in fata lui?laughing

| stef112 a răspuns (pentru Auslesse):

Cand il vezi cerei un nr de telefon..sau un id de mess. vb cu el la telefon. la o iesire cu prieteni invita-l si pe el. daca accepta incearca sa stai mai pe langa el. daca nu accepta ori nu te place ori e prea rusinos-timid...

| pretty34 a răspuns (pentru stef112):

Poate ca el asteapta sa faci tu primul pas(nu e tocmai potrivit, dar e posibil). depinde ce fel e. dacA e ambitios(capos) n-o sa-i prea placa sa-si dea arama pe fata din prima. Tebuie insa sa ai mare atentie la comportamentul lui, sa-ti dai seama daca si el vrea sa existe ceva mai mult intre voi.
cat despre nr de tel e ok, dar ar fi de preferinta sa faca el acest pas. oricum tu vezi mai bine situatia...

| Auslesse a răspuns (pentru pretty34):

Nu e genu` de baiat capos, laudaros, arogant, sau mai stiu eu cum.e chiar un baiat la locul lui, e ok..are prieteni,iese in oras,stie sa se distreze, dar stie si sa munceasca, atunci cand e vorba de munca.
eu cred ca, totusi ii e rusine.
dar, sa va vedem ce-o sa fie!happy

| pretty34 a răspuns (pentru Auslesse):

Eu totusi cred ca daca este interesant tot isi va face curaj (sa ceara un nr de tel, sa-ti vb mai mult etc). insa cand el va mai cauta ocazia nu trebuie sa o ratezi, sau sa-l tratezi cu oarecare distanta (in vb ma refer in general, sa vb deschis) daca nu-i dai nici un semn ca-l il placi, ci doar ii rasp la salut si la zambet...
Oricum sa ai incredere in tine!
ITI DORESC TOATE CELE BUNE SI... SUCCES!

| Auslesse a răspuns (pentru pretty34):

Multumesc!happy

| pretty34 a răspuns (pentru Auslesse):

Sa auzim de bine.

| pretty34 a răspuns:

Avand in vedere tot ce-ai scris mai sus, reiese ca baiatul te place. (din punctul meu de vedere). iar daca el te place si te saluta iti cam da de inteles ca vrea sa vorbeasca cu tine si este interesat, insa trebuie sa ai mare grija si daca zici ca nu prea va cunoasteti cine stie ce; ai putea sa te interesezi si tu de el.
si ar putea de asemenea sa fie si putin timid(nu conteaza varsta). si daca el intoarce capul cand si tu il privesti (este posibil sa te admire), e posibil ca el sa vrea sa te cunoasca dar mai discret( sa nu iti dovedeasca imediat ce simte, ca te place...)

| Auslesse a răspuns (pentru pretty34):

De cunoscut, ne cunoastem destul de bine..si cred ca am specificat in descrierea meahappy
na, nu stiu ce as zic..sa vedem ce -o sa urmeze.
p.s.
..si ieri m-am intalnit cu el..si,m-a salutat, ca de obicei.