| Firefox a întrebat:

am si eu o mica intrebarehappy

am intalnit un baiat, care e cu 3 ani mai mare ca mine(eu am 20, el 23)de fapt pe baiatul asta il cunosc de vreo 5-6 ani, dar pana acum nu am avut nici o tangenta (cred ca nici nu stia cum ma cheama)laughinginsa, acum vreo 4 luni, eu am inceput sa lucrez la un supermarket..baiatul asta venea si el deseori pe acolo si mereu cand ma vedea, ma saluta.am uitat sa va spun ca tatal meu e prieten foarte bun cu baiatul asta si cu familia lui.intr-o zi, cand s-au intalnit, baiatul l-a intrebat pe tata, cine sunt, daca sunt fata lui(auzise el ceva, dar nu era sigur), daca lucrez acolo unde m-a vazut el..si tot asa...
si tin sa completez, baiatul n-are prietena, e singur.
Intre timp, eu m-am mutat la alt supermarket(aceeasi firma, doar ca are mai multe puncte de lucru)..si locul asta e foarte aproape de casa baiatului,deci il vad cam in fiecare zi, aproape.

De cand a aflat cine sunt, cand trece si ma vede, mereu ma saluta...insa,cateodata,cand trece, se uita si daca vede ca ma uit si eu la el, intoarce repede capulhappy
Acum cateva seri in urma, in timp ce veneam de la supermarket, eram pe jos, pentru ca locuiesc la 10 minute distanta,m-am intalnit iarasi cu el,era cu masina si, normal, m-a salutat!
Initial, dupa ce-a trecut pe langa mine si m-a salutat, a vrut sa intre pe strada lui, sa se duca acasa, dar, s-a intors si iarasi a trecut si iarasi m-a salutatlaughing
dupa aia, iar s-a intors si m-a salutat..si tot s-a plimbat asa pe langa mine.
pana am ajuns acasa la mine, m-am intalnit cu el de vreo 5 ori si de fiecare data m-a salutat.

asa, intrebarea mea e urmatoare:oare ma place? avand in vedere ce v-am povestit? si mai e ceva:la supermarketul asta, unde lucrez acum, el n-a intrat niciodata, de cand lucrez acolo.au venit ai lui, mama, fratele, cumnata, dar el niciodata...

si am uitat sa spun..noi nu avem prieteni comuni!
si nu inteleg de ce, cum am mai spus, cateodata cand trece si ma priveste, vede ca si eu il privesc...intoarce repede capul in alta parte!

oare sa-i fie rusine la 23 de ani ai lui? nu prea cred eu ca el e genu` care sa fie timid.e destul de ok

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din cate zici baiatul e interesat de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU cred ca te placehappy Iar atunci cand se uita la tine si intoarce capul, asteapta sa il saluti tu... poate vrea sa stie daca esti interesata de persoana luismug
Probabil nu vine la supermarket-ul in care lucrezi ca sa nu crezi tu ca vine ca sa te vada si chestii d'asteabig grin. Poate nu vrea sa para "disperat"hee hee. Probabil ca ii este rusine si de tatal tau big grin
Eu zic sa stai de vorba cu el atunci cand va intalniti, faceti schimb de ID-uri de mess, vorbiti pe mess, iar daca vrea o relatie cu tine, iti va cere nr. de telefonwinking
Bafta! kiss

| Firefox explică (pentru anonim_4396):

Mda...nu stiu ce sa mai zic..si ieri m-am intalnit cu el..si la fel, m-a salutat! si ieri s-a plimbat aproape toata ziua prin fata supermarket-ului!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul pare a fi interesat de tine. Dar tu joci rolul pasiv si probabil de asta totul se rezuma numai la saluturi( uneori destul de insistente). El incearca sa iti spuna : "Aici sunt! Ti-am pasat mingea, arunca-mi-o si tu!". Tura viitoare cand te saluta iesi putin din tipar. Fa-i din ochi, porneste o conversatie. Nu astepta totul de la el. Poate el crede ca a dat deja startul si te asteapta pe tine sa continui.

| Firefox explică (pentru anonim_4396):

Eu inteleg ce zici tu, dar.n-am cum sa incep o conversatie cu el, intrucat, de fiecare data, trece cu masina..deci..ce sa-i fac? sa-l opresc si sa-i zic"hai sa vorbim"?
ramane de vazut cum vor evolua lucrurile.
asa m-au sfatuit si alte persoane, cand ma saluta, sa-l salut si eu mai altfel, ca sa-i dau de inteles ca nu sunt indiferenta fata de el!

| xBya a răspuns:

Voi la 20 si ceva de ani va jucati de`a flirtatul ca si copiii de 12 laughing. Da, e evident ca te simpatizeaza. Chestia cu salutatul de mai multe ori in acelasi drum pe mine ma face sa cred ca incerca sa se apropie de tine cumva. Probabil ca are motivele lui pentru care nu a facut ceva mai mult pana acum, dar imi pare ca nu mai are mult pana va face ceva.

| Firefox explică (pentru xBya):

Sa vedem ce-o sa fie!happy

| ellenuk a răspuns:

laughing 2 porumbei care nu isi marturisesc dragostea... eu am 15 ani si suntem intr-o situatie identica! el lucreaza la un magazin iar eu trec des pe acolo...ca sa nu te plictisesc cu povestea mea iti spun ca te place mult! succes!

| Firefox explică (pentru ellenuk):

Daca nu te-ar deranja sa-mi zici, chiar mi-ar placea sa-ti stiu povestea! daca zici ca e identica!happy

| ellenuk a răspuns (pentru Firefox):

Pai el lucreaza la un magazin in apropiere si pana atunci nici nu stiu daca imi stia numele... a inceput sa imi placa dupa ce ma baga in seama facand mici glumite si servindu-ma de fiecare data cand intram in magazin... nu stiu daca ma place sau nu dar eu il plac putin

| mihaella91 a răspuns:

Sweet. parerea mea este ca te place. dar probabil fiind si prieten cu tatal tau, ii e jena big grin

| Firefox explică (pentru mihaella91):

M-am gandit si eu la asta, ca ii e rusine de tatal meu.dar nu se stie!happy