| ihaterain a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.Imi place de un coleg de la mine din clasa de prin noiembrie 2008(atunci eram a 6 a). In vacanta de vara trecuta imi trecuse dragul de el, dar m-am intors la scoala si flacara iubirii s-a reaprins. El are prietena, dar se comporta ciudat:cu celelalte fete din clasa vorbeste si glumeste cu ele, dar pe mine nu ma baga deloc in seama ci imi arunca din cand in cand cate o privire plina de mister.Pe mess imi spune ca ii este frica de reactia mea dar am vorbit pe messenger foarte multe lucruri dar de ceva vreme nu prea am mai vorbit.Nu inteleg:de ce se comporta asa? nici macar nu-mi vorbeste dar ma priveste in ochi destul de mult in ore...scuze daca am repetat unele fraze dar cand vorbesc despre el imi tremura sau transpira palmelestraight face

4 răspunsuri:
| multimoak a răspuns:

O fi mai timid... si poate se gandeste ca intre tine si el este iubita lui... De ce nu faci tu primul pas?

| Green a răspuns:

Din ce spui tu, e posibil sa te placa dar nu garantez 100%.
Ai putea sa vorbesti cu el daca esti mai curajoasa. big grin
Stii cum se spune: "daca nu risti, nu castigi."winking
Hai, putin curaj ca nu poti sa stii big grin
Succes!

| belltech a răspuns:

Se uita la tine inseamna ca te place si vrea sa-ti vorbeasca.

| eqlcoae a răspuns:

Te duci frumos la el si ii spui sa se combine cu tinewinking