| Emiliiia a întrebat:

De ce imi transpiră mai mereu palmele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dereglari hormonale mari!
Mergi la medicul de familie, sa te trimita la un endocrinolog!

| alina2k18 a răspuns:

Emotii, mancare picanta, hiperhidroza sau poate probleme cu tiroida daca ai si alte simptome.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când ești în public sau și când ești singura? Dacă și când ești singura afecțiunea se numește hiperhidroza palmara. Și eu am probleme dar doar vara, deci dacă nu e din cauze emotionale gen anxietate te sfătuiesc sa mergi la medicul de familie. Ai grija și la alimente evita sosurile mai ales cele picante și mâncarea iute, ardeii, ceapa, usturoiul, piperul, evita sucurile acidulate și prăjelile și înlocuiește le cu fructe și legume proaspete o sa vezi o diferență happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inafara de comunele răspunsuri cu emoții și chestii, îți mai transpira mâinile mereu și iarna și vara din cauza ca Reții lichid sau mănânci prea multă sare

| Rihhana1 a răspuns:

Din cauza emotiilor.

| OctavianSps a răspuns:

Mi-se intampla la fel, si paradoxal am perioade de timp in care sunt chiar foarte uscate. Sfatul meu este sa mergi si sa iei de la farmacie acele sapunuri dragute care arata ca niste diamante, cred ca sti despre care zic. Pe mine m-au ajutat. Succes.

| Anonim5084689 a răspuns:

De la emotii cred, si mie mi se întâmplă

| Anonim5084689 a răspuns:

De la emotii cred, si mie mi se întâmplă dar pot fi si alte cauze