| trista_5619 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac,, spuneti-mi va rog... s-a certat cu familia lui si nu stiu chiar bine din ce cauza, un lucru e sigur, ca nu vorbeste cu nimeni din familia lui, ei il cauta, il suna dar el nu vrea sa le raspunda. l-am intrebat de mai multe ori de ce? dar el nu-mi spunea nimic, ma atragea la alta tema,, iar acum am vorbit pe telefon cu el si l-am intrebat daca vorbit cu fratele sau, dar el a inceput la mine, ca nu trebuie sa ma implic in treburile sale cu parintii sai,, Dar mie nu-mi place asta, simt de parca nu vrea sa-mi faca cunostinta cu familia lui, dar de aici are si planuri de viitor cu mine. pai ce fel de relatie serioasa fara sa ne stim parintii. intelegeti ce vreau sa spun? Va rog mult dati-mi sfaturi despre cum as putea sa-l fac sa inteleaga ce vreau eu...

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,cine stie ce are pe cap. Poate ar trebui sa fi mai intelegatoare si sa ai rabdare.Lasa-l sa se linisteasca si apoi incearca sa nu il stresezi ca poate are ceva probleme grave in familie si poate nu doreste sa le destainuie.
Normal,mi se pare ca tu sa te interesezi si sa iti doresti sa stii si el sa iti spuna,din moment ce sunteti impreuna,ar trebui sa iti spuna ce are pe suflet,insa poate ca asa e felul lui de-a fi si doreste intimitate,daca el va dori sa iti spuna,o va face,lasa-l un timp,ai sa vezi ca atunci cand se vor calma apele va fi totul ok. Poate chiar e ceva grav cu el,tu spune-i ca il iubesti si ii vrei binele si ca nu il vei mai stresa cu intrebari, el cand va simti nevoia sa iti spuna, o va face.Si poate are anumite motive pentru car enu te prezinta familiei lui...mai asteapta sa vezi cum decurg lucrurile.

| Passionlove a răspuns:

Fa-l sa aiba cat mai multa incredere in tine si ti se va confesa singur, va vrea sa auda parerile tale atunci cand simte nevoia de ajutor. Am trecut si eu prin asta dar numai ca ii cunosteam familia cand au ajuns sa se certe. Nu e greu sa-i acorzi rabdare pana se hotaraste sa-ti zica si chiar daca e ceva grav atunci cand o sa-ti divulge intr-un final povestea nu il respinge, despre orice ar fi vorba incearca sa afli cum s-a ajuns la situatia asta si daca se poate schimba ceva. Poti incerca sa discuti cu prieteni de-ai lui, poate stiu ei ceva, dar fii cat mai discreta ca l-ar putea deranja asta. Succes!