| Vecina a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred si ce sa fac. Mie imi place de profu de religie(nu fac cu el religia-el 27, eu 17, nu are pe nimeni)si i-am spus saptamana trecuta ca il plac.Si nu mi-a spus decat"hai fugi la clasa" si a ras.Inainte sa-i spun ca il plac, cand ne mai intalneam in liceu si il salutam radea sau zambea.De cand i-am spus se uita foarte scurt la mine cand ma saluta si numai zambeste, practic e foarte serios.credeti ca schimbarea aceasta se datoreaza din cauza faptului a ceea ce i-am zis? azi de exemplu, l-am salutat, s-a uitat la mine si nici nu a raspuns. Uneori as vrea sa-l intreb daca am o sansa la el, desi stiu ca poate ar fi penibil, dar macar m-as trezi la realitate, caci am inceput sa tin mult la el(deja de 1 luna jumate). Si trebuie sa-l mai vad inca 1 an in scoalacrying. Voi ce credeti despre comportamentul lui si ce ma sfatuiti sa fac pentru a-l uita, desi il vad mereu in liceu? Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| emchristina a răspuns:

Deci.eu cred ca nu-ti mai raspunde la salut pentru ca i-ai zis ca-l placi. poate prefera sa nu se incurce cu o eleva si sa-i faca probleme mai ales ca e si profesor de religie. din ce ai zis tu pare un om cu capul pe umeri. ca sa-l uiti: cauta-ti pe altcineva si incearca sa-l eviti pentru ca uneori timpul rezolva totul. si totusi gandeste-te ca e cu 10 ani mai mare decat tine si mie mi se pare ca nu v-ar sta prea bine. oricum asata e doar parerea mea. tu faci ce crezi ca-i mai bine. succes:*

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Comportamentul lui este absolut normal: stie ca e anormal ce-i propui tu si se fereste. Cred ca ar fi mai bine sa discuti cu parintii tai sa te mute din liceu si sa te vada un psiholog. Ai probleme, in mod evident.

| Bacemi a răspuns:

E clar ca schimbarea vine de la ce i-ai spus tu. Vrea sa iti dea de inteles ca nu se poate si ca trebuie sa te trezesti la realitate.

| Flav a răspuns:

Tu, la 17 ani, dupa ce ca te indragostesti de proful de religie, nu poti gestiona o situatie? In curand esti majora la naiba, cum sa vii sa ne intrebi pe noi ''dar a facut bine'', ''dar ce presupune asta'', ''oare ce-a vrut sa insemne'', ''oare ma place, ii sunt simpatica?''. Eu spun ca-i cazul sa te trezesti la realitate cu totul. Pe langa asta, il mai poti baga si-n probleme.
Lasa-ti proful in pace. O fi un baiat serios, decent, ce a terminat teologia, tanar profesor. Probabil il amuza faptul ca-l placi, fiindca nu se poate intampla nimic. Gaseste-ti baiat de seama ta. Toate vreti baieti mai mari, sa va protejeze, de parca sunteti pui si nu aveti o closca.
La scoala te duci sa inveti, nu sa te indragostesti si sa te dai la profesori. Vezi-ti de lungul nasului, e doar o pasiune imbecila pe care ti-o alimentezi singura.

| Anca a răspuns:

Eu am fost anul trecut la nunta unui prieten care fiind profesor de religie, a devenit iubitul uneia din elevele lui din clasa a 12ºa. Ea umbla din a 10ºa dupa el si in a 12ºa au inceput sa fie impreuna.
Dupa 4 ani, anul trecut, s-au casatorit si sunt foarte fericiti! happy

Ce sa zic... poate ca barierele scolare nu inseamna totul.

| nobody_9468 a răspuns:

Fii realista! Tot ceea ce vrei tu sunt doar vise!
A realizat omul cce vrei de la el, si nu accepta asa ceva, nu vrea nimic de la tine.Pentru el esti doar o mucoasa care crede ca tot ce vrea poate avea.De ce nu-ti reorientezi sentimenetele catre o persoana la care ai avea sanse reale?
Si ce? Un an e doar un an, iar tu daca ai vointa, daca vrei cu adevarat il vei uita in maxim o lunawinking. Nu trebuie sa-ti plangi de mila, pana la urma ar trebui sa te gandesti de la inceput ca relatia voastra va ramanae la stadiu"prof'-eleva" asa ca trezeste-te!
Iti faci singura rau, te hranesti cu iluzii ce nu reprezinta never realitatea!

Bafta.{ex'. just. a. tear.}

| elamit a răspuns:

Daca vei continua sa fi mereu pe langa el ii vei creea anumite probleme, mai bine te orientezi in alta directie.

| LittleDreamer a răspuns:

Eu cred ca iti va trece,, dragostea'' asta, care se poate sa fie numai o obsesie.Normal ca el rade pentru ca este o diferenta intre voi si ar putea avea probleme din cauza ta.In plus, daca ai fi cu el, gandeste-te ce tip de relatie ar vrea el la 27 de ani, si ce relatie ai vrea tu la 17.
Ocupa-ti mintea cu altceva si il vei uita, te asigur.Succes:*

Răspuns utilizator avertizat
| andreiano a răspuns:

Gândeşte-te că în vremuri de criză, nu vrea să rişte să rămână fără loc de muncă. Probabil că îi scapă ochii după tine, dar e suficient de lucid să nu rişte nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, in primul rand daca el arata bine e foarte probabil ca tu sa nu fi prima eleva care ii spune ca il place. Mai degraba cred ca te considera copilaroasa si de aceea nu iti mai acorda atentie. Este totusi o diferenta de 10 ani intre voi, iar el pana acum vorbea cu tine numai in calitate de profesor si tu se pare ca l-ai inteles gresit. Daca el are sau nu pe cineva il priveste pe el, nu pe tine. Se poate sa fie intr-o pauza, dar asta nu il determina sa se implice intr-o relatie cu o eleva numai pentru faptul ca ti-a cazut cu tronc. Gandeste-te ca un barbat la 27 de ani vede diferit lucrurile fata de cum le vezi tu. Mai bine ai cauta un baiat de varsta ta de care sa te indragostesti. Cu cat vei fii mai insistenta cu profesorul cu atat te va considera mai copila. Las-o balta!

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Eu zic sa te uiti si la baieti devarsta ta, asa il vei uita cu siguranta! Eu nu stiu de ce te incapatanezi sa fii cu el? Omul vrea si el sa isi intemeieze o familie, nu sa se distreze cu o fata care nu e nici macar majora...mai ales ca e de religie!