| Cristina_4633 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai ma fac cu parinti astia... le-am explicat de o gramada de ori cu frumosul ca il iubesc si doar el ma poate face fericita sa ma lase sa ma bucur de fericirea pe care mi-o ofera si sa nu imi mai faca rau. dar o tin pe a lor ca el vrea doar sa isi bata joc de mine si ca daca patesc ceva tot eu o sa sufar. el nu si-a batut joc niciodata s-a purtat frumos si tine la mine in felul lui. cel mai rau este ca ai mei stiu ca m-am culcat cu el.si cred ca de aceea le este frica... ce pot sa fac pentru a-i convinge?

9 răspunsuri:
| Elysssa a răspuns:

Ca orice parinti,isi fac griji pentru copilul lor! Vor sa fii in siguranta si sa nu patesti ceva,trebuie sa-i intelegi,doar ei iti vor binele!winking Insa cu timpul, daca e baiatul de incredere si ajung sa-l cunoasca mai bine, o sa inteleaga si o sa accepte situatia.Succes,sa fiti fericiti!

| AFR81 a răspuns:

Poate parintii tai stiu ceva.Au fost atatea fete care au renuntat la parinti, au crezut orbeste in prietenul lor, iar acesta le'a lasat dupa ce s-a plictisit de ele.Ai grijahappy

| Pisoiul a răspuns:

Pai nu e un lucru usor sa iti faci parintii sa inteleaga. Orice tata nu vrea ca fiiica lui sa fie atinsa(penetrata).Nu prea stiu cu ce sa ii convingi asemenea tati doar 23% se intalnesc. Spunele e viata mea eu ma insor cand vreau. Cand spui asta spuneleo in fata.Eu sunt de sex masculin eu am noroc ca nu sunt certat daca ma insor si totusi spune-le de ce nu ma lasati sa am un prieten.Acum mi-am dat si eu seama de teama parintilor tai ca tu sa nu faci chacha chaca.

| Cristina_4633 explică:

Da acelasi baiat...credeti-ma ca de 2 ani jumate pentru mine nu mai exista alt baiat.il vad doar pe el si simt ca innebuneasc cand nu vorbesc cu el.multi imi zic ca este o obsesie

| gigel68 a răspuns:

Din cate am vazut ai doar 16 ani, pana sa te mariti ai sa mai schimbi cativa, ia sa gasesti altii care sa iti ofere fericirea. iar daca e ala de care spui ca si-o trage cu altele si vine la tine dupa aia, mai bine iti lasi parintii sa reuseasca. daca nu e ala, vorbesti cu prietena ta cea mai buna sa te ajute si le spui parintilor ca din cauza lor (ca nu te-au lasat cu un baiat) ai trecut pe invers si joci putin teatru cu o prietena. iar daca o tii ceva timp asa, sa se convinga, or sa iti spuna ca ala dinaintea fetei era mai bun... or sa-l accepte.

| gigel68 a răspuns:

laughing iti este frica (virgula) ca nu ai sa gasesti altu` in caz ca te desparti de asta? cred ca ai nevoie de o schimbare. da-i liber... cauta altu`...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de acelasi baiat despre care ai spus ca te inseala dar se intoarce la tine?
In fine, parintii tai sunt parinti, evident ca isi fac griji si nu vor sa vi cu burta la gura. Evident ca sunt mai mult pe exemple si pe ce au vazut si ei pana acum. Dar sunt parinti, si trebuie sa ii intelegi.
Adica eu sa fi fost in locul mamei, ficamea sa fie la 2-3 noaptea afara, cred ca imi puneam o sirena in cap si o cautam cot la cot cu politia, o tineam incuiata toata vara. Astia sunt parintii, pentru ca te iubesc.

| Sheisshe a răspuns:

Ii adi id`ul tau prin mesajbatting eyelashes? Si eu am o problema in genu si daca e vb pe messwinking

| Sheisshe a răspuns:

Imi dai*