| JuStMe_2792 a întrebat:

Nu stiu cum as putea sa formulez in asa fel incat sa puteti intelege mai bine Daca as avea cu cine sa vorbesc, nu as apela la ajutorul vostru. Intr-adevar, am o prietena care stie toata povestea, doar ca ea nu prea stie ce sa imi mai zica, m-a ajutat cat a putut. Va rog, daca o dati in batjocora mai bine nu imi raspundeti. Pentru cei care o sa stea sa citeasca tot le multumesc foarte mult. Deci, toata povestea incepe cam acum un an, cand eu stateam cu un baiat. Il iubeam foarte mult, cine sa gandea ca o sa ma indragostesc tocmai de cel mai bun prieten al lui. Acel baiat a plecat, si eu m-am indragostit de cel mai bun prieten al lui. Totul a inceput de atunci. Ne tachinam reciproc, ne intelegeam foarte bine, doar ca lui nu ii placea de mine, pana cand, in vacanta de vara au inceput sa se auda prin cartier barfe cum ca ne placeam reciproc. Un baiat fiind foarte gelos pentru ca lui ii placea de mine, de aici s-a starnit toata barfa. Intr-adevar, mie imi placea de el, dar nu vroiam sa recunosc deloc, chiar daca prietena mea ma sfatuia sa vorbesc cu el. Intr-o zi, seara...acel baiat ma ia langa el pe banca spunandu-mi ca mai demult i-a placut de mine. Si a plecat( el nu sta aici pentru ca parintii lui sunt despartiti, si sta la mama lui, dar vine in vacante si in fiecare weekend). Nu a mai venit timp de o luna, eu credeam ca l-am uitat, dar in vacanta de Pasti a venit iarasi. Ma rog, se tot zicea ca mie imi place de el, si lui de mine. Este mare povestea, dar o sa trec la subiect. Wekendu-l trecut a venit aici. In fiecare seara, el venea cu mine acasa. pentru ca statea langa mine, si de fiecare data dadea apropoul, zicandu-mi ca daca eu mi-as da seama de unele chestii, si ca eu as fi ultima persoana pe care ar vrea sa nu o mai vada. Ziua urmatoare, adica sambata am vorbit cu prietena fratelul lui spunadu-i sa incerce sa il mai traga putin de limba, dar ea i-a zis ca il intreb eu daca vreau sa stau cu el. El a zis ca s-a cam suparat, dar i-a trecut. I-am spus ca as vrea sa ii zic ceva, ma rog...am cam tras de timp, dar pana la urma mi-am facut curaj si i-am zis: "Imi place de tine". El:"Acum e randul meu sa zic ceva, nu? " Eu:"Da", El:"Sentimentul este reciproc, esti perfecta". Si a plecat, dar cred ca o sa vina weekendul acesta, ce i-as putea spune? Va rog, dati-mi un sfatlove struck. Multumesc ca ati stat atat sa cititilove struck

Răspuns Câştigător
| cryssu2008 a răspuns:

Sincer am crezut ca este mai grav dupa toata povestea astahee hee Stai linistita ca nu rad de tine, ci stau si ma gandesc cat de frumos este sa iubesti, te simti altfel. Stii as putea sa-ti zic multe despre ce sa-i faci lui, ca slava Domnului sunt trecut prin de-astea, dar de ce sa faci asa ca ti-am zis eu? De ce sa nu faci ceva care sa vina din inima? De ce sa nu faci ceva nebunesc care sa vina din iubire? Atat iti pot spune, lasa-te purtata de val, si fa un lucru mai special, nebunesc happy Caci iubirea se traieste, nu se invata happy
Capul suswinking Totul vine din inima happy

P.S. Te rog daca vrei sa-mi trimiti mesaj dupa ce te intalnesti cu baiatul asta, sa imi zici cum a fost happy

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,nu mai complica lucrurile.
Am inceput sa citesc postarea ta cu strangere de inima,asteptandu-ma la intrigi si catastrofe,dar sfarsitul mi-a usurat sufletul!
Totul e bine,nu iti mai fa nici un fel de probleme.
Cuvintele lui sunt exact ce ar fi trebuit sa spuna, promit un viitor minunat, bucura-te de idila pe cale sa inceapa!
Sa fii fericita!

| Chrysk2 a răspuns:

Chiar ca ai scris mult laughing
Acum la intrebarea ta.
Daca va placeti reciproc nu e nici o problema sa iesiti la suc apoi la film si discutati despre tot.
El daca e mai indraznet te va saruta pana la sfarsitul zilei si gata,ati rezolvat problema.
Daca el nu are curaj spune-i tu daca vrea sa iesiti la suc,o sa zica ca da si de acolo totul va merge frumos happy, adica nu trebuie sa te gandesti la ce vei zice atunci te pierzi si mai tare.
Deci, o sa va descurcati voi sunteti copii mariwinking

| Bulinaaaaa a răspuns:

Heiii... in primul rand u tu nu ai nr lui de telefon, ID lui sa vorbiti. daca vine si va intalniti spune-i ca vrei sa vorbesti ceva cu el intre 4 ochi sh intreaba-l daca isi mai aminteste ce ati vorbit saptamana trecc. sh spune-i ca u vr sa fi cu el. Important e sa nu iti fie frica...nu ti se poate intampla nimic, cel mai rau lucru te poate refuza( desi nu cred ca a zis ca sh el te place). bafta multa:*

| Ingerasull99 a răspuns:

Pana la urma te-ai despartit de acel baiat cu care stateai acum un an, ok. Nu vad ce treaba ar avea acel bun prieten al fostului daca tie iti place de tipul asta, sfatul meu e sa fi tu insuti sa ii spui pe fata sau pe ocolite depinde cum vrei tu ca ai vrea ceva cu el, acu depinde ce vrei si tu, restul o sa vina de la sine, sper sa te descurci. Succes!

| Iulia_1200 a răspuns:

Aa.pai. daca e reciproc stai cat mai mult cu el si incearca sa aflii mult mai multee. si poate o sa fiti impreuna big grin bafta

| Oάηά a răspuns:

Pai daca ati recunoscut amandoi ca va placeti reciproc totul va degurce foarte usor.Ati putea sa mergeti sa va plimbati prin parc, sa mergeti la un suc, iai putea spune cat de dor ti-a fost de el, sau ati putea merge la un film iar la sfarsit cand te va conduce acasa cine stie poate va urma si sarutul mult asteptatwinkingSper ca te-am ajutat catusi de putinwinking
Succes:*

| MalinaH a răspuns:

Pai cum adica ce i-ai putea spune? Treci la fapte! Date pe langa el, tine-l de mana sau intreaba-l daca vret sa fiti impreuna.Mie mi se pare ca ai asteptat prea mult un an ca sa mai astepti.