| DubiDubiDuba a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva pareri va rog mult:d. Vara trecuta am devenit prietena cu un baiat si desi simteam ceva pentru el inca nu prea imi dadusem seama dar imi placea foarte mult sa petrec timp cu el. Ne tot tachinam si chestii de genul asta dar pe vremea aia eu nici nu ma gandeam la el mai mult ca la un prieten si nu bagam de seama multe chestii. Cand am inceput scoala nu prea ne mai vedeam decat la liceu uneori si nu prea vorbeam dar au fost si cateva episoade gen vara trecuta. Acum de cand a inceput vacanta el iesea cu alte persoane si venea rar pe unde ies eu cu grupul meu de prieteni. De cateva zile vine in fiecare seara asa cum venea vara trecuta si am inceput sa imi dau seama ca imi place de el desi nu e chiar genul meu e ceva la el ce nu stiu cum sa explic. Acum vorbim asa...De cand vine pe aici cam "flirteaza"(daca se poate numi flirt) cu alte fete si blah blah blah. Cu mine incearca sa aiba aceeasi relatie ca vara trecuta doar ca mult mai "subtil". Astea sunt lucruri minore si clar nu se poarta cu mine ca si cu celelalte fete. Cand se intampla chestiile astea eu nu prea mai stiu cum sa reactionez si pur si simplu ma uit lung la el. Lucrul asta nu se intampla vara trecuta pentru ca pe vremea aia nu stiam ca il plac desi era ceva diferit la el. Acum nu stiu ce sa cred. Daca el facea lucrurile alea vara trecuta doar asa pur si simplu sau daca i-a placut de mine. Va rog mult sa imi spuneti ce parere aveti pentru ca eu nu prea pot sa vorbesc nici cu prietenele mele, ele crezand ca el nu e pentru mine desi e un tip chiar de treaba, e mai complicat. Tin sa mentionez ca am 16 ani si desi am mai avut doua relatii pana acum chiar nu ma pricep la chestiile astea si sunt mai mult genul de fata care nu sta cu un baiat doar ca sa stea cu cineva, mie trebuie sa imi placa foarte mult de acel baiat si adevarul e ca nu se intampla prea des sa imi placa un baiat incat sa stau cu el.

4 răspunsuri:
| Heys a răspuns:

Ai spus ca stai cu um baiat numai daca iti place ff mult.Atunci ce vrei sa iti zic eu daca iti place ff mulst stai cu el daca nu sanatate.Nu vad rostul intrebarii acesteia.Ce parere sa am daca um baiat flrt cu tine si tu te uiti lung la el imi dau seama ce fata estilaughing ramai batrana in acest mod.

| Luvly a răspuns:

Hey!
Corect, si eu sunt la fel, nu pot sta cu cineva de care nu prea imi place, trebuie sa simt ca acel cineva inseamna pentru mine destul de mult!
Pai, eu zic ca vara trecuta simtea cat de cat ceva pentru tine. poate nici el nu era sigur de sentimentele lui. Daca il cunosteam puteam sa iti spun mai multe despre el.De ce nu incerci sa iei legatura cu el cu pretextul "ca vrei sa ai mai multi prieteni" si sa ii iei id-ul. nr de tel. Sa va apropiati, poate ii revin sentimentele de anul trecut ( in general asa se intampla ).Il intrebi in gluma de cine ii place. sau chiar sa treci pe unde stii ca sta el sa ii zici ca te duci sa iei nu stiu ce. sa te intalnesti cu nu stiu cine si asa. vazandu-va mai des poate devine curios si sa incerce sa te cunoasca mai bine.ba chiar sa te placa mult!
Ia legatura cu el, asta e singura cale prin care poti afla adevarul happy
Succes!
Pa, pa.

| DubiDubiDuba explică:

Bogdan daca nu ai nici o parere atunci nu mai zice nimic. Crede-ma ca ce ai scris acolo e ultimul lucru pe care vroiam sa il vad in momentul asta dar te inteleg pentru ca nu stii exact situatia si nu ma cunosti. Eu vreau doar sa aflu daca m-a placut si v-am povestit pentru ca voi vedeti lucrurile din exterior. Eu prin faptul ca am spus ca ma uit lung la el am vrut sa spun ca nu mai privesc lucrurile cu aceeasi indiferenta de vara trecuta si vreau sa stiu de ce face acele lucruri, nu sa trec pur si simplu peste. Si da, sunt putin mai timida dar doar cu anumite persoane care nu imi fac impresie buna la inceput dar pe el il cunosc si asta chiar nu e o problema. Si eu nu vreau neaparat sa stau cu el de fapt, ar fi si putin ciudat noi cunoscandu-ne mai demult doar ca eu am fost plecata din tara 4 ani si de abia cand m-am intors am inceput sa fim prieteni. Oricum ce vreau sa spun e ca nu stiu ce as face daca m'ar intreba sa stau cu el, dupa cum v'am spus e putin mai complicat si mie nu prea imi place sa ma complic pentru ca nu e ca si cum acest baiat o sa fie ultimul, avand in vedere ca am 16 ani si ma simt mult mai bine asa mai cuminte cum sunt(din acest punct de vedere, adica baieti pentru ca in general sunt o persoana destul de "nebuna") decat sa fiu ca fetele astea de vreo 11-12 ani care permit mult prea mult baietilor pentru varsta lor si cand le vad asa ma intreb daca ele mai au copilarie. Pentru baieti e destul timp, in schimb de copilarie nu te poti bucura prea mult.

| Alexandra_4089 a răspuns:

Poate esti prea timida.Incearca sa nu mai fi
dintr-o bucatawinkingin aceeasi situatie sunt si eu exact ca tine