| Alina09 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep. baiatul ala de care v-am zis mai demult, m a inselat cu cea mai buna pr a mea. de fapt mi au zis unii ca se tot pupau si ea stia ce simt eu pentru el. chestia asta mi a spus o, fost ei pr, aluia ii mai place inca de ea. prbl e ca eu nu i am zis nimic, da numai vbeam cu ea. si intr un timp vbeam numai cu fost ei pr. dupa, asta si a dat seama si a inceput pe acolo, sa imi zica ca sunt nebuna, ca dc nu am vazut cu ochii mei, sa nu spun chestiile astea. in fine ne am certat, eu pana atunci am tinut in mine. ne am impacat. Eu o cred in stare de chestiiile astea, mai ales ca fost ei pr tinea la ea si nu vad rostu sa imi spuna prostii. si in plus ea mai are antecedente de genu ala. acum prbl e ca suntem cam pe ruginite. eu nu as fi vrut sa ma impac cu ea, da aveam nev de ea la scoala si dc ea si a tot batut joc de mine, am zis sa ma fol si eu de ea. m rog. faza e ca eu cu baietii aia nu prea ma vad ca nu suntem din ac oras. si aia organizeaga o excursie la munte. asta mi a zis de ex, da nu m a invitat. baiatu ala, fost ei prieten, tot insista sa merg si eu, ca sa ii facem pe aia gelosii mama naibii. eu acum nu stiu ce sa fac, voi ziceti? ma duc saunu ma duc. m as simtii prost cu ei acolo, dar faza e ca trebuie sa ma si rabun putin pe ea. si mie imi mai place si de fost ei prieten si vorbesc cu el intr una la telefon si ne intelegem chiar bine. Un sfat. Funda big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumeste-te cu ce ai

| Isa a răspuns:

Pai... eu sa zic sa te duci si sa o faci geloasa pana cand cedeaza de tot. te duci si o sa te distrezi crede-ma cand o sa vezi cum o sa reactioneze. stiu ca sunt putin cam rea dar merita asta. sper ca o sa iti fie de folos. big grin

| Deyaaaaaaaa a răspuns:

Daca crezi ca nu o sa intample nimic rau( adica sa fi tachinata sau sa te faca ceilalti sa te simti penibil) atunci totul va fi ok... poti merge

| Deyaaaaaaaa a răspuns:

Eu zic ca este o idee ok sa te duci. Da tot ce ai mai bun din tine si arata'i ca esti mult mai buna decat ea, si inca ceva, nu te lasa ''pusa la pamant''
sper sa te ajute