| Wanna_5064 a întrebat:

Hei. Imi place de un baiat. E mai mare decat mine cu 5 ani. Am un prieten. mai mic ca mine cu un an.(nu radeti. chiar il plac happy ), inainte sa stau cu baiatu acesta mai mic ca mine, ma intalneam cu cel mai mare dar nu stateam impreuna. apoi cand mm cuplat cu cel mai mic nu am mai vorbit cu el. ne certasem marog. si acum eu am prieten, mm impacat cu baiatu` mai mare el stie ca nu mai am prieten m intalnesc cu el. si sunt o mareee proasta. ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Kimy_8371 a răspuns:

Eu nu rad.ca si eu am iubit mai mic cu un an decat mine. Pai din cate am inteles eu esti amandoi acum, pai in rezolvarea acestei chestii exista doua solutii doar:
1. Sa ii spui adevarul
2.Sa continui asa, ascunzandu-i chestia aia pana cand o sa te prinda sau o sa isi dea el seama.

| Rebeccadamia a răspuns:

Adica vrei sa spui ca esti cu 2 baieti de-odata? Daca am inteles bine, atunci sfatul meu pentru tine este sa ramai doar cu unul, explicandu-i celuilalt ca nu va mai potriviti, ca nu te face fericita, si astfel poti ramane cu cel pe care il placi mai mult, dar, dupa parerea mea iti va parea rau de cel pe care l-ai indepartat.Succes! Te pup, ai grija de tine!