| Secretkkk a întrebat:

Nu stiu daca este o intrebare importanta, dar vreau sa stiu parerea voastra, eu am prieten de 2 ani si 4 luni, am inceput viata sexuala, dupa 4 luni de intilnire, e totul bine il iubesc enorm de mult si el e foarte interesat de relatia noastra, adica e mai atasat ca si mine! E totul bine, dar citeodata, cind privesc un film sau ma uit la adolescenti, cind vad fiorii lor de dragoste si cum se intereseaza de prima relatie...am impresia ca vreau sa trec din nou prin asta, si ma tot gindesc asa la nebunia asta pina cad aproape pe depresie...parca vreau sa simt din nou cum e sa te indragostesti, primele lacrimi, primul sarut, prima data cind un baiat iti atinge trupul, zonele intime si prima relatie sexuala, chiar si acea durere parca o vreau din nou! A mai patit cineva asa? Oare de ce e asa?

6 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Acum ai fantezii, peste câtva timp te şi văd punând o întrebare penibilă : m-am despartit de prietenul meu pentru ca. nu mai pot îl iubesc atât de mult. ce pot face în cazul ăsta. bla bla. O să vezi că am dreptate. Dacă vă simtiti bine amândoi stai domnle cuminte şi încearcă să menţii relaţia.

| Maaryyneelaa a răspuns:

Se poate intampla deseori, dar cazi in "depresie" pentru ca realizezi c acest lucru e putin imposibil, de a da timpul inapoi, cred ca multi dintre noi se gandesc la astfel de lucruri, plus ca e asa frumos sa fii indragostit! Dar depinde de persoana iubita ca poate peste ceva timp se dovedeste ca nu e marea ta iubire! Eu am o relatie de 3 ani dar inca sunt foarte indragostita si este extrem de frumos sa simti fluturasi in stomac si sa simti acei fiori de dragoste,acestia se pot duce la batranete, dar se pot mentine atata timp cat dragostea este inca tanara! Cred ca treci printr-un moment de indoiala, cum trec majoritatea persoanelor, dar de fapt in mintea noastra este doar o balanta, pana cand echilibram dragostea si iubirea de care avem parte si o purtam! Te pup

| Secretkkk explică:

Nu m-am plictisit de el, sincer, inca il iubesc enorm de mult si de cite ori il vad simte fluturasi si fiori de nedescris sau cind nu e linga mine ma simt grozanic, dar exista acel moment de neliniste ca daca nu o sa fie bine? ca daca nu e el acela care trebuie sa fie...si mereu am o frica sa nu il pierd de asta mii cel mai frica! dar nushtiu de ce apar asa momente de criza... eu cred ca toti trec prin asta da nu recunosc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda,la un moment dat apare monotonia, incerca ceva nou sau ceva ce nu ati mai facut din timpul cand va intalneati prin parc la umbra pomilor, incearca sau incercati sa fiti mai creativi in pat, o cina mai romantica unde sa discutati despre voi, despre ce ati dorii sa faceti in viitor, dorintele voastre ascunse, etc., nu uita ca si o lenjerie sexy poate aprinde flacara iubirii, succes!

| Cleopa a răspuns:

Cred ca e ceva normal ce ti se intampla... vrei sa mai traiesti ceea ce e frumos, asta vrea toata lumea. nu inseamna neaparat ca te-ai plictisit de prieten, ci doar vrei sa mai simti acele clipe frumoase si acum stii ca nu se poate pentru ca esti intr-o relatie. dar daca ajungi la depresie din cauza asta atunci e cazul sa aduci ceva nou in relatie care te va face sa uiti aceste dorinte!

| ionutz246 a răspuns:

Adica intr-un fel te-ai plictisit de actualul si vrei altul dar nu stii cum sa-i zici nu?>