| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie disperata de ajutor! Sunt intr-o relatie de aproximativ 2 luni si m-am atasat enorm de respectiva, intr-un timp atat de scurt. La inceputul relatie, ea mi-a spus ca vrea sa incepem cu dreptul si ca ea inca tine la un baiat dar ca vrea sal uite, am acceptat, dar acum imi este foarte greu.Tot timpul am impresia ca vorbeste despre el, am intrebat-o daca inca mai tine la el si mi-a zis sa o privesc in ochi, apoi mi-a zis ca nu mai tine la el.Nu stiu ce sa cred fiind ca imi este frica ca se minte si pe ea! Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat, ce sa fac, eu o iubesc si vreau sa stiu daca sa continui sau nu, caci daca o sa continui si o sa ma lase apoi pentru respectivul o sa fie extrem de dureros, deci mai bine acum. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic sa uiti de fosta relatie a prietenei tale. Nu cred ca mai tine la el, deja e de domeniul trecutului.

Shin
| Shin a răspuns:

Daca o iubesti, trebuie' sa fi pregatit sa te si arzi. Dragoste fara risc... nu e dragoste happy Daca ea a zis ca l-a uitat, atunci poate ca asa este... eu zic sa continui.
Numai bine, Shin.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Incearca eventual si o mica pauza, de 3-5-7 zile, ca sa i se poata clarifica mai bine ceea ce (mai) simte si pentru celelalt! Success!

| moonY a răspuns:

E posibil sa minta.fii alaturi de ea daca asta iti doresti.
e dureros de frumos sa suferi din dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greseala ta e ca pui relatia asta in balanta deceptiilor anterioare. Daca continui sa stii ca ai sa cazi sigur in recidiva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc foarte mult! O sa tin cont de sfaturile voastre! Inca o data : MULTUMESC!