| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Nu stiu daca sa-i iau ceva prietenului meu de Valentine`s... Am auzit ca nu prea sta bine cu banii momentan si nu as vrea sa-l fac sa se simta prost gen` eu ii iau ceva si el nu. Voi faceti cadouri iubitilor sau considerati 14 februarie o zi ca oricare alta? Si ar fi oarecum aiurea sa-i scriu o poezie? Adica am scris-o si am gandeam ca ar fi ocazia ideala sa i-o arat? Si daca ii dau poezia asta sa-i mai iau cadou? Nu e vorba de bani la mine... Sa-l intreb asa subtil daca ii plac cadourile sau cum sa aflu daca el are de gand sa-mi ia ceva? Fundalove struck

3 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Un ceas si un parfum
O bluza si o cana cu mesaje de dragoste :P
O perna in forma de inimioara si un set de deodorant afterseiv si parfum
O esarfa draguta si niste tenesi daca ii stii marimea :P
Uita-te ca trebuie sa fi aprut tot felul de porcarioare dintralea pentru sf valentin, inimioare, ursuleti, cani, perne su mesaje de dragoste.
Daca vrei ca, cadoul tau sa fie din suflet poti sa ii faci tu o felicitare sau sa ii cumperi o perna, un trico pe care sa le duci la mol si cauti un magazin unde sa poata sa imprime pe perna sau tricou o poza cu voi 2 sau un Mesaj si cu semnatura ta.
Poi o minge originala daca e fotbalis.Cel mai bine ar fi sa ii iei un ceas si un parfum. Eu i-am luat prietenului meu o bluza ca asta http://images7.okr.ro/......00_700.jpg dar pe roz si o cana cu tot felul de mesaje scrise ( cana are si un ursulet micut, cadou)

| ionut7782 a răspuns:

Da.faza e in felul urmator eu de as fi in locul lui as face pe dracu in 4 sa iti iau ceva cat de mic si la bani putini.normal gestul conteaza si nu cadoul. poezia nu te ajuta doar intr-o seara romantica cand o ve-ti petrece amandoi ar fi superb sa eu citesti. sfatul meu este sa cumperi doua sticle de suc si sa iesiti la o plimbare in parc undeva.cateodata tu poti fi cadoul ce si-l doreste.a fi cu tine este cel mai frumos cadou ce ar putea avea.si nu te costa nici pe tine si nici pe el.deci niciodata nu iti trebuie bani sa fii romantic cu partenerul. daca va avea fii sigura ca iti va lua ceva.succes

| Niros19 a răspuns:

Pai cu poezia e cam ciudat de obicei baietii dau fetelor poezi dar ar trebui sa ii faci un cadou facut de tine sa ii arati ca il iubesti atunci nu se va simti prost pentru ca nu ai platit nimic eu iubitei mele o sa-i fac un cadou facut de mine pacat ca e plecata inca o luna la Bucuresti deci norocbig grin