| Bun123 a întrebat:

Nu știu daca se mai întâmplă cuiva.dar știe cineva de ce îmi amorțesc mâinile în timpul actului sexual? La modul ca nu le mai simt câteva clipe și simt furnicături. Și nu, nu e de la un orgasm sau ceva. Nu prea înțeleg ce se întâmplă, menționez ca nu mi-am început viata sexuala de mult timp.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o problema de diabet... si ti-as sugera sa mergi sa-ti faci niste teste de glicemie.

| YorickRosto a răspuns:

Buna.
Este un raspuns normal al corpului la diferiti stimuli sexuali. Mai des sunt furnicaturile/amortelile la picioare sau degetele de la picioare dar este perfect normal. Nervii si muschii sunt excitati in timpul actului sexual si atunci pot aparea senzatii precum furnicaturi etc.
Succes si la cat mai multe furnicaturi in timpul sexului!

| Bun123 explică:

E bine sa vrei