| Nerine a întrebat:

Buna,
Mi-am inceput viata sexuala la varsta de 19 ani.
Eu si prietenul meu suntem impreuna de 3 ani, in tot acest timp eu nu am simtit niciodata placere in timpul actului sexual, pur si simplu nu simt nimic.
Ce se intampla? Sa fie problema la mine? La el? Nu reusesc sa gasesc un raspuns.
Tin sa mentionez ca nici chef nu am si nici nu ma excit.
Ce sa fac? Help me, please.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca in cazul acesta ai nevoie de ajutor specializat.

Sunt o multime de femei pe internet care se plang de faptul ca nu simt nimic in timpul actului sexual si de cele mai multe ori problemele sunt emotionale. Treaba la voi e ca aveti nevoie de securitate, trebuie sa va simtiti iubite, sa nu fiti stresate etc. Daca iti imaginezi sexualitatea feminina ca pe o scara, de la femeie la femeie sunt o multime de trepte emotionale care trebuie urcate pana sa poti sa ajungi la cea cu orgasmul.

Sunt si cateva intrebari la care trebuie sa reaspunzi:
Te librifiezi iainte de contactul sexual sau folositit lubrifianti?
Excitarea clitoridiana exista? Masturbarea functioneaza?
Daca nu fucntioneaza, inainte sa iti cunosti actualul partener masturbarea functiona?

In plus ar trebui sa consulti un ginecolog. Daca ii descri problema te poate indrepta catre niste analize pentru a te asigura ca din punct de vedere fizic esti ok.

Spor

| Nerine explică (pentru RoCkKiD):

Iti multumesc pentru raspuns!
Si nu, chiar nu exista toate lucrurile acelea.
Ma lubrifiez un pic la inceput si imediat dupa este "seceta".

| RoCkKiD a răspuns (pentru Nerine):

Cu drag,

Intrebarile erau pentru tine, dupa ce iti raspunzi la ele poti incepe sa te gandesti la cauze. Ele pot fi multe si ar trebui probabil gasite sau cu apropiati sau cu specialisti.

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te-ai masturbat vreodată? Dacă da, atunci ai ajuns vreodată la orgasm? Dacă nu - ar fi util să încerci, e cel mai bun mod de a te învăța cu corpul și reacțiile tale la excitare.

| Freya1 a răspuns:

Incearca sa te masturbezi.O data ce simti placerea aceia sti ce sa cauti.
Trebuie sa te descoperi tu pe tine ca sa poata sa te descopere si el, cu toate ca nu stiu cum nu ti-a gasit un punct sensibil pana acuma.Decat daca nici nu te prea atinge.Adica voi aveti prelundiu?
Daca incerci si cu masturbarea, si cu el cu preludiu, si discutand intre voi si tot nu reusesti mergi la un medic ce iti va spune mai sigur ce se intampla.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa te saruti cat mai mult iar el sa te mangaie cat mai mult inclusiv in zona intina, daca nici asa nu merge sa iti faca un sex oral, incearca sa te masturbezi privind filme erotice poate acolo vei simti si vei stii ce sa faci la urmatoarea partida.

| HadesSs a răspuns:

Preludiul e foarte important, daca el trece direct la penetrare normal ca nu o sa simti mare lucru, insa daca te incinge bine de iti vine sa te urci pe pereti inainte de a te penetra sigur vei simti o placere happy

| Laura927 a răspuns:

Da schimba baiatul...

| gabriielaaa a răspuns:

Sa stii ca si eu m-am simtit ca tine nu-i vedeam rostu problema e undeva la mijloc sa inceapa el mai romatic sarutari magaieri sa te ia cu usurelu incearca sa fii tu mai romatica in timpul actului exprimetati mai mult casa afli ce-ti place cum iti place asa poate iti va placea parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| Danielachan a răspuns:

Esti frigida

| Nerine explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! O sa revin!