| Google123 a întrebat:

Nu stiu mie cam rusine, imi place de o fata am doar 13 ani si ea 12 dar e frumoasa, acum 1 luna cam stateam in aceeasi banca eu cu ea radeam povesteam,si vorbeam se radea ne radeam amandoi,dar acum nu mai prea vorbim, si nu stiu daca sa ii zic ca imi place de ea., nu prea i-as zice fiindca nu prea cred ca iar place de mine adica eu nu sunt chiar asa frumos ca ea :/.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca " tu te radeai, ea se radea, voi va radeati", atunci tu esti un fericit si o poti iubi in continuare. Tu poate frumos nu esti, dar destept cu siguranta ca esti, asa ca nu ceda!

| Florenta16 a răspuns:

Nu conteaza frumusetea, cat conteaza comportamentul fata de fata aceea.
Daca simti intr-adevar ca o placi, spune-i. Daca simti ca o placi decat putin, eu zic sa nu strici sansa si sa te indragostesti de o fata in adevaratul sens al cuvantului.
Bafta!

| motan444 a răspuns:

Spune-i ce simti fii curajos
mult succes

| TerenteFTW a răspuns:

Daca simti, spune-i ca o placi, sau va intelege ca vreti sa fiti doar prieteni iar chestia asta de va distruge cu timpul happy
Nu uita, chiar daca ea va spune nu, sunt destule fete mai frumoase ca ea care o sa le intalnestiwinking
Bafta!

| Stefan_Gavrila_1990 a răspuns:

Ce ai de pierdut daca nu ai spui, dar daca ai spui ce ai de castigat, parere mea este sa alegi adoua varianta, nu te lasa intimidat de reactia ei, indiferent ce iti raspunde spune-i ca tu o placi in continuare

| Ema113 a răspuns:

Buna,parerea mea e sa-i spui pentru ca incercarea moarte n-are! Oricum eu zic ca nu ai nimic de pierdut daca incerci sa-i spui ce simti ..eu asta as face in locul tau! Insa mai e si a -2a parte..ai 13 ani, eu nu zic ca nu poti acea o relatie la varsta asta doar ca ea s-ar putea sa fie inca copil...depinde de cum se maturizeaza fiecare, d-asta spun ca e cam complicat mai ales ca sunteti cam mici amandoi pentru asa ceva. Insa eu iti urez bafta!