| maya_4030 a întrebat:

Nu sunt si nici n-am fost vreodata geloasa, e vreo problema cu mine?

22 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Nu, esti un om cat se poate de normal pentru ca, nu toata lumea este geloasa. Sa stii ca gelozia este legata de un spirit de "proprietate exacerbat" al persoanei care te iubeste si care considera ca, a devenit stapanul tau, ori noi stim ca, putem sa iubim si sa constituim, in multe domenii, o singura persoana atunci cand iubim, insa avem fiecare personalitatea noastra si vrem sa avem libertatea de a putea sa ne desfasuram independent activitatea profesionala ori vreun hobi pe care-l avem si cel pe care il iubim nu-l are, cum si partenerul noastru poate sa faca acelasi lucru. Nu suntem robii unei persoane, suntem egalii persoanei pe care o iubim si astfel daca percepem dragostea ea poate dura o vesnicie. Sper ca nu vei fi geloasa niciodata pentru ca, gelozia este o "boala" care macina persona geloasa si o face nefericita, pentru ca ea nu are incredere in cel (cea) pe care il (o) iubeste.

| Mya a răspuns:

Nici vorba! Asta inseamana ca ai multa incredere in tine, ceea ce e un lucru bun!

| alexam a răspuns:

Nu, nu cred ca e nici o problema! Ce n-as da sa nu mai fiu geloasa si eu - e destul de nasol sentimentul! Dar ai grija ca daca nu esti geloasa alta ti-l poate,, sufla,, fara sa iti dai seama! Macar sa fii atenta! laughing Unii spun ca cei ce nu simt gelozia nu iubesc cu adevarat, dar eu nu cred in asta...

| alexam a răspuns:

Pai daca nici nu ai sentimentul, nici nu vrei sa aflii cum e, de ce crezi ca e vreo problema? Probabil sotul tau ii aude sau vede pe altii de la munca, sau prieteni ca au partener sau sotii f geloase, si vede ca tu - NIMIC! Dar, Bravo tie ca poti sa fii asa sigura pe tine, si daca te-ai nascut fara a putea avea un astfel de sentiment, oricum nu ai pierdut nimic deosebit de placut! big grin

| greg a răspuns:

Ciudat... absolut niciodata n-ai fost geloasa? N-am intalnit asa femeie big grin Daca nu ti-a daunat inseamna ca e bine.

| anonim a răspuns:

Pentru ca stii ca este al tau.este imposibil sa nu fii cat de cat geloasa, asta inseamna ca nu iubesti si ca iti este indiferent ce face.

| covexrobu a răspuns:

Nu ai nici o problema sincer bravo tie. Mai rar sunt persoane care sa nu fie geloase. Si tine-o tot asa.

| TipulVerde a răspuns:

Totul e ok

| francesca a răspuns:

Nu.nu cred ca ai o problema daca nu esti geloasa. dupa parerea mea ( cred ca si a iubitului tau)este f bine. mi-ar fi placut sa fiu si eu asa...adica...sa nu fiu geloasabig grin.

| maya_4030 explică:

Sunt casatorita de 17 ani si n-am fost geloasa nici macar o singura data, el spune ca am o problema, asa sa fie? nu cred

| maya_4030 explică:

Nu mi-e teama ca ar putea alta sa mi-l sufle, daca vrea sa plece e liber sa aleaga, n-am sa-l tin cu forta niciodata si el stiewinking

| maya_4030 explică:

Cred ca este singurul "simt" care-mi lipseste si sincera sa fiu nici nu as vrea sa-l amwinking

| yoannah a răspuns:

Nu cred. Asta inseamna ca ai foarte multa incredere in partener.
Insa trebuie sa existe si un pic de gelozie ca relatia sa fie perfectalaughinghappy

| maitreyi a răspuns:

Cred ca esti o femeie foarte frumoasa si increzatoare ori altfel chiar ai probleme

| valsulnorilor a răspuns:

Trebuiesti clonata Aleya.Cu cat mai multe ca tine cu atat mai bine si pentru noi barbatii. Ferice de cel ce iti va jura credinta pe vecie!

| getty a răspuns:

Chiar nu e deloc o problema, Chiar te invidiez

| alecs_5368 a răspuns:

Nu vad de ce ar fi... din potriva ar trebui sa fi mandra probabil k multi te invidiaza ...cine stie cati incerca sa te faca geloasa si la urma cei dezamagiti sunt ei...bv tie...

| dinusinziana a răspuns:

Nu e nici o problema cu tine. probabil esti doar foarte increzatoare. esti o raritate in randul femeilor tongue

| Mashka a răspuns:

Si eu nu sunt geloasa nici un pic...
Ce sa insemne asta?

| gaby_6279 a răspuns:

Bravo tie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu erai casatorita gandeam ca n-ai intalnit adevarata dragoste. Dar asa ma inchin.Esti o raritate.Si cred ca totul e O. K

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti tare.