| 90210 a întrebat:

Nu sunt sigura ce-ar trebui sa fac. Sambata seara am fost in club cu iubitul meu, prietena mea cea mai buna si iubitul ei. Iubitul meu mi-a spus duminica dimineata ca atunci cand a iesit la tigara cu el a inceput sa-i tot spuna ca si-ar dori sa se dea la tipele din club, dar nu poate pentru ca a venit cu prietena mea (iubita lui). Mi-a zis ca facea comentarii despre formele fetelor si ca voia sa le ia acasa. Problema e ca nu stiu daca sa-i spun asta prietenei mele sau nu. Mie mi se pare de treaba prietenul ei... oricum nu l-am vazut decat de vreo 3-4 ori pentru ca sunt de 4 luni impreuna. Ma simt prost sa ascund asta de ea, dar nici n-as vrea sa fiu eu aia care sa le strice relatia. Pe de alta parte eu as vrea ca ea sa-mi spuna daca aude ceva vreodata...Un sfat?

Răspuns Câştigător
| Anonim2136493 a răspuns:

Dacă ii spui prietenei tale exista doua variante :

1. Înțelege și își rezolva problemele in relație

2. Banuieste ca ești geloasa pe relația ei, rămâne cu el și se distanțează de tine.

Eu am trecut prin același lucru cu prietena mea cea mai buna și a fost cazul 2. abia după ce s-au despărțit (după un an) am reluat legătura cu ea. Sfatul meu e sa o lași pe ea sa își dea seama.

16 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Cam urat din partea lui, nu pare un băiat care vrea o relație serioasa. Poți sa ii zici ca sa nu fie dezamagita mai târziu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toti barbatii se uita dupa femei mai ales prin cluburi cand se mai si bea. Si al tau se uita, doar ca gura lui nu vorbeste singura.

| 90210 explică (pentru suntserios):

Aaa stiu sigur ca se uita. Noi comentam despre femei impreuna. Eu ii arat ce decolteuri vad laughing) Mi se pare amuzant si mi se pare aberant sa-i spui iubitului sa nu se uite dupa nimeni, dar de la a te uita si a face comentarii de genu ca daca nu avea prietena se dadea la alea e cale lunga...E o chestie sa te uiti, altceva sa-ti dorit sa nu fii cu prietena ca sa poti sa inseli.

| Freya1 a răspuns:

Eu una nu m-as putea abtine sa nu ii spun, cel mai probabil i-as spune cu conditia sa nu spuna ca stie de la mine ca sa nu il bag pe al meu in rahat.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Freya1):

Automat l-ai bagat in rahat pentru ca el era singura persoana care stia asta, iar acum stie tot grupul. Ca barbat nu ar trebui sa divulge nimic mai departe. Asta e un obicei prost feminin, de a barfi, de a divulga secrete.

| Freya1 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Si minciuna este vorba. Poate sa spuna ea ca la auzit vorbind sau nu stiu orce alta chestie nu e neaparat sa stie doar de la el, ca asa cum a spus catre el asa o fi spus si catre altii.
Faza cu barfa e aiurea.Una este sa vorbesti pe cineva de rau ca nu iti place tie sau esti invidios si alta este sa ajuti un om sa nu se infunde in rahat cum e cazul de fata.Sa isi pentreaca fata timp cu respectivul, sa investeasca sentimente si etc si el sa mai umble pe la altele.Nu e barfa ca ii spui ca e luata de fraiera, e un ajutor.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Freya1):

Pai tot il bagi in rahat spunand ca l-ai auzit vorbind (inseamna ca a spus altcuiva). Ori ce scuza ai da, daca ala care inseala a spus doar unuei singure persoane, inseamna ca s-a sifonat doar printr-o singura persoana, si anume ala caruia i s-a destainuit. Iar tu bagi aceste scuze ca sa te scapi pe tine cu basma curata, nicidecum pe el care ti-a povestit. Deci 0 responsabilitate pentru imaginea celui care "face un bine". Inca un motiv pentru care nu trebuia ala sa deschida gura, sa spuna mai departe ce a fost discutat intre baieti. Femeia nu trebuie sa stie nimic. Si apropo, este si vina aluia care vrea sa insele pentru ca asa ceva se face fara alti prieteni prin preajma. O face cand e fara martori prin preajma. Eu cand am inselat am inselat fara martori si nu s-a aflat niciodata. Bine, eu.

Individul nr 2 avea de ales: ori pastra secretul si onoarea frateasca intre baieti, ori divulga partii feminine ce a auzit crezand ca face un bine. Si uite ce pateste cand incerci sa tii partea muierii: intrii in rahat din toate partile: intra si primul individ in rahat, si al 2-lea. Femeia nu trebuie sa stie nimic, EVER EVER EVER! Tocmai mi-ai dat o lectie importanta. Da!

| Emilian65 a răspuns:

Ar fi bine sa tii pentru tine ce ai auzit.

| Eireann a răspuns:

Tine pentru tine. Esti in club inconjurat de fete imbracate sumar, vede un picior, un decolteu, se uita ca de asta are ochi. Mai bea ceva si incepe sa vorbeasca aiurea. Retraieste in mintea lui zilele de "burlacie". Sau poate se dadea mare cu ce cuceritor era el in trecut. Nu e motiv de ingrijorare, sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E treaba lor lol

| GirlOnline81 a răspuns:

Sincer? Cred ca dacă ii vei spune el va găsi modalitatea sa o prosteasca și sa o convingă ca nu-i adevărat. Tu vei pică de fraiera, cea care de fapt vrea sa le strice relația.

| OrdanKarris a răspuns:

1. Nu inteleg de ce aveti relatii serioase daca simtiti nevoia sa frecventati clubul? Cand aveti clubul in sange, nu ar trebui sa aveti relatii serioase.

2. Prietenul tau e un papa lapte si un emasculat pentru ca ti-a divulgat o discutie intre baieti. Trebuia sa ramana asa.

3. Daca spui ceva prietenei tale automat il bagi la belea pe prietenul tau din simplul motiv ca exista doar o singura persoana care stia asta: prietenul tau. Automat il bagi in rahat. Dar avand in vedere cat de papa lapte este si ca nu stie cand sa-si tina gura inchisa, merita sa-l bagi in rahat.

4. La femei nu exista "prietenia cea mai buna". Intotdeauna exista o competitie intre voi, una ascunsa. Ai grija pentru cine faci favoruri, s-ar putea sa te muste de fund. Dar ma rog, faci ce stii si cum stii.

| 90210 explică (pentru OrdanKarris):

Eu n-am mai iesit in club din 2010 laughing) De data asta am iesit pentru ca era ziua iubitului meu.

O sa ma mai gandesc la ce o sa fac. Nu vreau sa pic eu de proasta.

| gălbenea a răspuns:

Teoretic e simplu, te intrebi daca tu ai vrea sa afli asta, iar raspunsul e cel mai probabil da. Practic, inteleg ca e mai complicat, dar e tot raul spre bine in cazul ăsta.

| 90210 explică (pentru gălbenea):

Tu ce-ai face in locul meu?

| ciordeala a răspuns:

Nu ii spune, discutia asta trebuia sa ramana intre ei. Nu vad ceva grav ca a comentat niste forme. Daca exista o comparatie intre tipele din club si prietena ta... mai discutam. Toti ne uitam si vorbim despre ele. Nu tu esti la mijloc, ci prietenul tau.