| Florennce a întrebat:

Nu va intereseaza parerea oamenilor despre voi? Eu una ma gandesc cu groaza, la ce pareri ar putea avea oamenii din jurul meu. Daca ii intreb unii sunt sinceri, altii din cauza imprejurarilor. imi zic "pai esti de treaba, esti asa...etc". As vrea sa stiu concret parerea tuturor oamenilor despre mine. Ce credeti, merita sa-mi irosesc viata pentru asta? Sa stiti ca gasesc atatea raspunsuri logice, atatea ...si totusi?

Mai e careva in postura asta? Astept sfaturi, multumesc happykissScz categoria happy

4 răspunsuri:
| Myst3ry a răspuns:

Tu in primul rand trebuie sa fii sigura pe tine si sa ai incredere in tine. Nu sa te intereseaza ce crede X si Y despre tine. Daca tu ai o parere buna despre tine, nu conteaza parerea celorlalti atat de mult. Daca tu ai incredere in fortele tale, te vor aprecia si restul oamenilor.

| Korrawi a răspuns:

Dupa parerea mea, atat timp cat comportamentul tau se incadreaza in limitele bunului simt, ar trebui sa nu te intereseze de parerea celorlalti. E viata ta, consecintele alegerilor pe care le faci, bune sau rele, la tine se intorc. Parerile sunt doar pareri, vorbe in vant, si in mod normal nu ar trebui sa te afecteze in nici un fel.

Răspuns utilizator avertizat
| vladimir1990 a răspuns:

Tu nu esti suma parerilor celorlalti, ci o persoana deosebita de ei. N-o sa poti fi niciodata tu insati daca te tot gandesti la ce crede unul sau altul... Trebuie sa incepi sa fii tu. Curaj! Ah, nu merita sa iti irosesti viata cu asta, crede-ma ca sunt multe lucruri interesante pe care le pierzi daca iti irosesti timpul cu chestii din astea!