| denyysa a întrebat:

Nu va mai place iubitul/a ca la inceput....ce faceti? cum ii dati de inteles ca nu mai vreti sa fiti impreuna? a-ti inventat vreodata motive stupide ca sa nu mai fiti cu cineva?

Răspuns Câştigător
| Diav0la a răspuns:

Comunicarea este cheia reusitei indiferent de domeniu. Daca intre voi exista comunicare atunci nu trebuie sa ii dai de inteles ci ii spui exact ce ai pe suflet ...fie relatia voastra se va imbunatati fie se va incheia. Oricum ar fi mi se pare gresit sa vrei sa fie "ca la inceput" caci ce e intai nu e pe urma zice un proverb romanesc. Totul se schimba, apar nevoi si dorinte altele decat la inceput .asa ca sfatul meu e sa traiesti prezentul si sa spui lucrurilor pe nume.

4 răspunsuri:
| Crisu_8081 a răspuns:

Minciuna are picioare scurte...de ce sa te complici? Vorbesti cu iubitul/a si ii spui ca nu mai simti nimic.Mai bine sa afle de la tine decat de la altcineva si mai bine sa sufere acum, decat mai tarziu...altfel,ai irosi timpul degeaba.In orice stadiu al relatiei, fie vorba si de o despartire, este cel mai simplu si mai eficient sa fii sincer.Parerea mea...

| kayura a răspuns:

Nu am inventat niciodata motive ciudate sau stupide. Pur si simplu am discutat si i-am spus ce cred acelei persoane. i-am spus ca pentru un moment nu mai putem fi impreuna, ma simt prea aglomerata. M`a inteles si de atunci nu mai avem probleme ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te chinui cand e mult mai usor sa alegi varianta simpla de adevar? Daca esti destul de matura sa ai o relatie, esti destul de matura sa suporti si consecintele happy si totusi merita sa stie de ce vrei sa te desparti de el. Si tu ai vrea asta daca ai fi in locul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i in fata k nu mai vrei sa fii cu el...