| RAY a întrebat:

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, fete urate sunt pe aici? Ati sta cu un baiat urat?

58 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Eu.
Și da, pentru că frumusețea nu e totul.
Iar conceptul ăla cum că toată lumea este frumoasă este o prostie. Dacă ar fi așa, cuvântul ăla a fost inventat degeaba.
Cât despre "dacă ție ți se pare cineva e urât, nu înseamnă că și altora li se pare." Păiii, ok, deci da, există gusturi: oamenii au preferințe legate de culoarea părului, ochilor, greutate, etc.
Dar există urât obiectiv. Și nu vreau nici eu să jignesc pe nimeni, dar... Gen, majoritatea oamenilor ar fi de acord cu faptul că o persoană plină de coșuri pe față e mai urâtă decât una cu fața curată, nu? Există, cred, și persoane care preferă o persoană mai urâtă, din diverse motive.
Mai există și oameni care numesc pe cineva frumos "pentru că au un suflet frumos" sau mai știu eu ce.
În fine, sunt de părere că frumusețea asta e un compliment care se folosește în mod excesiv. -_-

| Drimmero a răspuns:

Iti dai seama ca si ele vor printul pe cal alb, de ce sa fie mai prejos? Fara discriminari!

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Drimmero):

Nu neapărat.
Și eu sunt urata si ma limitez tot la un urat, doar ca eu vreau sa aibă **** mare :p

| Drimmero a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Daca o are mare si e urat de te sperie seara cand se pune langa tine? Daca arata bine dar o are mica? Ce te faci?

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Drimmero):

Ii pun o punga pe fatawinking
Paiiii zic pas laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

De ce te consideri urata?

| Frank51 a răspuns:

Esti patetic. Ti s-a spus de n ori ca oricine poate avea o relatie serioasa, ia cauta squirmy and grubs pe Youtube, termina cu prostiile si maturizeaza-te ca timpul trece.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

El zice f bine, de ce patetic? Voi nu stiti cu ce se mananca atractia dar vorbiti! Pe bune.

| RAY explică (pentru Mosotti):

E troll mann

| RAY explică (pentru Frank51):

Astia maturi nu pun pret pe fizic

| RAY explică (pentru Frank51):

Https://naibuzz.com/......net-worth/

Squirmy and Grubs is a popular channel created by a couple from the United States named Shane and Hannah. They have generated an estimated net worth of $200, 000 from the channel. The two have been dating for over three years and describe their relationship as peculiar. Shane has a sever muscle wasting disease called spinal muscular atrophy that has made him to have to use a wheel chair. Their goal for starting the channel is to share their lives with the world so as to help normalize interabled relationships and to show people that their love is just as exciting, fulfilling and real as any other. They both love to travel and use any opportunity to visit new places together.

| RAY explică (pentru Frank51):

Shane Burcaw Worth Net
Conform Trending Celebs Now, valoarea estimată a Shane Burcaw în valoare de salariu, salariu, venit, mașini, stiluri de viață și multe alte detalii a fost actualizată mai jos. Să verificăm, cât de bogat este Shane Burcaw în 2020?

Valoarea netă estimată în 2019 1 milion de dolari - 5 milioane de dolari (aprox.)
Valoarea netă a anului precedent (2018) 100.000 USD - 1 milion dolari
Salariu anual În curs de revizuire.
Sursa de venit Sursa primară de venit Blogger (profesie).

https://trendcelebsnow.com/shane-burcaw-net-worth/

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ce exemplu mi-a dat, una frumoasa sta cu un milionar in dolari deci el e in carut din iubire rolling on the floor rolling on the floor

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

Bai oameni buni, ce oameni normali pun asemenea intrebari? Exista fel si de de oameni, e clar ca nu toata lumea poate fi justin bieber, dar ne acceptam asa cum suntem, adica normali. Unii nu dau doi bani pe aspectul fizic. Daca un om normal lui i se pare urat inseamna ca are el o problema. Urat inseamna sa fi desfigurat, sa ai o asimetrie foarte grava, sau un defect care te dezavantajeaza(urechile iesite foarte tare in afara, nasul foarte foarte mare, etc). Oamenii "urati" despre care el vorbeste au relatii si copii, doar pentru faptul ca el nu are un caracter misto sau cine stie ce defecte are, nu inseamna ca toti sunt urati, sunt doar normali.

Atractia fizica joaca un rol important(in primele secunde, minute), apoi decisiv este oricum caracterul si sufletul, asta pentru cei care sunt rationali. Deci degeaba esti atractiv daca atunci cand deschizi gura jenezi oamenii.

Combinatia perfecta de fizic-caracter este greu de gasit, mai intervine si conditiile persoanei in cauza(poate vrea sa fie doar frumos si prost), deci sunt atatea variabile incat generalizarea nu este posibila.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Ce vorbesti? Toata lumea pune pret pe fizic in primul rand!

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Una frumoasa sta cu un milionar pentru banii lui daca e neatractiv si batranel. Eu am dat ex?! Unde?

| RAY explică (pentru Mosotti):

Logic ca da, dar astia spun ca nu conteaza fizicul

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

N-am spus ca nu conteaza, am spus ca nu este decisiv, in majoritatea cazurilor.

| RAY explică (pentru Frank51):

Cum sa nu fie, daca nu te place la fizic nu iti da sansa sa te cunoasca

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Are voie sa puna orice intrebare care nu contravine regulilor forumului.

F corect:
"atractia fizica joaca un rol important(in primele secunde, minute), apoi decisiv este oricum caracterul si sufletul".
Dar fara alea primele secunde minute, daca nu treci proba fizica, nu mai conteaza restul, nu mai e interesat/interesata sa-ti afle alea.

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Ba da, categoric. Sa zicem că nu te place la fizic, dar îi dai o replică atat de mișto încât îi va plăcea umorul sau personalitatea ta, automat îți va da o șansă, indiferent de rezultatul final.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Da arãta la fel ambii, adică aia nu-i așa frumoasă. Arata normal.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

In majoritatea cazurilor e proba eliminatorie, tu nu vezi realitatea?! Pe ce lume traiesti?

| RAY explică (pentru Frank51):

O gluma nu declanșează atractia fizica, personalitatea iar nu declanșează atractia fizica, de asta exista zona prieteniei, lipseste atractia fizica

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Declanșează atracție de caracter și dacă la fizic ești okish atunci ai o șansă.

| RAY explică (pentru Frank51):

Vezi ca stii

| troleibuz a răspuns (pentru RAY):

Au facut banii impreuna.

| RAY explică (pentru troleibuz):

De acord

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca nicio fata nu ti- raspuns la intrebare...ce-o fi asa greu! Acuma, hai sa-ti spun eu niste lucruri pe care le-am experimentat! Asa cum probabil am mai spus pana acum, singura fata care in 17 ani mi-a marturisit ca ma place,era o fata neatragatoare din punct de vedere fizic,insa nu doar de asta am refuzat-o! Pur si simplunu aveam nimic in comun(poate daca era soricioaica de biblioteca ii dadeam o sansa,pentru ca si eu sunt). Daca au fost alte fete care sa ma placa inca nu stiu sigur(e posibil,dar nu-s sigur). Ideea este ca nici cele urate nu pot spune ca misunau in jurul meu! Si sunt multe fete urate care vor baieti frumosi,si culmea ii si obtin! Eram in scoala generala cu o fata de etnie,si la un moment dat am aflat ca ei ii placea de un baiat! Eu am intrebat-o cine era acel baiat,iar ea nu voia sa-mi zica,si apoi am intrebat-o in gluma daca eu eram acelasi baiat! Ea mi-a zis "Pfaaa,cum naiba sa-mi placa de tine,tocilarule?". Cand am intrat amandoi la liceu,am vazut-o pe fata respectiva in centru cu un baiat frumos,ma intreb cum o fi ajuns cu ea! Ideea este ca eu,pe langa faptul ca am fata de tocilar(si chiar sunt unul)sunt si slab,dupa cum am mai si spus! Iar aceasta mandrie feminina sa-i zic asa,nu ar lasa-o niciodata sa intre in relatie cu unul slab cum sunt eu pentru ca nici nu s-ar simti valoroasa ca femeie si plus ca prietenele ei ar rade de ea(cum avem si noi,baietii avrm aceasta mandrie masculina,care nu ne permite sa ne punem cu una grasa). Deci deja dupa cum poti vedea, nu orice fata neatragatoare nu ar accepta sa iasa cu unul neatragator! Ciudat este ca niste fete din orasul meu mi-au dat mesaje pe insta spunandu-mi ca sunt frumos, fete de top chiar, si intotdeauna am fost ferm convins ca isi bateau joc de mine! Chiar am avut o experienta ciudata cu o fata din orasul meu pe insta(daca vrei sa afli mai multe, am o intrebare postata deja, unde am descris tot)

| VI3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toate femeile sunt la fel, iar eu am avut plăcerea să le întâlnesc. Și un bărbat frumos ar crede că este luat la mișto, dacă o fată de top lar complimenta. Sunt femei frumoase cu capul pe umeri, care își doresc urmași cu tocilari (așa cum te consideri tu). De ce crezi, că eu ca bărbat le iau apărarea? Cunosc o femeie foarte frumoasă, căsătorită cu un luptător de arte marțiale și după ce el sa lăsat de sport, a început să se îngrașe. Am întrebat-o de ce mai stă cu el, doar uite cum a ajuns, iar ea mia răspuns că îl iubește așa cum este. Am mai întâlnit cazuri din astea, dar și femei de care spui tu.
În viață le întâlnești pe toate.
Ești slab? De ce nu faci ceva în privința asta? Poți merge la sală.
Problema este, că ai întâlnit femeile care te-au făcut să crezi anumite lucruri, dar ai ceva probleme și cu încrederea de sine.
Nu uita! Ce credem noi despre femei și ele cred despre noi.
Baftă!

| anonim_4396 a răspuns (pentru VI3):

Man,am 17 ani, poate voi intalni mai tarziu altfel de fete, practic eu acum vorbesc din proprie experienta! Poate tu ai avut noroc si ai cunoscut femeile despre care vorbesti, insa eu inca nu! Am avut o experienta mai "negativa" cu sexul opus pana acum!

| DeathOfDreams a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am înțeles niciodată cuvintele astea atribuite unor persoane. "urât/ă, neatractiv/a", mai ales când persoana în cauza nu e în postura potrivită să o spună. Dar mereu am avut o părere: A smart person never thinks that way.
Aș explica asta, dar cum ai zis și tu, nu ai nici experiența necesară și din câte am văzut la altă întrebare, ai dat multe răspunsuri care spun multe, deci prin urmare, nici mentalitatea necesară și nici maturitatea pentru a înțelege ce aș spune.

Ai insistat mult cu faptul că te consideri tocilar. Probabil fiindcă multe persoane asociază termenul cu vreo inteligență anume sau măcar cu studiatul foarte mult, care uneori, înseamnă același lucru. Greșit. Majoritatea persoanelor care învață și mă rog, li-i se pot atribui "șoarece de bibliotecă" ca denumire, știu într-un mod mecanic ceea ce citesc și mostly, legat de școală, dar în viața personală, d.p.d.v al personalității și a inteligenței propriu-zise, lasă de dorit. A lot.

Toate chestiile celelalte pe care le-ai menționat, se întâmplă în perioada aia foarte copilăroasă și imatură. Nu cred că-i cazul, cred că ai depășit perioada gimnazială (noroc că ai menționat tho, n-aș fi zis).

Ca și fapt divers, există multe atribute care contează, pe lângă fizic. Toate, atât partea fizică, cât și atributele legate de caracter și personalitate, sunt importante. Dar cele din urmă, legat de caracter și personalitate, predomină mult mai tare. Asta nu înțeleg multe persoane.
Unele persoane, toate cu un nivel de inteligență super mic, pun accentul exact cum ai făcut tu și mă rog, Ray, nu-i de mirare că vă susțineți în toate răspunsurile, că sunteți destul de asemănători. Din păcate. O să vezi tu cândva despre ce vorbesc. Pun accentul pe partea aia superficială "cum o ajuns aia urâtă cu un băiat așa frumos?" sau n exemple.

Tot acele persoane, mai târziu, ajung să se complacă și să întrebe "O fată urâtă, ar sta cu un băiat urât ca mine?" că până la urmă, în thread-ul acestei întrebări suntem. laughing

Astea fiind spuse, am găsit răspunsul pentru care la 17 ani, ai avut experiențe neplăcute cu sexul opus.
And a point: e decent girl will never like this mentality and imaturity. Și nu mă refer legat de răspunsul tău la întrebarea asta, ci și la celelalte, somehow, on point with this one.

| RAY explică (pentru DeathOfDreams):

Fizicul daca nu este validat restul nu contează, tu ai sta cu un baiat care nu te atrage fizic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Ok,am sa explic acum tot ce am de explicat! Ai spus ca nu intelegi termenii de urat si neatragator! Este totul legat de evolutie! In perioada primitiva,femelele alegeau barbati cu musculosi cu fete masculine,deoarece instinctul le spunea ca ei le pot proteja pe ele si copiii lor de mediul ostil in care se afla! Acum,in prezent,om mai fi evoluat noi,dar atractia pentru barbati cu acele caracteristici ramane si este involuntara! Poate ai putea acum sa-mi spui ca pot merge la sala si sa fac muschi,dar fata mea asa va ramane orice as face!
Si acum legat de definitia ta a tocilarilor,asta e definitia romaneasca si nu se aplica in cazul meu, deoarece eu invat logic(cel putin in domeniile din care vreau sa-mi fac cariera). Dupa definitia americana, cea mai corecta, un tocilar este un ins foarte studios, de obicei este asociat cu domenii SF si fantasy(eu sunt pasionat de carti fantasy)si care are activitati non-mainstream(cititul in cazul meu)si de foarte multe ori aceste persoane sunt considerate neatragatoare de mare parte din societate! Pot sa-mi spui de cate ori vrei ca personalitatea si caracterul conteaza, dar nu am vazut niciodata un baiat din tipologia mea cu iubita sau sotie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-mi scuzi greselile, am scris repede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma consider urata cand iubitul alteia spune asta despre mine. Frumosul este orice-ti apartine, daca e cu tine cum ai nevoie sa fie, atunci aspectul este considerat frumos de catre mintea ta. Sentimentele fac iluzia de frumos/urat. Si faptele sunt cele care iti dau sentimente, negative sau pozitive.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De ce naiba ai raspuns, nu ai avut ce face

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ca sa vezi cum gandesc eu situatia.

| EcceHomo a răspuns:

Eu, parcă ziua sunt mai urâtă decât noaptea.Nu ințelege că aș fi mai urâtă ca noaptea.happy
Mi se spune destul de des: fato, noaptea parcă nu ești așa urâtă.Dar na, luna guvernează și favorizează racii.
Nu, vreau un băiet care să fie guvernat de steaua iubirii, să strălucească.happy

| RAY explică (pentru EcceHomo):

Urato cauti baieti frumosi sau ai o sansa la unu ca tine?

| Duduchi a răspuns:

Nu există oameni urâți. Fiecare e frumos. Tu daca vezi un om și ți se pare că e urât asta nu înseamnă că e urât. Poate pentru altul nu e urât așa că nu mai pune întrebări stupide.

| RAY explică (pentru Duduchi):

Lasama cu povești de astea

| Duduchi a răspuns (pentru RAY):

Hai du-te... Nu vezi ce imatur ești? Cred că ești vreo unu din ăla de vreo 8-9 ani.

| Mosotti a răspuns (pentru Duduchi):

Exista oameni total neatractivi pentru sexul opus, nu urati, e adevarat, urati in sensul ca sunt nasoi si ca oameni, multi sunt foarte okey ca om dar neatractivi.
Intrebarea lui e foarte buna.

Este vorba de atractivitate, nu cum il vede el sau eu, ca asta e irelevant. Si in general cine nu e mai deloc atractiv, nu e mai pentru nimeni de sex opus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

E bine daca ne referim ca "grasimea" de pe bust face frumusetea unei fete, cand e pe bust nu pe solduri sau burta rolling on the floor Fiecare cu preferintele sale. Off dar staii nu-mi permit sa comentez eu cand eram in liceu eram acuzata de implante si culmea n-am nici marimea nimima pentru a purta sutien.
Acum sa incepem cu pielea mea ca aia are pistrui si se da cu fond de ten, iar eu am ridurile la "20" de atata plans ca o prefera p-aia care e data cu fond de ten. Deci este exact faza aia, cand nu te accepta pentru o facatura si devii "defect" care il ascunde.
Dar cand e vorba de urat/frumos aici vorbim de faptul ca "tie iti place parul blond si urata e aia ca nu-l are", deci ea daca vrea un "blond" trebuie sa se multumeasca cu unu cu "7 peruci"de par ca ea, care nu-i place nimanui "ce urata e paroasa aia" rolling on the floor. Deci v-ati prins care e faza?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de e ai plans atat?! Cu sanii nu e problema, nu toti vor neaparat sani mai mari, de ex pe mine ma atrage figura si corpul, picioarele, nu neaparat sanii, si or mai fi asa ca mine destui.

E, si daca are pielea pistrui ce? Daca nu-s prea proeminenti merge, daca arata asa intens, mda, nu e bine.
Nu imi e clar asta:

"deci ea daca vrea un "blond" trebuie sa se multumeasca cu unu cu "7 peruci"de par ca ea, care nu-i place nimanui "ce urata e paroasa aia""

Dar dau o parere.
Ca e frumos ce-mi place mie, cam asta vrei sa zici, adica ce preferinta are fiecare, deci daca eu vreau una cu parul blond, nu e atractiva aia care n-are parul blond sau care n-are par deloc?!
Si atunci aia care n-are par deloc, trebuie sa accepte unu cu peruca ca si ea.
Adica sta de nevoie cu unu care nu prea il place ca n-are incotro.
Asta vrei sa zici?

Eu nu numesc "urata sau urat", ci neatractiva/neatractiv. Ptr ca omu ala ca om poate arata destul de okey, neatractivitatea e una, uratenia e ala/aia care cand te uiti la el te sperii pe strada.

Insa sa-ti mai zic ceva si multi nu realizeaza:
Cand alegi ceva frumos, alegi din 10 cu nota egala cam, ca iti place figura unuia si nu al altuia, dar nu alegi intre unu de nota 3 si unu de nota 9, pe 3 nu o sa-l placi si nu e placut de 99 % din femei, sau de barbati daca e femeie.
Ca exemplu mai clar, alegi intre BMW, Merzan, Volvo, Audi, aici e valabil "e frumos ce-mi place mie, depinde fiecare ce prefera, ce-mi place mie poate nu-ti place tie, nu alegi intre merzan si o bicicleta ruginita. Pe ultima nu o sa o vrea nimeni.

Trist dar adevarat, se verifica oricand asta, chiar daca multi nu constientizeaza, ca daca fac testul cu tine, ai sa vezi tu ce alegi si ce te atrage, tot unu aratos o sa alegi daca pun 10 cu note diferite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eh, eu gandesc altfel. Daca nu-ti convine cum se macheaza, ea nu se macheaza pentru tine. Deci tu automat o consideri urata, din cauza unui stil care nu e pe placul tau dar e pe placul altora. Da faza e ca aia cu fondu de ten, a descoperit si fata reala cand s-a culcat cu ea logic (asa ma scuzi, deci sa fie clar acum ca eu povestesc situatii care le cunosc aici), si el surpriza ca a preferat sa fie cu una care "arata bine" macheata decat cu una ca "nu arata bine nemacheata". Daca, aici cumva ne referim la frumusete constand in "pictura de pe fata". Apoi desteptul care s-a culcat cu macheata si dupa ce a vazut-o, se duce sa se dea la nemacheata ca si-a dat seama de ce nu-si picteaza aia fata. Iar ea e stresata ca trebuie sa vina "gunoiu" lu "i-a dat dz ei fondu de ten" si tot el e insistent si nesimtit o obliga. Pai am plans, ca asa se face cu mine! Am plans si il injur pe dz de ani ca aleia i-a dat la 15 sa isi bata joc de ei si acum pica toti pe mine ca am ramas singura ocazie pentru toti ********** sa nu dau cuvinte.
Cand vrei sa alegi ceva nou alegi ceva curat, atunci ce-i curat nu-i automat frumos. Unii prefera culori intunecate, altii deschise, altii prefera "jegarite" ca asa sunt si ei "jegurile".
Am obiceiul cu mama sa ii zic ca e "urata" haina cand ma intreaba, ei da ii place o caracterizeaza, pe mine nu. E vorba de mama, ea e obsedata de rosu i se pare frumos, eu nu suport culoarea. Si ea are obiceiul sa fie nemultumita de alegerile mele.
Cand accepti un cuvant sa descrie ceva anume, este doar o parere personala care ti-o creezi in mintea ta despre obiectul acela, care nu exista si in mintile altora, unii vor folosi cuvantul cu sens opus imaginatiei tale.
Sa vorbim despre ce ma atrage pe mine? rolling on the floor Stai nu-ti zic la ce mi se activeaza mie, dar nu este deloc Shahid kapoor, nu-s atrasa de asemenea barbati. Deci eu sunt din categoria care prefera un baiat egal cu mine trupesc, nu ditamai omu cu muschi si alte din alea, unora le plac muschii, mie nu.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis ca ala se culca cu macheata care arata bine decat cu nemacheata care nu arata bine.
Cand vede pe macheata ca e nasoala cand da macheaju jos, zici ca fuge la cealalta, ca stie ca aia nu-si picteaza fata sa nu pateasca ca prima, nu?

Ce este dz? Ca DZ inseamna diabet zaharat.
Nu, pai s-ar putea sa stiu eu mai bine ce te atrage decat tine, bine mai in gluma mai in serios.
Nu am zis sa-ti placa unul cu muschi neaparat, gorile din alea, am zis ca te atrag barbatii cu figura atractiva, si daca nu-ti place x nu e problema, iti place y, dar tot de aceiasi nota.
Sa fie decent imbracat, civilizat, cu ceva caracter, sigur, nu prosti cu fite si altele, evident.

Egal trupeste? Pai daca arati bine, egal trupeste e..si daca nu arati bine sa zic, tot din aia de nota mai mare te atrag! Atractivitatea nu tine cont de cum aratam noi, si daca ai creieru` intr-un borcan fara corp, tot baietii frumusei te-ar atrage.

De ex unu din prietenii mei e cam alfa la figura, corpu nu e lucrat, are si putina burtica avand 86 Kg la 1, 73 inaltime, rupe tot frate la 41 ani, a rupt de la 15 ani, atragea ca un aspirator de calibru mare. Figura e cheia.
Bine nu atrage 100 din 100, asta clar, dar cel putin 50-60 din 100.
Deci era placut de multe fete, ce ziceam eu, merzanul e placut de f multi, e doar un exemplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Da ma atrage, unu care lesina cand trec pe langa el si chestii din astea rolling on the floor care rade la mine, adica e logic sa rada la mine daca-mi apartine e automat frumos unu care zambeste hmm?
Poate am eu vreo problema, cand nu-mi apartine nu simt nimic, pot sa simt ceva negativ daca se baga in treburile mele avand reactii contrare. Da e frumos, un om bine dispus care iti zambeste, decat unu suparat care se stramba la tine.
Sa vorbim de imbracat decent la fete? e atractiva una cu bagajele la vedere, si asa ceva se numeste decent? Sunt cam blocata la chestiile astea. Sunt lucruri care nu "le inteleg", adica nu-s genu acela de fata sa fac asemenea chestii, dar e necesar ca sa fiu considerata "fata" si toate chestiile alea descriu asemenea "fete"? Sunt cam blocata la partea asta si nu suport subiectul, am ajuns la o varsta intr-un alt mod desi in lumea asta in halul asta.
(edit)

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Dz inseamna dumnezeu cred! Tata te atinge in sens sexual? Pai ce tata e ala? E cu mintea redusa daca crede ca ai nevoie de psihiatru ca nu vrei sa fi goala langa tata.
Nu regreta ca te-ai nascut, ignora-l! Fi fata desteapta.

Si de ce sa nu ai prieten?! Ce te opreste? Fa-ti prieten, simte-te bine, vezi de viata ta, ce varsta ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eh am editat eram obosita la ora aia si am apuca, pai eu il ignor dar el vine ca orice "vagabond" care trebuie sa se joace cu "singura" de mine., nu stiu de ce sunt singura inconjurata de numai de asemenea specimene sincer. Nici eu nu inteleg la ce se gandesc ei cand fac asa, n-am ce sa inteleg. Ma enerveaza ca n-s genu, si sa-mi faca un din asta reguli asupra mea ca el vrea ca el etc, dar alegerea mea? Pai nu e alegerea mea sa am de a face cu asa ceva. Probabil ca comportamentu si vorbele astora m-au oprit. La varsta mea unele isi duc copii la scoala si eu nu stiu cum am sarit de la 18 ani in momentul asta, deci imagineaza-ti cum ma simt si ce fel de "baieti" as gasi eu. (oricum o sa incerc sa ma abtin, am pierdut cam mult timp pe site asta in ultima vreme)

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce zici ca ai pierdut timp? Daca iti place sa socializezi eu zic ca ti-a facut placere, altfel nu mai intrai.

Pai si nu te impui si tu? Nu zici "tata frana ca ne suparam", ia-l mai dur, si daca mai continua l-as atinge eu de a doua oara n-ar mai face daca eram in locul tau, dar nu stiu ce e la voi acolo, n-are voie sa faca asa.

Ce treaba are taticu` cu baietii pe care sa-i gasesti? Daca arati binisor, o sa te placa n baieti si poti sa-ti faci o relatie bunicica ca oricare alta fata, de ce nu?!
De ce nu ai plecat de acolo dupa 18-20 ani? De ce mai stai cu tata acum? Ce varsta ai acum?
Ca depinznd de varsta gasesti sau nu gasesti partener si de ce calitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Pai nu ca "tata e sefu " si el trebuie sa faca asta, culmea ca el se supara pe mine, ma obliga rade de mine. Tremur si urla ca-s "salbatica", e deranjant la varsta mea tata face asa de mai mult 10 ani si singura relatie care am avut-o a fost cu unu care exact la fel ma obliga. Eu ca fata nu am vreun drept cand "baiatu" vrea. Nu era faza de cum aratam eu, bine vorbind acum am trecut prin ceva grav. Nu am plecat pentru ca nu am putut, nu e ca si cum eu vreau si gata se poate. Sunt baietii care fac ce vor si au tot ce vor. Chiar nu stiu, e vorba de prea multe chestii la mijloc care nu le-am putut avea eu si au trecut anii de nu mai stiu nici eu. La faza cu parteneru nici nu vreau sa ma gandesc, dar pare ca fara nu pot sa traiesc "singura" sunt in pericol.
Eu am setat data nasterii in anii 80 desi nu-s nascuta acolo, si cred ca ar fi trebuit sa zic ca as fi vreun barbat de 50 de ani ca sa fie lumea "multumita" de profilul meu ca vai eu "fetita care scrie chestiile astea".

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles, deci nu ai putut pleca, eu doar intrebasem. Mda, e un nesimtit taica-tu.
Ai dreptul sa zici "nu vreau" oricarui barbat, asa cum si eu pot zice oricarei fete "nu vreau", e ceva normal.
Sunt multi care fac ce vor, si baieti si fete in egala masura, si in egala masura zic "nu vreau" cand partenerul de sex opus vrea, dar ei nu vor. Tu ai o situatie mai aparte ca ai un tata damblagiu, rusine sa ii fie.

Si da, daca nu-ti faci un partener care sa te placa sincer si sa fie ok cu tine, cam esti in pericol cat traieste taticu. Ca daca-ti faci, ala nu permite sa-ti mai faca taica-tu asa nici daca tai cu el, sau o sa va mutati, el daca are munca, tu ai munca, deci ar fi o posibilitate de plecare de acasa.
Anii 80, suna ca si cum aveai 40 ani, dar daca zici ca nu esti nascuta acolo, eu am 42 jumate dar am pus data adevarata de nastere ca nu am ce ascunde.

Si de ce sa zici ca esti barbat de 50 ani? Nu e cazul, cine e multumit de tine bine, cine nu sa se abtina in a mai comenta la ce scrii, f simplu, asa gandesc eu.
Si cine insulta si injura (mi se intampla si aici), dau report la moderator dar nu ca ma deranjeaza pe mine ce zic niste prosti, insa tin la imaginea formurilor, ca-s forumist de fel, ca din cauza la astia se depopuleaza forumurile, asa ca se rezolva repede problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Pentru ca sunt reguli de fete si baieti, si de varsta. Si faza e ca tata urla chestiile astea la mine, se comporta (lumea) ciudat vorbeste nereguala si asta e "viata", ceea ce au facut parintii mei a fost sa-i sustina.
Mi-a facut-o si aici, ca nu bagam in seama, mi s-au zis multe gresite si m-am simtit amenintata am inceput sa fac urat.
Pai ar fi trebuit sa ma dau drept un nene de vreo 60 sa am respectul unor baietasi probabil nu ar mai fi gandit asa despre mine cand citeau intrebarea mea. Psihic am o varsta mai inaintata.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, daca e sa fi respectata ca om, nu trebuie sa te dai de 60 ani, trebuie sa vezi asa cine te respecta si cu aia sa discuti, si asa mai departe.
Nu sunt nici un reguli pentru baieti si fete, asta vezi in jur ce zic eu. Fiecare refuza cand nu vrea si gata, la tine era altfel ca asa ti-a aratat si zis taica-tu, dar nu e corect, tu sa gandesti cum trebuie e bine, zic de pomana pentru ca de fapt tu oricum simti ce simti si nu poti gandi cum zic eu, dar am zis ca idee, dar trebuie cumva sa lucrezi la asta, ca se poate.
Psihic mda, poti avea o minte mai inaintata dar asta nu e neaparat rau, ca poate fi si intelepciune la pachet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Se baga unii sa urle xx si insulte si nu mi se pare deloc amuzant. Ceea ce face tata ca si altii reali, este sa inceapa un fel de poveste cu acuzatii asupra mea. Cum am vazut pe aici o intrebare interesanta, exact faza aia "o termina din start", adica orice as face apoi deja a dat el explicatia faptelor mele, si da totul se petrece in capul meu dupa vorbele lui. Mi-a zis-o a fost urat, m-a pleznit din start pentru a se apara de "viitor" de la mine. E complicata chestia asta si am inceput sa facem conversatie la RAY aici. Nu inteleg nici eu n-am ce sa inteleg, unu care stia foarte bine ce "greseala face" a jucat un fel de judecata cu victima. Asemenea oameni sunt religiosi si periculosi. Un asemenea tata, transforma toata realitatea, pedeapsa vinovatului se petrece in capul victimei.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e cum zici, da, e in mintea ta totul, de aia nu poti face relatie.