| rebekaWWW a întrebat:

Nu vreau să public această problemă, dar mă simt pierdută.
Nici nu vreau să plictisesc, o să scriu un rezumat.
Sunt într-o relație de ceva timp. 1 an și 5 luni. problema e alta) la școală este un băiat, pe care eu l-am plăcut, înainte să-l cunosc pe actualul meu prieten. și acum mă simt pierdută, pierdută pentru că atunci când îl văd la școală, simt o nostalgie profundă, și parcă îmi acaparează toată energia. menționez că nu simt fluturi, nu sunt îndrăgostită de el, cred. dar e o senzație ciudată, mă simt incompletă.
rog ajutor.

10 răspunsuri:
| Lexiiii a răspuns:

Simti ceva pentru el, dar nu vrei sa accepti asta. Asa ca eu zic sa iti vezi de relatia ta cu prietenul tau, nu are rost sa iti strici relatia pentru un baiat despre care nici macar nu stii ce simti. Nu mai baga in seama ce simti, o sa treaca pana la urma.

| wolder a răspuns:

Il placi. asta e ``problema``
eu zic sa te gandesti la relatia pe care o ai acum ca multi baietii iti vor atrage atentia dar pentru ei nu merita sa renunti la cel de langa tine.
si eu am o relatie de 1 an si 4 luni, dar nu as renunta la el doar pentru un astrfel de tip. eu zic sa te mai gandesti. succes!

| iMaDreamer a răspuns:

Sa zicem ca iti lasi prietenul si iesi cu celalalt. Dar ai lua-o de la capat, pentru ca si de peietenul tau iti place, ba mai mult, il iubesti, ca doar de asta stai cu el. Nu ti-ar lipsi gesturile sau prezenta lui? Te simti atrasa de celalalt baiat pentru ca nu ai avut ocazia sa-l cunosti mai de aproape si sa-ti dai seama daca iti place cu adevarat sau nu. Nu ai gandu' impacat. De fapt inima big grin

| Vvistula a răspuns:

Pune creierul si inama intr-o dezbatere, vezi argumentele pe care se bazeaza fiecare si vezi ce decizie poti sa iei, eu mizez pe creier, inima nu tine drumul drept o mai ia si pe campii.

| neutrino a răspuns:

Ai mare dreptate, esti incompleta! Asteapta pana revii la normal.

| rebekaWWW explică (pentru neutrino):

și între timp ce fac? ))

| Raiiiisa a răspuns:

Chiar daca nu vrei sa accepti, sunt sigura ca simti ceva pentru acest baiat.Si pe langa faptul ca ti se intampla asta la scoala sigur te gandesti la el si cand esti acasa.
Nu cred ca cineva de aici iti poate da ajutor, tu esti singura care se poate ajuta, sa te gandesti bine ca ai o relatie de 1 an si 5 luni si la multe alte aspecte.Cand iti vei face ordine in ganduri probabil nu o sa te mai simti incompleta.

| XyYx a răspuns:

Te inteleg, si eu am fost la un moment dat asa. Am ales sa imi iubesc prietenul in continuare mai mult ca pe oricine. Celalalt inca ma atrage, sau poate ca nu zic bine ca ma atrage, simt ceva pentru el insa nu e o dragoste, mi-ar fi placut sa am o poveste de dragoste cu el, stiu ca ma placea dar nu a indraznit sa imi spuna si uneori regret ca nu am facut eu pasul asta si nu i-am spus, dar ma gandesc ca Dumnezeu nu a vrut sa fiu cu el ci cu actualul asa ca mai bine indeparteaza-te de acel baiat si iubeste-ti prietenul daca si elte iubeste tot la fel happy

| dbcovrigeldb a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva. Aveam o relatie de 5 luni si am ales sa fiu cu cel de care imi placea mult.Din pacate el si-a batut joc de mine si m-am impacat cu fostul (m-a iertat, evident). Acum avem o relatie de aproape un anisor ) si sunt foarte fericita.Incearca sa fii mai tot timpul cu prietenul tau, te va ajuta sa-l uiti pe celalt ). Cred ca n-ar trebui sa-mi repeti greseala, insa.fa ce-ti spune inima!

| WeslyEric2013 a răspuns:

Daca ai sa astepti fluturi sa vina mai repede iesi la pensie de acu viata e scurta si trebuie traita gindeste cu inima si nu cu capu ceea ce iti spune inima sa faci fa asta daca nu cumva ai 30 de ani 3 copii si atunci trebuie sa ramii cu actualul