| Joanna23 a întrebat:

Nu vreau sa va plictisesc, dar chiar am nevoie de un sfat. Cei care simt ca sunt in putinta si doresc sa ma ajute, rog sa o faca! kiss
Povestea mea a inceput acum 5 luni de zile happy. Parintii mei au un club sportiv, adica unde ai muzica dar e biliard, tenis, flipper, fotbal de masa etc. Era un baiat care ma privea tot timpul, imi era foarte antipatic, cand il vedeam cu imi plimba ochii dupa mine, aveam numai cuvinte de "lauda" tinand cont ca mereu in prezenta lui erau cel putin 2 fete.Asa incepe povestea mea, ne vedeam des, din ce in ce mai des, nestiind ca e prieten bun cu unchiul meu sad, asa ca el ne-a facut cunostiinta. A urmat o luna in care doar ne priveam. Pana intr-o seara, cand sincera sa fiu mi-am intorc capu si m`am uitat la el, ma privea profund. Cand a realizat ca il priveam si eu am inceput sa ne zambim, el s`a bagat in seama cu mine incarcand sa ma invete sa joc biliard. mi-a cerut prima oara fb, dupa nr, si asa vorbim des de 3 luni in coace. Si m`am cam indragostit. Mama cred ca banuieste ca vb cu el si mi-a zis cand eram o data la masa " Mama tu il placi pe B?" m`am intorz zambind si am zis "Nu stiu de cine e vorba." duoa care ea a continuat" Sa nu te aud cu golanu ala, niciodata!" Vorbeste foarte frumos cu mine, acum 2 luni m`am mutat in acelasi cartier cu el fara sa stiu, stam la 2 blocuri distranta.Ne vedem frecvent. El mi-a marturit ca s`a indragostit de mine, dar nu a facut niciun pas. E adevarat ca el e genu de baiat cu care eu nu as fi crezut vreo data ca as avea vreo tangenta, dar se pare ca lumea are dreptate nu te indragostesti de cine vrei. mi-am propus sa nu il mai caut, dar nu stiu daca imi fac bine sad

Răspuns Câştigător
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Este o zicala:in dragoste si in razboi totul este permis. Tine cont de asta.este o poveste foarte interesanta, dar cateodata cand nu ai raspunsuri trebuie sa rascolesti si trecutul. Spuneai ca era cu mai multe fete atunci cand se uita insistent la tine.Dar este adevarat, si unii golani au inima. ceea ce trebuie tu sa faci este chiar sa petreci mai mult timp cu el, sa vezi daca si-a schimbat limbajul, gesturile si felul de a iubi de cand l-ai vazut prima oara si te dezgusta.Bafta!

| Joanna23 explică (pentru がさいゆの):

As vrea sa stau mai mult cu el, ca sa vad ce are in cap. Dar... el nu face nimic pentru a ne vedea doar noi, a incercat o singura data, mai pe la inceput cand vb cu el si l-am refuzat, iar de atunci nimic, ca sa ne vedem. Probabil nu face ceva ca sa stam doar noi 2 de vb pentru ca de vazut ne vedem mereu...

7 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Pai...daca voi va iubiti care e problema? tu il placi, el te place...nu conteaza ce zice lumea! Si poate reusesti sa o convingi pe mama ta ca nu e un ''golan''!
Si...ti-as recomanda un film! a walk to remembre! daca nu l-ai vazut! este un film despre un tip mai ''de gasca'', popular etc si despre o fata mai ''tocilara'' care pana la urma au ajuns sa fie impreuna! Cu totul ca fimalul este tragic poti in invata de aici ca nu conteaza aparentele si gura lumii daca voi va iubiti!winking
Succes! happy Tu decizi daca il mai vrei in viata ta!

| 26Geo a răspuns:

Sincer,in afara de faptul ca el isi plimba ochii dupa tine, e in prezenta a 2 fete mereu si ca a zis ca s-a indragostit de tine,sincer mare lucru nu e de lamurit.Cel mai probabil,omu te place pentru corp, o partida de sex, de ce nu si cu ceva banuti, cam asta e concluzia, omu te vrea la pat si sa te stoarca de banuti.Cat despre faptul ca e indragostit de tine, serios, cum poti sa te indragostesti de cineva fara a schimba macar 2 cuvinte cu ea? Esti cam naiva sa crezi ca vrea ceva serios cu tine.Meriti mai mult.Bafta

| Elly7890 a răspuns:

Depinde si cati ani ai? ca daca ai 15, 16, 17 ani stie mama ta ce spune dar daca esti mai matura si crezi ca e ok baiatul continuadar avand grija la inceput!

| negat1ve a răspuns:

Daca chiar ai sentimente pentru el si crezi ca merita, cel mai bine ar fi sa continuati. Iar in legatura cu mama ta, trebuie ori sa o convingi ca nu e "golanul" pe care il vede ea, ori pur si simplu sa-i ascunzi daca este nevoie. Atat timp cat tu esti fericita si te simti bine alaturi de el, de ce ti-ai propus sa nu-l mai cauti?

| Music4life a răspuns:

Si golani au inima, poate el chiar simte ceva pentru tine, ar fi frumos. Cu mama ta poti vorbi serios, ii poti spune cum vorbeste cu tine, ii poti demonstra ca nu-i cum crede ea.
Dar ai grija sa nu te joace pe degete.
Bafta!

| Melany8 a răspuns:

Cred că el ție ți se potrivește