| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Pai cum sa incep....Sunt clasa a 9-a si mai nou "Sunt un pic, pic indragostit" laughing de o colega de clasa si nu stiu ce sa fac.
Fata este foarte frumoasa, atat ca e mai mica de inaltime decat mine(ma gandesc sa nu aiba ea o problema, caci pe mine chiar nu ma intereseaza inaltimea).Am incercat sa vorbesc cu ea insa nu prea pot(timiditatea...asta e).Acum cateva luni, cand nu imi placea de ea, am avut o conversatie din care mi s-a parut cum ca i-ar fi placut de mine. Apoi, acum 2 luni, am mers in excursie cu clasa unde practic m-am indragostit de ea.Cand stateam la masa si in camera unor colegi ma privea aproape continuu, si eu o priveam, insa nici eu nici ea nu am facut nimic in plus.
Acum nu stiu ce sa fac.De atunci aproape ca nu se mai uita la mine, iar eu nu mai pot.Inebunesc!
Va rog daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi v-as fi recunoscator!

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Ea spunea : 'du-te la ea si spune-i c-o iubesti'. tu o iubesti?

5 răspunsuri:
| Adiiiiiiiiii explică:

Ce vrei sa spui ma?

| Blossom13 a răspuns:

Du-te la ea, spune-i pe nume, intreab-o daca e suparata pe tine; intreab-o daca vreti sa fiti prieteni, daca zice da, spune-i direct ca o iubesti
Bafta!

| a răspuns (pentru Blossom13):

Poii ce?! o iubeste?

| Adiiiiiiiiii explică (pentru ):

Ca si chestie...ce vrei sa spui?

| Adiiiiiiiiii explică (pentru ):

Da.Si inca cum...doar ca mi-e "frica" sa spuna ceva de genu:"nu simt nimic pentru tine" sau chestii din astea.

| a răspuns (pentru Adiiiiiiiiii):

Ea spunea : 'du-te la ea si spune-i c-o iubesti'. tu o iubesti?