| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Pai cum sa incep....Sunt clasa a 9-a si m-am indragostit de o colega de clasa si nu stiu ce sa fac.

Fata este foarte frumoasa, atat ca e mai mica de inaltime decat mine(ma gandesc sa nu aiba ea o problema, caci pe mine chiar nu ma intereseaza inaltimea).Am incercat sa vorbesc cu ea insa nu prea pot(timiditatea...asta e). Acum cateva luni, cand nu imi placea de ea, am avut o conversatie din care mi s-a parut cum ca i-ar fi placut de mine. Apoi, acum 2 luni, am mers in excursie cu clasa unde practic m-am indragostit de ea.Cand stateam la masa si in camera unor colegi ma privea aproape continuu, si eu o priveam, insa nici eu nici ea nu am facut nimic in plus.

Astazi am intrebat-o pe mess daca ar vrea sa iesim la un suc si mi-a spus : "saptamana asta sunt plecata.vedem".

Acum nu stiu ce sa fac.Ce sa inteleg din raspunsul ei?

Va rog daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi v-as fi recunoscator!

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Nu cumva sa te dai drept alta persoana, fii tu. Asteapt-o pana se intoarce si vorbeste eventual face to face cu ea, asa ii si demonstrezi. Daca o placi, continua sa te apropi de ea, asa o sa o cunosti mai bine.

14 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O scoți săptămâna viitoare happy ce o fi atât de greu?

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Ia fata usurel, fara sucuri, si indragosteli inca.
Ti-a cam dat JET, dar mai ai sanse. Este colega de clasa cu tine, si inca sunteti mici amandoi, nu numai ea.

Incearca sa va imprieteniti intai : teme, carti, muzici, familie, barfe despre profi, etc.
Daca o sa ajungeti sa comunicati bine si sa va placeti, ai succesul asigurat.
De tine depinde.

| 7639781254 a răspuns:

Mai intreab-o si alta data.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Din raspunsul meu, dupa mine, ar trebui sa intelegi ca nu prea vrea sa iesiti. Dar nu te impacienta. Daca nu vrea, nu vrea. Pe langa asta, nu cred ca ar avea de ce sa isi faca probleme ca e mai mica decat tine, deoarece de obicei baietii trebuie sa fie mai inlti. Dar si daca ar fi fata mai inalta, nu ar trebui sa fie o problema, dar exista stereotipuri si idei preconcepute. A... si nu esti indragostit. Doar iti place de ea.

| Adiiiiiiiiii explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Da.ma rog.greseala de exprimare big grin

| criss94 a răspuns:

Poate intr-adevar a avut alte chestii, nu te-ai gindit la asta? sau e posibil ca ii cam este frica sa iasa cu tine (ma refer la timiditate) ...iti spun asta deoarece si mie mi s-a intimplat sa NU IES cu cel pe care il simpatizam (din timiditate) happy e cam stupiD, dar asta e... MAI INCEARCA O DATA! SUCCESwinking

| culturistu a răspuns:

E clar nu vrea dao in pual mea de scoaba sunt fete destule nu fi fraier du-te la alta si vine ia dupa tine ia sa vezi arata-i ce a pierdut

| hellokitty69 a răspuns:

Incearca sa fii indiferent, sa-ti iei o atitudine de bad boy, asta le atrage pe fete. Daca te place o sa vina ea dupa tinehappy

| Adiiiiiiiiii explică:

Bine acum ea acum cateva zile vorbea putin codificat cu o alta colega(ele se jucau cu o mingie), iar dupa cateva secunde aceasta colega m-a intrebat daca nu ma joc si eu cu ele.Asta ma face poate face sa sper ceva?

| VineMiticaBossu a răspuns (pentru Adiiiiiiiiii):

Observ ca iei ca fiind de mare importanta orice detaliu total nesemnificativ.Astfle de lucruri nu simbolizeaza nimic, nu mia sta si analiza in fiecare secunda, bazandu-te pe prostioare deastea.Eu zic sa mai astepti si apoi sa o mai intrebi odata si daca amana si atunci las-o in pace, incearca sa limitezi contactul cu ea si treci la alta ca asa e cel mai bine.Bafta!

| Adiiiiiiiiii explică (pentru VineMiticaBossu):

Nu, pai faza e ca aceasta colega este mai tupeista asa si iti dai seama cand vorbeste normal si cand vorbeste cu un "interes".

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru Adiiiiiiiiii):

Prietene, eu zic sa iei in seama primul meu raspuns. o mai intrebi, daca nu vrei, treci la alta, ca nu are aia miere pe trup. sincer.

| Adiiiiiiiiii explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Frate nu-i asa usor cand ai anumite "sentimente" pentru cineva.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru Adiiiiiiiiii):

Ia zi frate, ce sentimente nutresti pentru ea? ca nu stiu, ori am eu o problema si nu inteleg, ori...