| Stropdeploaie a întrebat:

O aplicatie serioasa gen Matrimoniale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni,colegi de liceu/facultate/servici cu care să poţi ieşi nu ai? Dacă ai un grup de oameni cu care să te duci încolo şi încoace, inevitabil mai cunoşti şi alte persoane.
Nu ştiu peste câte fete serioase o să dai tu pe astfel de site-uri. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveti asa o logica de ce sa spun, da nu toti suntem conectati online? Care e sansa ca x cu care vb online sa nu aiba cont de Facebook? Mica, care e sansa ca fata aia sa fie serioasa din realitate vs online? Adica pe net nu sunt fete serioase iar in realitate toate sunt, de parca aia din online nu le gasesti si in viata reala, ganditi rational, sansa ca sa gasesti cv serios depinde de norocul tau fie ca e online sau offline

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Oamenii normali se cunosc în viaţa reală. Degeaba tot încearcă unii să
convingă lumea că relaţiile care se formează între cei care s-au cunoscut în mediul online sunt la fel de normale ca şi cele între cei care s-au cunoscut în viaţa reală că nu e deloc aşa. Oamenii normali au prieteni cu care să iasă,au o viaţă socială,nu au timp de stat şi "pescuit" gagici/gagii pe net pentru că îţi trebuie ceva timp şi pentru asta. Când ai un grup de prieteni,e cam imposibil să nu ajungi să cunoşti mai multe persoane.Te mai invită un prieten la un chef de ziua lui unde sunt invitaţi şi oameni pe care tu nu îi cunoşti, când ieşiţi în oraş, poate unul dintre ei îşi mai cheamă câte un/o prieten/ă etc. şi uite aşa îţi mai lărgeşti cercul de prieteni şi poate chiar să găseşti pe cineva care să-ţi placă.
Plus că pe net, rişti să dai de persoane care par cumva, iar în realitate sunt cu totul diferite.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In concluzie tu esti neserioasa, bine ca ne-ai spus

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Omule,eu nu îmi caut nici prieteni şi nici iubit pe net, deci nu ştiu despre ce vorbeşti tu acolo. laughing
Cred că eşti doar un ciudat fără viaţă socială care stă toată ziua în văgăuna lui şi dă la manivelă.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce faci sefu cand esti nevoit sa te muti intr-un oras unde nu cunosti pe nimeni si lucrezi in total cam 14/15 ore pe zi la un job + alte lucruri in care NU INTERACTIONEZI cu oamenii? Sau ce se intampla daca la job intalnesti oameni care au deja familie si copii si nu au timp de iesiri si d-astea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Şi tu acum.....ai luat un caz extrem.
Oricum ar fi, eu tot nu cred că voi avea o părere bună niciodată despre relaţiile care se nasc pe "facebuci" sau pe mai ştiu eu ce site.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu ai o asa parere, asta nu inseamna ca si realitatea este la fel ca parerea ta. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Or fi şi cazuri excepţionale, dar cred că majoritatea celor care îşi caută partener în mediul online sunt ciudaţi fără prieteni care speră că o să-şi găsească şi ei pe cineva care e.....tot ciudat şi fără prieteni. big grin

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Buna,si ce faci in real life EduardEdu1994? ca sunt extrem de curios, daca vorbesti cu fete straine te pot da in judecata pentru hartuire sexuala, un coleg de pe TPU a patit-o sa ales cu dosar penal, cool, daca prieteni ai ce faci? ce usor e sa spui real life

sa vedem ce recomand eu sentimente.ro,asta e singur site care ti-l recomand cu mult drag, mam vazut cu o fata de acolo as putea spune rapid, merita sa platesti acelasi abonament, inaltanirea a decurs bine, multa bafta

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Daca el nu a reusit sa pastreze distanta si i-a invadat spatiul personal + daca a facut miscari cam bruste. e normal ca o fata sa se sperie. Dar daca facea totul cum trebuie, alta era treaba.

| supadeceapa a răspuns (pentru Nemessys):

Câte fete ai reușit să agăți așa? laughing N-am pățit niciodată să-mi zică o prietenă: vai, fată, m-a agățat un tip pe stradă și nu părea deloc dubios!

| Nemessys a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu neaparat agatat, dar am reusit macar sa port o discutie interesanta / relaxanta / funny happy. Am facut doar cateva teste.

| supadeceapa a răspuns (pentru Nemessys):

Păi da, și eu am vorbit cu un tip jumătate de oră aiurea de frică să nu fie vreun obsedat care să-mi facă probleme dacă-l ignor, refuz etc laughing.

| Nemessys a răspuns (pentru supadeceapa):

Pai tu cum ai reactiona daca ar veni un baiat la tine si incearca sa vorbeasca cu tine, sa te cunoasca si poate sa-ti ceara si ceva de pe care sa te contacteze?

| supadeceapa a răspuns (pentru Nemessys):

Am pățit-o, mi-a dat Instagram-ul lui, l-am mințit că-i dau follow când ajung acasă ca să scap de el laughing

| Nemessys a răspuns (pentru supadeceapa):

laughing Deci preferi sa fii abordata doar in on-line?

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Offf nu am ras multe,tipul nu este necivilizat, nu a vb urat, nu a facut miscari bruste, asta functioneaza intr-un grup de priereni sau cand esti la facultate, liceu, nu vad ce e rau daca apeleaza la acel site

| RAY a răspuns:

Deci clar imi consum ras aici, mai sadrin si ce folos ca sunt fete in jurul lui? Sunt fete peste tot dar exista si hartuirea sexuala, cate cazuri sunt de dinca, promovati asta voi aici

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tinder. Dar nu sunt fete în jurul tău?

| Nemessys a răspuns:

Abordezi fete pe strada. E mult mai usor si treci peste toata partea aia plictisitoare cu vorbitul on-line. Eu unul as muri daca ar trebui sa stau, sa vorbesc cu o fata 2-3-4 saptamani pana cand e ea de acord sa ne intalnim. Ca si daca ii propun peste cateva zile,, parca e prea devreme" rolling on the floor

| EduardEdu1994 a răspuns:

Real life