| anonim_4396 a întrebat:

O fata care a trecut prin multe tradari si nu mai are incredere in nimeni mai poate avea sentimente mai poate iubi cu adevarat?

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Depinde de fată, de caracter şi de putere fizică/psihică/mentală.Dar în esenţă, da. Poţi să te pui pe picioare şi după n trădări. Poţi să mai zâmbeşti şi să mai iubeşti.Bineînţeles că după n trădări,încrederea vine după un timp îndelungat,pentru că mereu vei purta acea teamă în suflet,teama de trădare.Dar poţi să vezi viitorul cu privirea lucidă şi să speri în ceva mai bun pentru ziua de mâine.Dar,repet. Diferă de la fată la fată,deoarece după cum vezi şi tu, pentru majoritatea fetelor, suicidul reprezintă cheia/soluţia tuturor problemelor.Trebuie să ai foarte mare echilibru/stabilitate emoţional/ă şi putere fizică/psihică. Dacă ai lângă tine pe cineva care să te ajute/îbţeleagă pas cu pas, atunci cu siguranţă va fi cu mult mai uşor să treci peste ce e la suprafaţă şi să-ţi deschizi din nou sufletul în faţa altor persoane.Interiorizarea nu este o soluţie.Nobody4Nobody.

| SimonaAdina a răspuns:

Da mai poate avea sentimente.Nu se va schimba nimic legat de sentimente si modul de a iubi.Dar cu siguranta o sa-si schimbe modul de gandi intr-o relatie.Nu va mai face aceleas greseli,si poate va fi putin mai rece/distanta la inceput.Dar apoi daca baiatul cu care se va cupla ii va dovedi ca o iubeste cu adevarat poate devenii ca in trecut. Daca a fost tradata de multe ori inseamna ca este genul de fata care pune mult suflet intr-o relatie, a fost prea credula, si a fost sincera intodeauna si de aceea a fost rasplatita cu tradare pentru ca nu si-a ales partenerii potriviti.

| PupicelT a răspuns:

Nu stiu altele, dar eu una nu.Cum dracu sa mai iubesti, sa mai ai incredere in cineva dupa ce afli ca cei la care tineai te minteau, te vorbeau pe la spate si doar se foloseau de tine?