| Andrəi a întrebat:

O fata dintr-un centru de plasament ma iubește,mie nu imi place de ea din cauza asta sau ca o cheama Crăciun, pur si simplu nu ma simt atras de ea chit ca are forme si e frumoasa conteaza sa imi placa personalitatea ei,
Bun, v-am zis ca e dintr-un centru de plasament pentru ca are multe prietene cam 20 si ele sunt mai ceva decat surorile (o batusera 5) pe o fata care s-a certat cu una din ele,"prietenii" mei fac misto de chestia asta ca o sa imi iau bataie de la 20 de fete daca nu ma cuplez cu asta. Am zis ca nu dau in ele, doar fug si asta mi se pare cea mai ok soluție, totii colegii fac misto de mine si imi zic"O 5 gang, crăciunul il faci cu asta" "O ea e craciunita si tu Mos crăciun". Facusera un desen cu o craciunita si in sac cica eram eu... Ma simt foarte deprimat din cauza asta si nu stiu daca mai vreau la școala asta, ma plangeam intr-o intrebare de chestia ca Dumnezeu nu ma ajuta sa îmi gasesc o prietena, dar acum e mai rau, poate daca venea ea personal sa imi zica ca ma place si asta poate ii dadeam o șansă, dar la cat misto se face pe seama mea (doar ca ma place ea).
Ce parere aveti sa nu mai vb cu niciun coleg? Sunt si coechipierii mei la un club de fotbal si unul din ei sta in bloc cu mine si imi este "cel mai bun prieten" (sau imi era) de cand eram in carucioare.
De-abia astept anul viitor la liceu sa pot scapa de ei.
Dau funda daca imi spuneti ce sa fac în legatura cu ea, cu prietenele ei daca vor sa sara toate.

16 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

1. Nu îți place ca e dintr-un centru de plasament și o cheamă crăciun... ești un ciudat care face discriminari ciudate.
2. Dacă are 20 prietene trebuie sa fie obligatoriu dintr-un centru!?!
3. Da, așteaptă-te cu ele la ușă sa te bata ca nu o placi pe prietena lor.
4. De ce nu vrei sa ai un harem!?!rolling on the floor

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu îți place de ea pentru că o cheamă Crăciun rolling on the floor un nume destul de comun de altfel.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La ce comportament gresit ai, nici nu m-as mira sa ramai singur toata viata.
Dar, da, du-te de te roaga spiridusilor ca sigur fac ei ce vor cu viata ta.

| Subsemnatul123 a răspuns:

La ce colegi retardati ai nici nu ma mir ca vrei sa pleci de acolo. Nu mai vorbi cu niciunul, nu merita.

| Emma30555 a răspuns:

O sa se plictiseasca si o sa gaseasca alte motive de amuzament si glume cu alt coleg. Nu mai lasa sa te afecteze. Cu fata respectiva poti comunica sa i spui ca vrei sa fiti doar amici, nu o sa te bata nimeni pur si simplu pentru ca nu simti atractie pentru cineva.

| Andr?i explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Am avut fete care ma placeau, dar am renunțat la ele pentru una, care se cuplase cu cel mai bun prieten al meu după 2 zile de când s-au cunoscut

| Andr?i explică (pentru Catrice):

Lol am zis ca arata bine si ca i-as fi dat o sansa daca nu incepeau retardați ăștia cu glumele, am avut o iubita de etnie rroma cu care ma înțelegeam tot dintr-un centru de plasament si de faza cu numele crăciun nu am nici o treaba pana la urma daca ne casatoream o chema ca pe mine Vulpe laughing)) nu sunt rasist si nici nu discriminez pe nimeni pur si simplu daca ar fi venit sa vb poate ii dadeam o sansa, si nu vreau un harem s-ar intoarce 20 de fete vs mine laughing

| Andr?i explică (pentru supadeceapa):

Ma cheama Vulpe.Crezi ca as putea sa rad de numele ei?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Andr?i):

Atunci de ce ai ținut să menționezi că o cheamă Crăciun? laughing

| Andr?i explică (pentru supadeceapa):

Ca sa înțelegi glumele lor retardate

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Andr?i):

Ah, da, uitasem partea aia. Colegii tăi sunt imaturi, învață să-i ignori, chestiile de genul ăsta se uită repede în general.

| Catrice a răspuns (pentru Andr?i):

Vulpiță de Crăciun...pai ție îți pasa de glumele lor? De multi se face mișto ca de ce e ala cu aia, ca aia trebuia sa fie cu ăla...
Dacă tipa arata bine și îți place aspectul, încearcă și tu și fa primul pas. FII BĂRBAT, ce naiba!

| NLS a răspuns (pentru Catrice):

happy trecand cu vederea ca e-n clasa a 8-a si ar trebui sa-i pese de invatat, ai 1000 de bile albe.

| Catrice a răspuns (pentru NLS):

Oh, îți mulțumesc din suflet. O sa le foloseasc responsabil. Halep, sosesc! happy

| NLS a răspuns:

Sunteti totusi niste copii... insa chiar si pe clasa a 8-a, persoanele care nu mai pot de grija altora (pare o joaca, dar nu e) denota niste frustrari grave si o dezvoltare intelectuala buna de pus sub semnul intrebarii (in conditiile in care oricum primul examen important din viata e dupa colt).
Asta pentru colegii tai.

Cat despre partea cealalta, as vrea sa vad intai ca te bat 20 de fete, si dupa iti spun si ce e de facut...

| AElena35 a răspuns:

Eu cred ca sunteti prieteni tocmai pentru ca sunteti la fel. Si cred ca ele sunt "mai ceva ca surorile" pentru ca sunt la fel. Asa se intampla când ai si când nu ai. Pune-te si in locul ei si fă diferenta.