| andreycristiano a întrebat:

O fata draguta cam de seama mea. Suntem in aceeasi scoala.
Recent m-am despartit de prietena mea pentru ca se comporta ciudat( ma pupa prea mult; nu vroia sa mai iesim in parc ma rog nu mai conteaza)
Dar fata din clasa mea vorbeste mai mult cu mine pe mess, iar la scoala se baga in seama cu mine; mie imi chiar place de ea; ce sa fac; cu sa-i zic oare ma place?

Răspuns Câştigător
| Meloque a răspuns:

Salut. Nu poti sa ii spui din prima ca o placi, trebuie sa te apropii mai intai de ea. Discutati cat mai mult despre cat mai multe subiecte (atentie, subiecte care ii plac ei) si apoi incepi prin a o invita in oras. Daca accepta, mergi cu ea la o cofetarie sau, vara, la o inghetata. De asemenea vorbiti cat mai mult. Deschide cat mai multe subiecte si nu da impresia ca ti-e frica sau ca nu ai chef de vorba. Fetelor le plac vorbaretii. Daca totul merge struna, la a 3-a sau chiar la a 2-a intalnire ii poti spune ce simti pentru ea, deschis, fara prea mult ocol. Vezi ce reactie are. Daca iti spune ca vrea sa fiti doar prieteni, e clar, nu mai incerca, nu te place. Daca accepta, mult noroc happy.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zi acolo ca vrei sa o cunosti mai bine

| Crisu a răspuns:

Nu avem noi de unde sa stim, daca te place. Daca chiar vrei sa stii, intreab-o! S-ar putea sa te placa si ea, si oricum nu ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o inteba daca te place(ar suna urat) incearca sa-i arati ca si tu o placi, invit-o in oras si cu timpul se va lega totwinking