| Austina345 a întrebat:

O fata merita lovita? Chiar daca fata a tipat, l-a impins, poate chiar i-a dat si ea o palma sau mai stiu eu ce a facut, are baiatul o scuza daca loveste o fata?

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita pentru ca are mai putina putere fizica comparativ cu un individ.

| Adry05 a răspuns:

Nu are dar nici ea sa faca ca ultima crizata n-are scuza.

| Emazio a răspuns:

Doar atunci cand o intoarce inapoi, ea nu are nici un drept sa il loveasca, daca o face sa isi asume ca si el are tot dreptul sa o loveasca inapoi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, o fată nu trebuie lovită, dar asa sunt unii băieți bădărani si prosti. Ei cred ca numai cu pumnul se face dreptate.Nici tu ca fată nu ai voie sa lovesti un băiat.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

O fata nu merita lovita!
Dar cand fata este magarita si jigneste ori loveste, atunci baiatul este indreptatit sa-i dea palma inapoi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic, conform regulilor privind bunele maniere, barbatul NU are voie sa loveasca o femeie, insa uneori in anumite situatii cu totul ''deplasate'' poate invoca scuza ''acceptabile'' de a riposta.

| Drimmero a răspuns:

Daca face pe nebuna si incepe sa loveasca si sa fie turbata merita sa fie potolita fizic, unde ar fi egalitatea daca tu ai sta ca fraierul? Nu esti mai barbat daca induri,, nu trebuie sa lasi pe mine sa te loveasca, demnitatea ta e mai presus de orice, daca doar jigneste n-as lovi-o, poate doar s-o pun jos cu forta, dar daca m-ar lovi peste fata sau intre picioare nu stiu ce fac cu ea/

| Freya1 a răspuns:

Cand esti pe punctul de a fi agresat fizic fie ca esti fata sau băiat primul lucru pe care trebuie sa faci e sa te aperi si pe urma sa pleci ca sa nu degenereze conflictul.Indiferent care din parteneri a fost agresat trebuie sa puna punct in urmatoarea secundă si sa plece.
Nu e ok sa lovești o femeie, e ok sa te aperi si sa pleci.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de situație.

| Sofer a răspuns:

Lovita cu palma nu. Cu altceva în dormitor laughing cu sarpilii.

| Donsavas a răspuns:

Nu e vorba daca merita sau nu. Nimeni nu merita dar daca fata e vulgara sau agresiva, mai ales cu un bărbat, e de asteptat sa se întâmple asta.

| Nemessys a răspuns:

Atâția fixați aici cu,, bunele maniere " care cred ca nevasta ii bate în fiecare seara.
Da, conform bunelor maniere, nu e vorba ca un bărbat nu are voie sa dea într o femeie ci NIMENI nu are voie și nu e frumos sa dea în NIMENI. Intelegi? Nici bărbatul nu are voie sa dea într o femeie dar nici femeia în bărbat.

| Crackman a răspuns:

Depinde, dar o palma poate opri turbarea femeii.
Nu știu laughing) nu este ok sa lovești dar când ești pus în situația aia, parca îți vine să faci altceva

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, depinde de circumstante, nu merita nimeni lovit doar in auto aparare. ce povestea una că unu a ridicat mana la ea și ea ca idioata mai rea decât ăla a început sa-l i-a la pumni că e ea șmecheră. laughing

Din punct de vedere moral tu crezi că nu ar fi normal sa folosesc forță împotriva unei fete că ar e mai slabă fizic decât mine, păi dacă ar fi așa asta ar însemna că nu am nici o scuza sa dau nici într-un băiat care e mai slab fizic decât mine și să mă la bătaia lui de joc, ba chiar să mă las împins și să mă i-a la pumni laughing nu zic că e bine nici cand, întotdeauna e bine sa te ferești de orice tip de agresivitate fizica daca poți, chiar daca ești las și fugi cu coada intre picioare.
și poate fii chiar invers, daca fata aia a făcut lupte? Ea poate să mă bată? Și eu nu am nici o scuza sau mă apăr sau chiar sa ripostez? Chestia e că e bine sa nu profite nimeni de asta, adică să nu înceapă să își folosească forța cu persoane mai slabe, dar nici persoanele mai slabe sa și-o i-a in cap și să creadă că pot face ce vor

Nu e chestia că ăla e misogin porc că da într-o fata si ea e sfanta și inofensiva săracă, de obicei amandoi au partea lor de vina, doar atunci când vine un idiot și începe să te hărțuiască as zice că nu își are nici o scuza, indiferent că ești fată sau băiat. Dar când tu tipi și zbieri la el și va certați, atunci se poate ajunge și la violenta fizica, că dacă îți dau o palmă sau incep sa te înjur, e cam același lucru, doar că una e violenta fizica și cealaltă psihică, uneori e chiar mai rau abuzul ăla psihic decât fizic.

| GirlOnline81 a răspuns:

Nicio persoana normala, rațională - bărbat sau femeie - n-ar trebui sa ridice mâna asupra cuiva.
In cazul prezentat aici, ea a început, iar el a terminat. Ce relație toxica...

| Ely1234567 a răspuns:

Nici o fata nu merita lovită.

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns (pentru AngelErmin):

Tu ai lovi o fata

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns (pentru AngelErmin):

Asa este a făcut un gest urât ca l-a lovit

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Nu logic

| Edyy5555 a răspuns:

O femeie care loveste, instiga, provoaca un barbat nu este femeie ci este barbat.

| PașaHassano a răspuns:

Da, cu ce drept tipa, il impinge si ii da o palma? Barbatul are tot dreptul sa-i rupa gura femeii, femeiea nu are voie sa ridice ciocul.

| saresipiper a răspuns (pentru PașaHassano):

Nu ridica, tie iti da una direct de te lasa latlaughing

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Dar băiatul ce a făcut de i-a dat fata acea palmă?

| LoveSleep a răspuns (pentru BiencutzaBia20):

Mor. Ce intrebare. Daca barbatul era cel care ii dadea o palma nu mai intrebai asta.

| BiencutzaBia20 a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu cred că tu nu ai înțeles la ce m-am referit. O fată nu cred că îi dă o palmă unui băiat fără un motiv, numai dacă ar fi nebună.

| ionutwer a răspuns:

Nu are voie sa lovea o fata deoarece baiatu are mai multa forta de cat fata atunci ala nu mai e barbat atunci e fatalau

| LoveSleep a răspuns (pentru ionutwer):

Si ce daca are mai multa forta? Si trenul are mai multa forta decat mine, dar nu ma vezi punandu-ma in fata lui sa-l opresc.